GeoForum - forum geograficzne
Geografia spec. meteorologia, klimatologia vs. Turystyka i rekreacja - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Geografia spec. meteorologia, klimatologia vs. Turystyka i rekreacja (/showthread.php?tid=4445)

Geografia spec. meteorologia, klimatologia vs. Turystyka i rekreacja - Olka28 - 01-06-2013 14:53

Co Wy byście wybrali? Ja jestem niejako w kropce, oba kierunki bardzo mi się podobają. Są tu może jacyś studenci tudzież absolwenci tych kierunków, którzy mogliby podzielić się wrażeniami?
Pytania pomocnicze: ;P
Czy zajęcia są ciekawe?
Jaka jest szansa na pracę po takich studiach?
...
Smile

RE: Geografia spec. meteorologia, klimatologia vs. Turystyka i rekreacja - skaner007 - 01-06-2013 18:23

Ja nie jestem absolwentem ale mogę podzielić się moją opinią również interesowała mnie spec. meteo... zorientowałem się trochę w temacie i z pracą nie oszukujmy się jest ciężko. Tym bardziej w dzisiejszych czasach kiedy to większość czynności wykonuje komputer i dopracy potrzeba mniej osób. Studia na pewno są ciekawe jednak no perspektywy słabe.

RE: Geografia spec. meteorologia, klimatologia vs. Turystyka i rekreacja - Kaktusia - 02-06-2013 11:06

Zgadzam się z przedmówcą niestety. Co do turystyki może być podobnie, absolwentów tego kierunku namnożyło się ostatnio potwornie... Jeśli konkretnie geografia, pomyśl może o GISie? Nawet pod kątem meteo, ale stricte GIS. Z resztą jeśli mam szczera to nie myśl o samej specjalizacji tylko. Pomyśl o kierunku, bo w czasie studiów ci się może odmienić. Ja jak szłam na studia, myślałam też o meteo, plus robiłam też trochę geologię, myślą bardziej o hydrogeologii lub inżynierskiej, a teraz jestem czystym "teoretycznym" geologiem, czymś pomiędzy tektoniką, geomorfologią, geochemią i geofizyką, który nie ma nic wspólnego z geografią prawie (oprócz miłych wspomnień) Wink