GeoForum - forum geograficzne
Geoinformacja czy Meteorologia? - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Geoinformacja czy Meteorologia? (/showthread.php?tid=4871)

Geoinformacja czy Meteorologia? - mahiya - 06-11-2014 22:58

Witam!
W tym roku zdaję maturę i mam problem z wyborem studiów.
Ogólnie zastanawiam się między Meteorologią(MHiK), Geoinformacją (UAM), a Automatyką i Robotyką na PP.

Chodzi o to, że Geografia jest moją pasją i pierwsze dwa kierunki są bliskie mojemu sercu. AiR za to nie jest czymś co umiem bardzo, ale tutaj jestem bardziej pewna o pracę w zawodzie po studiach.

?I mam do was pytanie - jeżeli w przyszłości chciałabym robić programy do kontrolowania zmian klimatyczno-meteorologicznych to co wybrać? Geoinformację czy Meteorologię(MHiK)? ?
I czy po tych studiach na UAMie mam dużą szansę na pracę w zawodzie?

Nie wiem co wybrać i zastanawiam się już 3 rok między tymi kierunkami, więc liczę na waszą pomoc cry

RE: Geoinformacja czy Meteorologia? - andrzejk90 - 15-11-2014 19:44

Jeżeli chcesz "robić programy" to idź na informatykę stosowaną (najlepiej AGH), potem zrobisz sobie podyplomówkę z meteorologii i powinno być OK. Wybierz jako bazę kierunek najbardziej konkretny ( Informatyka lub AiR) a geografie jako dodatek - tylko w ten sposób jesteś w stanie powalczyć na jakże trudnym w dzisiejszych czasach rynku pracy dla młodych. Zapewniam Cię, że znakomita większość magistrów geografii, meteorologii przekłada towar na półkach w Tesco - niejednokrotnie są to ludzie z pasją, którzy mieli wysokie średnie i stypendia.