Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie: terytoria niczyje
Autor Wiadomość
Carl Marx Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Pytanie: terytoria niczyje
Witam serdecznie Smile
Do osób biegłych w temacie geografii, a nawet geopolityki, mam pytanie: czy na świecie znajdują się jeszcze jakieś terytoria niczyje? Nie mam na myśli wykorzystywanych międzynarodowo biegunów, ale (powiedzmy) niewielkie wyspy gdzieś w Oceanii, które nie zostały inkorporowane przez żadne państwo.
17-01-2011 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
szymuus Offline
Student

Ilość postów: 336
Reputacja: 1
RE: Pytanie: terytoria niczyje
Z tego co wiem, nie ma już czegoś takiego. Kiedyś nawet w wyniku działalności wulkanicznej powstała i zanurzyła się wyspa na Atlantyku, którą od razu przyznano Islandii, wyspa już nie ma Smile

jestem leniem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2011 19:22 przez szymuus. Edit Reason: )
17-01-2011 19:22
anilana Offline
Student

Ilość postów: 624
Reputacja: 16
Wg Otoka nie ma

Pozdrawiam, Anula
18-01-2011 05:54
begett Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Też mnie to zainteresowało i jeszcze wczoraj wieczorem siedziałam sobie i sprawdzałam. Ale nic nie znalazłam. Chociaż jakoś wydaje mi się, że jednak coś tam jest. Jakiś kawałek lądu, który nie przynależy nikomu. Pewnie będę się musiała rozczarować. Teraz to już nawet powierzchnia księżyca nie należy do wszystkich....
12-08-2011 08:46
krisxor Offline
Licealista

Ilość postów: 196
Właśnie - z mojego punktu widzenia trzeba spojrzeć na to tak, że my tego dokładnie nigdy wiedzieć nie będziemy. Zbyt dużo na świecie szemranych interesów/przetargów/umów - wydaje mi się, że nawet najmniejszy fragment jakiegoś wulkanicznego wylewu na Pacyfiku sprzed wczoraj już jest komuś przypisany. Spojrzałbym jednak na to z tej strony, że na terytoriach głębokiej Amazonii, lub mniej odkrytych/niekartowanych jeszcze wysp Indonezji/Oceanii (Papua, zakamarki Borneo) - mogą takie ziemie być. Dlaczego? Dlatego, że człowiek po prostu nie ma po co się tam zapuszczać, a po drugie boi się tamtejszych mieszkańców żyjących jeszcze niekiedy jak legendarni kanibale. Wystarczy zauważyć, że wiele tamtejszych ludów było "odkrywanych" dopiero w połowie XX-ego wieku, od tej pory nie minęło jeszcze tak tragicznie dużo czasu. Myślę, że w strefie równikowej kilka takich skraweczków ziemi by się znalazło. Polecam książki pana Cejrowskiego, mimo, że często koloryzuje to pisze bardzo ciekawie o właśnie tego typu fragmentach globu.
Peace!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2011 10:26 przez krisxor. Edit Reason: )
13-08-2011 10:25
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: