GeoForum - forum geograficzne
Uniwersytet Jagielloński czy Warszawski - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Uniwersytet Jagielloński czy Warszawski (/showthread.php?tid=4393)

Uniwersytet Jagielloński czy Warszawski - gohan - 05-04-2013 15:12

Witam, zastanawiam się który z tych uniwersytetów jest "lepszy". Wiem, że jagielloński jest na pierwszym miejscu w rankingu lecz nie jest powiedziane, że akurat jeśli chodzi o geologie. Domyślam się, że są na podobnym poziomie ale może ktoś coś wie co mogło by mi pomoc ? Może ktoś studiuje na jednym z nich i ma kolegę/ koleżankę na drugim ? Jak jest z nauczycielami i warunkami ( sprzęt, labolatorium itp. ) Chodzi mi głównie o Geologię :]
Dzięki z góry

RE: Uniwersytet jagielloński czy warszawski - niebieskawa - 05-04-2013 15:34

Mogę powiedzieć tylko tyle, że Kraków jest fajniejszy! ;P O UJocie baaardzo różne opinie krążą... UW jest pewnie nowocześniejszy. Więcej nie pomogę niestety. Ale zachęcam do wyboru Krakowa (opinia baardzo subiektywna xD)

RE: Uniwersytet jagielloński czy warszawski - gohan - 05-04-2013 17:54

Pozytywne czy negatywne te opinie ? ;] no i czy tyczą się geologii ;p

RE: Uniwersytet jagielloński czy warszawski - Kaktusia - 05-04-2013 19:49

Na UJocie z tego co wiem geologia jest bardziej kameralna, ludzi na kierunku jest mniej. Za resztą możliwe że nie jest zbyt popularna z uwagi na AGH. Na UW (tu mogę powiedzieć dużo Wink ale szczegóły na pv) na pierwszym roku jest około 200 osób czy więcej. Potem zostaje połowa ale i tak Wink Na rankingi chyba wiele nie ma co patrzeć, bo to bardzo ogólne kalkulacje. Co do nowoczesności to zależy jaki zakład Wink Inżynierska i hydro mają kasę to się im łatwiej oczywiście rozwijać Wink A niektóre inne laboratoria pozostawiają wiele oj wiele do życzenia. Ale to nie odbiera olbrzymiej przyjemności ze studiowania, wspaniałej atmosfery (choć to ponoć zależy od roku) i ja na pewno będę bardzo dobrze wspominać moje studia tam Smile Co do kardy - rozmaicie. Ale poznałam całą masę super osób Smile A mając porównanie z geografią na UW stoję za geologią i nogami i rękami Wink Choć to znowu zależy od szczęścia i specjalizacji. Oczywiście na pierwszym roku jest raczej podejście uwalimy kogo się da Wink

RE: Uniwersytet jagielloński czy warszawski - gohan - 07-04-2013 16:10

noo to o UW dowiedziałem się dużo jeszcze do szczęścia potrzebuje takich samych informacji tylko o UJ :] dzięki za wypowiedź Kaktusia