Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SGH - opinie, komentarze
Autor Wiadomość
Paolo Offline
Student

Ilość postów: 237
Reputacja: 0
SGH - opinie, komentarze
Mam takie pytanko, co sadzicie o tej szkole. Podobno jest najlepsza w Polsce, jeżeli chodzi o kierunki ekonomiczne; europeistykę czy stosunki międzynarodowe. Natomiast slyszy się też wiele niepochlebnych recenzji...
Obecnie jestem w drugiej klasie LO i zamierzam właśnie tam się udać, dostanie się na tą uczelnię jest wbrew pozorom stosunkowo łatwe ( wystarczy miec opanowany angielski, podstawy drugiego języka, czaić matmę, logicznie myślec i to własciwie tyle lol ). Z tym że jest inna sprawa: jakie są perspektywy po ukonczeniu tej szkoły...Wydaje mi się, że ta szkoła -

"Whoso striketh at Thee, Drake, striketh also at us"
19-02-2006 01:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
geoman Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 79

Witam
Nie za bardzo rozumiem co Politechnika Wrocławska i Akademia w Poznaniu mają wspólnego z geografią. Geografia to kierunek typowo uniwersytecki.

Pozdrawiam, geoman
19-02-2006 11:29
franz Offline
Licealista

Ilość postów: 182

Tutaj bede powtarzal opinie zaslyszane o SGH:

Szkola daje Ci duze mozliwosci rozwoju, na wyklady przyjezdzaja np. sam Bill Gates, poza tym poziom jest niemal jak zagranica, i najwazniejsze- niemal jestes pewien natychmiastowej, dobrej pracy po skonczeniu szkoly w bardzo dobrze platnym zawodzie (a nawet w polityce). Ukonczenie SGH jest tez bardzo cenione za granica. Majac wiedze stamtad mozesz probowac z wlasnym biznesem i jest duze prawdopodobienstwo, ze Ci sie to uda. Niemniej jesli chcesz studiowac geografie to nie polecam, bo mam wrazenie, ze mimo wszystko bardziej kladzie sie tam nacisk na matematyke, informatyke (chyba tez) oraz jezyki obce, zas geografia to rzeczywiscie kierunek typowo uniwerystecki Smile
19-02-2006 11:44
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 709
Reputacja: 5

Rozwieję wątpliwości - geografia na SGH realizowana jest tylko na 1 semestrze pod postacią geografii ekonomicznej. W zasadzie poza teoriami osadnictwa i rozmieszczenia przemysłu to taka powtórka z liceum (geografii społeczno-ekonomicznej). Nie ma żadnego kierunku podchodzącego pod geografię. Geografia w zasadzie służy tylko ogólnej orientacji w sytuacji ekonomicznej na świecie - żebyście np. wiedzieli, dlaczego chińskie podkoszulki podbijają świat, albo dlaczego ropa naftowa jest taka droga. Więc jeżeli ktoś jest pasjonatem geografii, niech się nie łudzi, że zrealizowanie tego przedmiotu na SGH zaspokoi jego głód wiedzy.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
19-02-2006 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
airbrain Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7

czy możesz mi napisać ile trzeba mieć ogólnie punktów żeby dostać się na SGH?
matma: ?
geo: ?
ang(roz): ?
niem(pod): ?

Pozdrawiam, airbrain
17-03-2006 21:01
snaakee Offline
Administrator

Tego się nie da określić. W zeszłym roku próg przyjęć wynosił chyba coś około 280 pkt/400. Z czego z matury można było zdobyć 333 1/3, a dodatkowo był test z przedsiębiorczości za 66 2/3. Nie wiem, czy w tym roku SGH organizuje też egzamin wewnętrzny, podobno mają z tego zrezygnować. Na razie jesteś w 1 klasie, więc zbytnio się tym nie kłopocz, bo może się wszystko pozmieniać. Przez ostatnie 2 lata to chyba była taka tendencja, że na przyjęcie trzeba było mieć więcej punktów z roku na rok.

pozdrawiam,
17-03-2006 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
bared Offline
Licealista

Ilość postów: 103

SGH zrezygnowała już z testu z przedsiębiorczości, o czym można przeczytać na ich stronie Smile . Reszta pozostaje tak jak było czyli 100 za mat, 100 za geo, 100 za jęz. rozsz. i 33 1/3 za jęz. podst.
18-03-2006 00:50
SimonWarka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1

Na początku witam wszystkich userów i mam nadzieję, że dzięki Wam rozszerzę swoje zainteresowania w dziale "Geografia"

- :twisted: --> http://www.sqtery.com <-- :twisted: -
21-05-2006 19:22
sawik Offline
Uczeń

Ilość postów: 27

Na SGH kończę studiować 2 rok.

Nie wiem, jak jest w tej chwili z kwestią dostania się, ale "za moich czasów" trudniej się było dostać, niż utrzymać.

Ogólnie na SGH panuje zasada - nie zdasz, zapłacisz, studiujesz dalej... Jak nie zapłacisz to jeszcze zadzwonią po 3 miesiącach, czy aby na pewno nie chcesz wrócić na studia, bo byłaby taka możliwość, jeśli tylko się zapłaci ;-)

A tak poważnie, to niestety później zostają osoby, które wypadało z uczelni usunąć dla dobra uczelni, ale tego się nie robi.

To są jednak wyjątki, ogólnie jest całkiem w porządku.

Co do poziomu merytorycznego:
1. Choćby nie wiem co robić, języków się człowiek nauczy:-) zwłaszcza niemieckiego ;-) Ale tak poważnie, to jest to duża zaleta SGH - dwa lektoraty ponad 3 lata to chyba niespotykane nigdzie indziej w Polsce.

2. Z pozostałych przedmiotów/dziedzin są specjaliści i są osoby, co by nie mówić, przeciętne - plusem jest to, że każdy wybiera sobie wykładowców sam, więc to od studenta (i jego wyników w poprzednich semestrach) zależy, czy będzie studiował porządnie wykładane przedmioty, czy na odwal się byle zaliczyć (czasami i tak warto postąpić, jeśli to przedmiot, który nas w ogóle nie interuje). Nie wiem jednak jak będzie z samodzielnym wyborem wykładowców po wprowazdeniu obowiązkowego licencjatu

Padła opinia, że na SGH nic nie ma wspólnego z geografią... Moim zdaniem jest i to całkiem sporo - oczywiście nie z geografią fizyczną, ale ze społeczno-ekonomiczną i owszem... W końcu wszystko trzeba osadzić w przestrzeni - zarówno handel, inwestycje przemysłowe, etc. - demografia (tak, tak to też geografia) ma niebanalny wpływ na takie aspekty działalności Państwa jak polityka społeczna. Wreszcie można studiować na SGH gospodarkę przestrzenną - fakt, jest ona prowadzona pod kątem ekonomicznego spojrzenia na rzeczywistość, tym niemniej związek z geografią jak najbardziej ma.

Podsumowując, wydaje mi się, że osoby zainteresowane geografią społeczno-ekonomiczną, coś dla siebie na SGH mogą znaleźć. Nie będą wprawdzie geografami z nazwy, ani wykształcenia, ale geografem się nie staje przez zdobycie papierka - geografem się jest ;-)

To na tyle w skrócie...

Pozdrawiam, sawik
15-06-2006 20:48
geoman Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 79

Qrcze, no i dowiedziałem się ze 5 lat studiów poszło na marne. A mogłem wybrać jakiś inny kierunek, lepiej płatny a przecież i tak geografem bym był;/.
Papierkowy geograf
P.S
A tak poważnie to bez wykształcenia możesz sie nazwać co najwyżej miłośnikiem geografii wink

Pozdrawiam, geoman
16-06-2006 11:13
sawik Offline
Uczeń

Ilość postów: 27

No już dobra, dobra...

Może przesadziłem - będę geografem amatorem :-) Ale ciągle geografem :-P Myśle, że wiesz o co mi chodziło ;-)

Pozdrawiam, sawik
16-06-2006 21:02
ukash89 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 97

to ja moze odgrzeje stary topic Wink

po pierwsze:
czy jest tutaj na forum ktos kto studiuje na tej uczelni i bylby chetny opowiedziec mi o niej cokolwiek? albo chociaz termin dni otwartych podac (chyba ze to co bylo w styczniu to jedyna taka mozliwosc - ktora oczywiscie przegapilem ;])
interesuje mnie jak wyglada nauka w tej szkole, czy ciezko/latwo - wiem ze to wzgledne stwierdzenie Wink jaka atmosferka i czy ludzie w porzadku?

a po drugie: czy ktos z geoforumowiczow wybiera sie w tym roku, tzn. planuje zlozenie tam podania (tak jak ja np Tongue) ? Tongue

zerreißen zerschmeißen zerdrücken zerpflücken zerhauen und klauen nicht fragen zerschlagen zerfetzen verletzen zerbrennen dann rennen zersägen zerlegen zerbrechen sich rächen

a co na to nato? nato na to nic!
01-03-2008 00:29
snaakee Offline
Administrator

Ja jestem na 3 roku. Odkad na tej uczelni studiuje moj znajomy, ktorego nigdy bym nie podejrzewal, ze moglby sie dostac na dzienne na sgh bez przekretu, wszystko jest mozliwe Wink. Moim zdaniem jest latwo, a na pewno duzo latwiej w stosunku do UW. A uczelnia nadal ma powazanie w kregach biznesowych. Jezeli masz smykalke ekonomiczna, to na pewno opcja godna rozwazenia. A co do atmosfery, to moglaby byc lepsza. Ale na uczelni napewno znajdziesz sobie swoja paczke. Aczkolwiek dziwnych ludzi tez jest sporo, choc na pewno nie tylu, co na mimie na UW Tongue.

pozdrawiam,
01-03-2008 00:47
SimonWarka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1

Ja planuję składać papiery właśnie na SGH.
Z tego co się orientuje to Dni Otwarte jeszcze były zawsze (albo przynajmniej ostatnio) w kwietniu, więc liczę właśnie na kwietniowy termin. Ogólnie rok temu również byłem, ale teraz jako maturzysta tym bardziej bym chciał odwiedzić uczelnie.

Co planujesz zdawać ? :roll:

- :twisted: --> http://www.sqtery.com <-- :twisted: -
01-03-2008 10:13
snaakee Offline
Administrator

Na uczelnie mozecie wejsc nawet poza dniami otwartymi. Wejdźcie sobie na wykład, większość wykładowców i tak nie zna swoich studentów. Z wejściem na ćwiczenia może być gorzej Wink. Na bieżąco informacja o dniach otwartych zamieszczana jest na sgh.waw.pl z ok. 4 tygodniowym wyprzedzeniem. Myślę, że termin kolejnego dnia otwartego i tak może być już znany, więc zadzwońcie na uczelnię i Wam podadzą termin.

pozdrawiam,
01-03-2008 11:05
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!