Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przekrój kilka pytań
Autor Wiadomość
erosorbot Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Reputacja: 0
przekrój kilka pytań
Bardzo proszę o pomoc z moim przekrojem. [undefined=undefined]Przekrój AA'. Teraz tak, na północy jest intruzja "pi". W innych miejscach intruzje o tej nazwie wyglądają ewidentnie na kominy a to? Mnie to przypomina dajkę ale one są oznaczone jako "delta". To jakiś komin "ukośny"?:-P pytanie drugie: rozumiem, że muszę przyjąć założenie, że intruzje niezgodne "idą" pionowo w dół i nie przecinają warstw pod kątem?

Sprawa trzecia, już kosmetyczna. Dzisiaj kumpel zadał mi pytanie, które mnie gryzie bo nie znam odpowiedzi. Jak głęboko sięgają aluwia? Bo pod nimi normalnie przebiegaja warstwy, a z mapy nie da się tego odczytać jaką miąższość mają aluwia.

Z góry dziękuję za pomoc ;-)
http://przeklej.org/file/DX2kwQ/IMG.20140520.211243.jpg wklejam tutaj swoją mapkę bo w samym poście jakieś błędy miałem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 22:04 przez erosorbot. Edit Reason: )
20-05-2014 22:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
erosorbot Offline
Nieobecny

RE: przekrój kilka pytań
No chyba, że... intruzje "pi" to intruzje niezgodne a "delta" to zgodne. Wtedy ta długa intruzja "pi" byłaby dajką reszta, to kominy, " delty" to chyba będą sille z tego co widzę. Niech ktoś mnie poprawi czy dobrze myślę, bo głupieje już...
21-05-2014 01:15
madziutka30 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Mam tą samą mapkę i podobny problem. Nie wiem jak narysować przekrój bo nie jestem pewna tych intruzji. wydaje mi się, że delty to sille - i będą równoległe do warstw, ale intruzje pi to albo dajki albo żyły kominowe...
21-05-2014 20:43
erosorbot Offline
Nieobecny

Dzisiaj widziałem opis tej mapki i tak: delta na dole to lakolit, ta rozciągnięta na całej szerokości mapy to żyła pokladowa, reszta to lapolity. Patrzysz na to jak intruzja przecina poziomice. Pi to oczywiście kominy i dajka. Pytanie jak to miałoby wyglądać w przekroju. Idzie pionowo, pod kątem, czy inaczej...
http://przeklej.org/file/avQXWL/Microsof...zenie4.pdf Bo w teorii intruzje zgodne powinny wyglądać tak jak w tym pdfie. Tylko jak mam narysować takiego grzyba?:-P
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2014 00:26 przez erosorbot. Edit Reason: )
21-05-2014 23:22
erosorbot Offline
Nieobecny

PS W pytaniu o aluwia chodzi mi o przypadek z monikliną

Pomoże mi ktoś?
22-05-2014 19:02
madziutka30 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Ja robię to tak, że "pi" rysuję jako linię pionową a "deltę" równoległą do ordowika. Aluwii nie zaznaczam Smile
22-05-2014 20:32
erosorbot Offline
Nieobecny

Aha, no to upraszcza sprawę ;-) dzięki wielkie, madziutka
22-05-2014 21:45
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
delta - sill, bo ma ksztalt podobny do warstw, musi byc wiec rownolegly
pi - dajka, pionowa czy pod katem niewazne, wazne zeby niezgodnie no i zeby nie przecinala Jury
aluwii nie widze... to jest raczej odkryta mapa, bez czwartorzedu

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
26-05-2014 18:06
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: