Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia Geograficzne na UŁ
Autor Wiadomość
blanka12345 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Reputacja: 0
RE: Studia Geograficzne na UŁ
Natomiast ja od października idę na studia geograficzne na UŁ i obawiam się że może tam być matemtyka lub coś pokrewnego... może ktoś mi powiedzieć czego mogę się spodziewać i jaki jest poziom trudności i czy w ogóle jest matemtyka na tym kierunku ?
20-07-2011 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
O... ja studiuję geografię na UŁ, w październiku będę na III roku Smile

A więc jest na pierwszym roku na pierwszym semestrze taki przedmiot "Statystyka z elementami matematyki". Przedmiot ten położył niejednego studenta, najgorzej jest nie dostać się na pierwszy termin egzaminu, bo poprawa jest ustna. Wiele osób rezygnuje z geografii po zajęciach ze statystyki, ale ja uważam, że nie należy się zrażać tym przedmiotem, bo to tylko 7 zajęć i koniec, jakoś trzeba je przeboleć i co bardzo ważne - na każde z nich się przygotować! Nauczyć mniej więcej teorii i wzorów! Korzystać z okazji - jak prowadzący o coś pyta i wiesz to się zgłaszaj bo można wtedy zarobić ocenę, a na zajęciach jest tak, że przepytywani są wszyscy po kolei, więc jak wiesz to się zgłaszaj od razu i kolejka minie. Ja zbagatelizowałem to i na drugich zajęciach złapałem dwie dwóje, podobnie jak większość mojej grupy ale potem wyszedłem na koniec na 4 Big Grin Co do samych treści na zajęciach to nie ma tam nic specjalnie trudnego, co byłoby kosmosem, a tym bardziej, że Twój rocznik jest po maturze z matematyki. Zadania tak naprawdę sprowadzają się do: podstaw do wzoru, trzeba tylko wiedzieć którego i znać kolejność działań i umieć napisać wnioski do wyniku. To tyle. Jak coś chcesz więcej wiedzieć o przedmiotach to możesz pisać na PW, albo tu.
20-07-2011 20:20
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8
Nie pamiętam dokładnie nazwiska, ale to chyba był dr. Stanisław Mordwa... Postać masakra Big Grin

Natomiast panią bodajże dr.Janiszewską miło wspominam... ale to sprawa gustu Smile

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
20-07-2011 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
qmate Offline
Student

(20-07-2011 22:19)noe_83 napisał(a):  Nie pamiętam dokładnie nazwiska, ale to chyba był dr. Stanisław Mordwa... Postać masakra Big Grin

Nie było tak źle, na początku wszyscy się baliśmy, ale komu naprawdę zależało żeby przejść dalej to na ogół dawał radę, bo było kilka popraw kolokwiów, nawet jak jakaś poprawa była ostateczna to po niej była kolejna ostateczna poprawa itd.
21-07-2011 09:15
blanka12345 Offline
Nieobecny

Faktycznie mój rocznik zdawał maturę z matematyki obowiązkową ale co 4 osoba jej nie zdała ja miałam 38% ale tylko przez szczęście i to właśnie dlatego tak się obawiam tej matmy.A macie jakieś pomysły co po geografii ?
21-07-2011 18:54
qmate Offline
Student

Jakieś podstawy z matematyki już masz, statystyka na geografii trudna nie jest - tak jak powiedziałem wystarczy umieć podstawić liczby do wzoru, nawet żadnych równań kwadratowych nie ma tam nigdzie z tego co pamiętam ale naprawdę zapamiętaj, żeby się przygotować na każde zajęcia - umieć definicje, wykresy, wzory, pojęcia itd. Jeśli się nie nauczysz i wpadnie dwója lub Cię nie będzie na ćwiczeniach musisz iść odrobić, a kolejkę na konsultacje trzeba zajmować co najmniej ze trzy godziny wcześniej Sad Ale to co ja piszę to moje doświadczenia, niektórzy mieli statystykę z kim innym i mówią, że mieli luźniej. Więc sporo zależy na kogo trafisz.

Co po geografii? Ja w sumie mógłbym - a nawet chciałbym - zostać nauczycielem w LO, ale kto wie, czy w tym zawodzie znajdzie się pracę. Awaryjne plany to jakiś wydział planowania przestrzennego w urzędach, a może meteorolog - synoptyk?
21-07-2011 20:01
blanka12345 Offline
Nieobecny

a język obcy ma się już od pierwszego roku czy dochodzą na drugim? i czy jest do wyboru jakiś?
31-07-2011 18:40
qmate Offline
Student

Język obcy jest na drugim i trzecim roku. Do wyboru jest angielski i niemiecki; ja chodzę na angielski ale z tego co wiem to na niemieckim jest grupa podstawowa i bardziej zaawansowana, na angielskim takiego wyboru nie ma, ale z językami u nas nikt problemu nie ma, uczymy się angielskiego geograficznego czyli jak jest po angielsku wydma, skała magmowa, ruch obrotowy Ziemi itd.

Może wypiszę Ci przedmioty, jakie będziesz najprawdopodobniej miała na I roku:
I semestr: statystyka, geologia, podstawy geografii, socjologia, ekonomia, fizyka i chemia Ziemi, kartografia, astronomiczne podstawy geografii,
II semestr: meteorologia i klimatologia, hydrologia i oceanografia, geomorfologia, gleboznawstwo i geografia gleb, ćwiczenia terenowe Sudety, ćwiczenia terenowe z kartografii, ćwiczenia terenowe z geografii fizycznej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2011 12:05 przez qmate. Edit Reason: )
01-08-2011 11:54
blanka12345 Offline
Nieobecny

Przedmioty wydają się być ciekawe oprócz tej statystyki oczywiście Smile a możesz mi coś powiedzieć ogólnie o nauczycielach od tych przedmiotów ?
01-08-2011 21:55
qmate Offline
Student

wysłałem na PW Big Grin
02-08-2011 12:50
blanka12345 Offline
Nieobecny

czy nowy plan zajęć jest dopiero pokazywany we wrześniu ?
09-08-2011 10:22
qmate Offline
Student

(09-08-2011 10:22)blanka12345 napisał(a):  czy nowy plan zajęć jest dopiero pokazywany we wrześniu ?
W październiku dopiero... Ja pamiętam, że jak zaczynałem pierwszy rok to plan był dopiero w dniu inauguracji roku akademickiego, a w tamtym roku nie pamiętam, kiedy zamieścili.
09-08-2011 19:29
ciachoo92 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Cześć.
Ja też wybieram się na studia geograficzne (nauczycielskie) od października i mam mały dylemat. Czy do wyboru jest tylko angielski i niemiecki? Może można wybrać rosyjski? Wie może ktoś z Was coś na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedź Wink
08-09-2011 21:10
qmate Offline
Student

(08-09-2011 21:10)ciachoo92 napisał(a):  Cześć.
Ja też wybieram się na studia geograficzne (nauczycielskie) od października i mam mały dylemat. Czy do wyboru jest tylko angielski i niemiecki? Może można wybrać rosyjski? Wie może ktoś z Was coś na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedź Wink

Pisałem wyżej że do wyboru jest angielski i niemiecki, ale teraz sobie przypominam, że chyba była taka możliwość, żeby wybrać inny język, tylko to było bardziej skomplikowane, bo jakoś na drugim semestrze pierwszego roku trzeba się zarejestrować przez internet (korzystając z tzw. USOS'a) na język ale elektronicznie można tylko na te dwa języki, jak ktoś chce na inny to trzeba to jakoś załatwiać przez Studium Języków Obcych. Dokładnie teraz już nie wiem jak to wygląda, ale zdaje się że możliwość taka jest. Jak będziecie mieli wybierać języki, to dostaniecie odpowiedniego maila i tam będzie wyjaśnione.
09-09-2011 13:44
ciachoo92 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Dzięki wielkie za odpowiedź Wink
Wiesz może kiedy można spodziewać się planu zajęć? ;>
09-09-2011 20:40
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!