Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie dotyczące studiowania
Autor Wiadomość
szubenss Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Reputacja: 0
Pytanie dotyczące studiowania
Witam wszystkich.
Za niecały miesiąc mam maturę i uważam, że najwyższy czas myśleć poważnie o studiowaniu Wink. Chciałem studiować archeologię, ale dużo czytałem i stwierdziłem, że nie ma sensu..
Na maturze zdaje geografię rozszerzoną, i reszta na podstawie. Moje pytanie brzmi: co polecacie mi studiować, turystykę i rekreacje, czy geografie (myślałem o specjalizacji - geografia fizyczna)??
Po którym kierunku łatwiej znaleźć pracę, czy się je opłaca studiować, jakie są zarobki, jakie uczelnie polecacie (najlepiej małopolska) i możecie podać jakieś dodatkowe informacje, bo na stronkach są tylko surowe informacje.
Zależy mi na odpowiedziach osób, które są w temacie lub studiują powyższe kierunki.
Interesuje się zarówno geografią fizyczną, jak i podróżowaniem, i dlatego mam dylemat..
Pozdrawiam Wink
15-04-2012 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
RE: Pytanie dotyczące studiowania
Jeśli ci zależy na zarobkach Wink to ani to ani to szczerze mówiąc, tzn. zawsze masz szanse, ale no niewielkie
ja bym poszła już prędzej na coś z geofizyką/geologią np na naftową specjalizację, wtedy sobie pojeździsz po świecie prawdopodobnie dużo i dużo zarobisz, tylko styl życia specyficzny i też pewności nie masz że tak będzie, ale szanse już nawet duże

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
15-04-2012 20:26
szubenss Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Dzięki za podpowiedź Wink
W sumie, to zarobki nie są najważniejsze, ale na pewno są ważne. A czy kierunek geofizyka i geologia to są ciężkie kierunki? Trudniejsze na przykład od tych co ja wymieniłem? I podstawowa sprawa, mianowicie czy jest na nich dużo matematyki? Bo ja mówiąc szczerze jestem kiepski z tego przedmiotu..
A jak jest z progami? Wydaje mi się, że są większe niż na np. turystyce i rekreacji
16-04-2012 04:52
Artysta Offline
Licealista

Ilość postów: 116
No właśnie z matmy także nie jestem orłem i podbijam pytanie Szubenssa. Czy może ktoś coś bliżej powiedzieć, czy matematyka jest ciężka, chemia i fizyka dla osób, którzy w liceum mieli te przedmioty na podstawie? Osobiście myślę nad tą geologią, ale nie wiem, czy sprostam nauce tak ciężkich przedmiotów. Geologia to bardzo dobry i popularny kierunek, coraz większe perspektywy mamy pracy w tym zawodzie, szczególnie za granicą. Także interesuje mnie bardzo geografia fizyczna i turystyka, wiadomo, że są to kierunki o wiele prostrze od geologii, czy geofizyki, ale o pracę po tym ciężej. Najważniejsze jest uczyć się to, co kogoś pasjonuje i ma do tego chęci, bo jeżeli patrzeć z innej perspektywy, tylko na warunki pracy po danym kierunku i zarobki, wówczas nauka na studiach, gdy za czymś nie przepadamy nie będzie lekka. Zresztą nie opłaca się w Polsce mieszkać, lepiej wyemigrować za granicę po ukonczeniu studiów i mieć wreszcie przyzwoite życie. Drenaż mózgów wskazany, jeżeli pracodawcy i rządzący w naszym kraju nie "zmądrzeją" mówiąc żartobliwie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2012 21:45 przez Artysta. Edit Reason: )
16-04-2012 21:40
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: