GeoForum - forum geograficzne
Geofizyka czy geoinformatyka? - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Geofizyka czy geoinformatyka? (/showthread.php?tid=4971)

Geofizyka czy geoinformatyka? - Tikeri - 22-06-2015 15:58

Witam,
Stoję przed wyborem studiów i chyba jak wielu maturzystom cięzko mi sie zdecydować co wybrać. Interesuje się wszystkim co jest związane z geografią.(tak wiem bardzo ogólnie) Tongue
Ciekawi mnie geofizyka na AGH, program studiów mi się podoba, z dostaniem też raczej nie będę mieć problemów i mieszkam niedaleko Krakowa, jednak co po studiach ? na necie nie ma zbyt wiele ofert pracy
Jeśli chodzi o geoinformatyke na PW to też się wydaję ciekawa, jednak kierunek do tej pory był tylko specjalizacją na geodezji.
Miał ktoś styczność z tymi kierunkami? lub może wie jak wyglądają studia i czy po geodezji faktycznie jest tak "cięzko" z pracą?

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - pl65 - 06-07-2015 23:38

Osobiście poleciłbym Tobie Informatykę Stosowaną ze specjalnością geoinformatyka.

Informacje i ulotka

Po tych studiach będziesz miał umiejętności tworzenia systemów GIS, tworzenia baz danych przestrzennych, umiejętności analiz przestrzennych.

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - maciejmaka - 05-08-2015 13:38

Tak jak przedmówca, polecam IS. Nawet, jeśli nie pójdziesz w geografię, łykniesz coś z informatyki - poszukaj ofert pracy programistów Smile

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - Gostek112 - 29-08-2015 13:05

A potem jesteś na dobrej drodze, by otworzyć własną działalność Wink

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - pawelpomiary - 07-09-2015 16:40

A może chciałbyś programować Smile? oczywiście żartuje... ale kto wie Smile?

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - Tikeri - 21-02-2016 02:58

Trochę późno odpowiadam, ale opiszę może moją sytuację. Studiuję jednak czystą informatykę i bardzo mi się podoba, geofizykę może wezmę kiedyś jako 2 kierunek hobbystycznie Smile

A i programowanie jest całkiem fajne ! Big Grin

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - Stuudy - 03-03-2016 11:20

Geoinformatyka zdecydowanie Wink

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - janicz287 - 03-04-2016 08:48

Geoinformatyka nawet brzmi lepiej, moja kuzynka studiowała ten kierunek i była zadowolona Wink

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - Everest - 15-04-2016 12:13

Geoinformatyka wydaje się być ciekawszym kierunkiem i bardziej przyszłościowym, przynajmniej w moim odczuciu

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - KorneLiusz1 - 28-04-2016 15:47

Studia informatyczne to przyszłość więc geoinformatyka wydaje się dobrym kierunkiem Smile

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - Ogrillee - 18-05-2016 13:44

Oba w sumie trudne kierunki. Raczej zastosowanie informatyki właśnie w takich dziedzinach jest teraz potrzebne, więc może też polecałbym geoinformatykę.

RE: Geofizyka czy geoinformatyka? - Elsiemm - 23-05-2016 08:51

Też się zastanawiam nad tymi dwoma. Smile ale nie ostatnio w ogóle myślę czy jeszcze czegoś innego nie wymyślić. Smile