Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SGH - Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze
Autor Wiadomość
Iquique Offline
Uczeń

Ilość postów: 33
Reputacja: 0
SGH - Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze
Przeglądając ostatnio stronę internetową SGH, przeczytałem, że planowane jest utworzenie nowego kierunku - Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Brzmi całkiem obiecująco, nie odnalazłem jednak bardziej konkretnych informacji dotyczących terminu wprowadzenia samego kierunku czy przedmiotów objętych jego zakresem.
Mam zatem pytanie do studentów SGH i nie tylko: czy wiecie coś więcej na ten temat i czy można jeszcze gdzieś znaleźć wiadomości związane z tym zagadnieniem ?

Pozdrawiam

"Hay sonrisas que no son de felicidad, sino de un modo de llorar con bondad" GABRIELA MISTRAL
21-04-2007 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5

Międzynarodowe stosunki gospodarcze obecnie są specjalnością w ramach kierunku studiów Stosunki Międzynarodowe. Nie wiem, jaka jest ich waga jako specjalności. Ale ze specjalnościami u nas na uczelni to jest tak, że można je robić, albo i nie. Na dyplomie możesz mieć napisane, że robiłeś specjalność, lub nie, jeżeli nie chcesz.

Nasz rektor wykłada MSG, więc jest niejako zainteresowany tym. Proponuję zadzwonić do sekretariatu Instytutu MSG, kontakt na stronie http://www.sgh.waw.pl/instytuty/imsg/OIM...hterm=msg.

Nie wiem, czy jego plany się powiodą. Na razie na którymś wykładzie u niego jak byłem wspominał, że chce coś takiego wprowadzić.

Czy warto iść na ten kierunek (o ile powstanie) zależy. Nie wiem, jacy wykładowcy tam pójdą, no i czy kierunek będzie cieszył się dużą popularnością, bo od tego zależy, czy będą uruchamiane przedmioty i czy będzie długo funkcjonował na uczelni. Proponuję Ci zarejestrować się na forum esgieha.pl i zapytać się też innych.

Studia na SGH mają tą zaletę, że przez 1,5 roku robisz przedmioty ogólne, możesz też dobraś jakieś dodatkowe i dopiero potem określasz się, co chcesz robić. Ale jest też zagrożenie związane z faktem, że te przedmioty na początku mogą Ci obrzydzić studia (filozofia, logika, ekonometria, matematyka ... - a więc duża rozpiętość, bo trzeba zdobyć podstawowe narzędzia).

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
21-04-2007 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!