GeoForum - forum geograficzne
Zimowy wypoczynek nad morzem - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Podróże i turystyka (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Zimowy wypoczynek nad morzem (/showthread.php?tid=4637)

Zimowy wypoczynek nad morzem - rurek - 15-12-2013 13:16

Zastanawiamy się z rodzinką gdzie pojechać na ferie zimowe. Góry są już takie oklepane. Poza tym, nie znosimy tych dzikich tłumów na Krupówkach i na stokach. Po ubiegłorocznym złamaniu nogi na nartach skutecznie się z tego wyleczyłem Smile Myślicie, że Morze Bałtyckie to dobry kierunek zimą? Gdzie warto pojechać, nocować co zwiedzić i zobaczyć?

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - adelka88 - 15-12-2013 19:01

Myślę, że to całkiem dobry pomysł Smile Nad morzem również jest wiele ciekawych atrakcji. Nigdy tam nie byłeś o tej porze roku prawda?
Co jest najważniejsze to można wypocząć - nie ma takich tłumów turystów i raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem drogiego noclegu.
Bardzo fajnie jest w większych miejscowościach - tam atrakcje turystyczne działają przez cały rok, tak samo zresztą jak restauracje Wink
Ja bym Ci poleciła Międzyzdroje. W tym roku właśnie tam wybrałyśmy się z kumpelami. Z uwagi na to, że jechałyśmy w czerwcu kiedy woda raczej jest zbyt zimna na kąpiele zdecydowałyśmy się na taką historyczną miejscowość Wink No i udało nam się trafić na jeden z festiwali, które bardzo często tam się odbywają Wink

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - Pandra - 17-12-2013 21:38

Hel, Trójmiasto. Z Helu blisko do Trójmiasta, więc i plaża i atrakcje, a w samym Trójmieście wiele jest do oglądania, więc na pewno czasu się nie zmarnuje.

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - DesireePol86 - 27-12-2013 15:18

Czemu nie.. zimą też może być ciekawie nad morzem.. rodziłabym sie zdecydować na trójmiasto lub półwysep helskiSmile więcej atrakcjiSmile oceanarium w gdynii i inneSmile

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - Luksord - 30-12-2013 14:48

Zapewne nie każdemu to będzie pasowało, ale w sumie w pogodę taką, jaką mamy teraz w naszej 'zimie'? Czemu nie? Pewnie ceny też nie są jakoś wygorówane,a w ferie zawsze można z dzieciakami pojechać przynajmniej pozwiedzać czy ze znajomymi i odpocząć po prostu

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - SZEFZYTA86 - 14-01-2014 10:40

Dokładanie tak..sama zmiana otoczenia bardzo dużo dajeSmile

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - IRadoslawa81 - 16-01-2014 11:02

Moim zdaniem nie jest za bardzo ważne gdzie.. ważna jest zmiana otoczenia, klimatu, ludziSmile

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - jenifferkrk70 - 21-01-2014 12:27

Ja bym pojechała nad morze ale najlepiej do jakiegoś SPASmile

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - Mcleida97 - 21-01-2014 16:38

Nad naszym morzem zimą można niesamowicie wypocząć. Ja zawsze wybieram miejsce w niedużej odległości od większych miast, a któregoś roku jeździliśmy wzdłuż od jednej latarni morskiej do kolejnej.

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - Eugeniusztv86 - 23-01-2014 14:49

Też sugerowałbym Trójmiasto, więcej możliwości wyboru gdy pogoda się nie będzie sprawdzać. Możesz sprawdzić na stronie miasta, czy nie organizują jakiś atrakcji w ramach ferii.

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - McColby1925 - 28-01-2014 20:41

ja chyba też wybrałabym nadmorskie SPA! Big Grin

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - Kamilka853 - 29-01-2014 13:54

A możecie polecić jakieś ośrodki SPA nad morzem w okolicach Trójmiasta?

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - Africa - 13-03-2014 16:59

Byłam zimą w Trojmiescie, urzeklo mnie morze zimą. Piasek zamarzniety, plaza duza, nawet morsy mozna spotkac Wink

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - paula321549 - 14-12-2014 11:47

A może warto byłoby kupić sobie własne mieszkanie nad morzem? Sama zastanawiam się nad tym od jakiegoś czasu i im dłużej o tym myślę to tym samym wydaje mi się to niegłupi pomysł.
Zastanawiałam się nad Redą: przeglądałam sobie mieszkania i wydają się atrakcyjne z wyglądu. Jednocześnie jest taniej niż w Trójmieście. Miasteczko nie jest jednak bezpośrednio nad morzem. Myślicie,że warto jest zakupić tam lokum?

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - tomekprusik - 19-01-2015 08:51

jakoś nad polskim morzem zimy sobie nie wyobrażam, lato do zniesienia jeszcze jest

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - jalcyn - 12-02-2015 10:11

Też nie miałbym ochoty wybierać się zimą nad nasze zimne morze. Rozumiem, że kwatery są na pewno wtedy tańsze, ale co z tego, skoro nie ma nic do roboty?
Już raczej radziłbym uzbierać trochę i wybrać się na południe, do Chorwacji na przykład. Pięknie jest w Dubrowniku
To też miasto nad morzem, ale w ciepłym klimacie, więc jest o wiele przyjemniej. No i naprawdę Chorwacja jest zachwycająca, byłem tam jakiś czas temu i naprawdę chętnie znów wróciłbym w tamte rejony.

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - bueno - 04-03-2015 21:16

JA też wolałabym latem wybrać się nad morze, ale jeśli nie ma innej opcji, to wole gapić się na fale niż próbować nie zabić sie na nartach Big Grin

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - meliska - 20-07-2015 10:36

Mi się wydaje, że zima nad morzem może być świetnym odpoczynkiem. Razem z mężem już od kilku lat wybieramy się nad morze o tej porze roku. Myślę, że dobrym miejscem może być Sopot - można wtedy za darmo korzystać z molo i wdychać jod, po który przecież się przyjechałoWink.

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - PannaHelka - 20-01-2016 17:12

Nie polecam wypoczynku nad morzem zima, bo jest bardzo zimno i nie ma zbyt ładnych widoków. Zdecydowanie ładniejsze są góry lub chociażby mazury.

RE: Zimowy wypoczynek nad morzem - mini453 - 29-01-2016 21:47

Najlepiej jechać nad morze jesienią. Jest tanio i zdrowo. Poza tym nie ma nawału turystów.