GeoForum - forum geograficzne
Nauczyciel geografii - jak? - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Nauczyciel geografii - jak? (/showthread.php?tid=4332)

Nauczyciel geografii - jak? - polak1234 - 02-02-2013 22:59

Witam.
Za rok będę pisał maturę.
W planach mam Geografie rozszerzoną.
Geografia to moja pasja.
Chciał bym w przyszłości uczyć geografii w gimnazjum.
Na jakie studia się skierować?
Jakie przedmioty na maturze wybrać?.
Interesuje mnie tylko geografia, nie żadna biologia czy coś.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

RE: Nauczyciel geografii - jak? - Typicalk - 02-02-2013 23:56

Jeżeli chcesz być nauczycielem, to po prostu - studiuj geografię.
Prawie na każdej uczelni najwięcej punktów dostajesz za rozszerzoną maturę z geografii (np. na UŚ - 4 x pkt z matury rozszerzonej z gegry, pozostałe matury rozszerzone (biologia, fizyka, itp.)x 2, więc najbardziej oczywiście się opłaca zdawać z geografii).
Prócz matury z geografii, na UŚ liczy się też matura z matmy i języka obcego. Podejrzewam, że na pozostałych uczelniach jest podobnie. Smile

RE: Nauczyciel geografii - jak? - polak1234 - 03-02-2013 17:10

Dzięki za odpowiedź.
A wiesz może ile procent z poszczególnych przedmiotó potrzeba by dostać się na UŚ na geografie?.
Z geografii rozszeptanej powinienem te 80% mieć. Do tego będę zdawał podstawową matematykę, polski, rosyjski i angielski, ale tutaj to na max 40 % ze wszystkichSmile

RE: Nauczyciel geografii - jak? - rayan93 - 04-02-2013 23:26

Jak będzie miał 80% z geo. rozsz. to spokojnie się dostaniesz oczywiście przy założeniu że zdasz maturę z innych przedmiotówSmile Powodzenia!

RE: Nauczyciel geografii - jak? - MarylinM - 06-02-2013 19:53

Czy nauczyciele zwracają uwagę na jakość koszul np. na sprawdzianach? Zastanawiam się czy nie wziąć np z tej strony!
koszule na miarę

RE: Nauczyciel geografii - jak? - raabit13 - 07-02-2013 22:34

Ja mam genialnego nauczyciela z geografi Smile cały czas ogladamy filmy

RE: Nauczyciel geografii - jak? - polak1234 - 08-02-2013 18:08

Dlatego też chce ostać nauczycielem, by uczniów zarazić geografia, by ten przedmiot był szanowany, a nie olewany, bo mało istotny dla wielu.

RE: Nauczyciel geografii - jak? - ewunia13410029 - 16-02-2013 12:11

Hej Wink Ja studiuję geografię sp. nauczycielską na UMK na I roku i powiem, że przynajmniej na mojej uczelni geografia jest jednym z bardziej prestiżowych kierunków. Plan jest ok. Z prowadzącymi tez idzie się dogadać. Nie ma taryfy ulgowej, albo się uczysz i zaliczasz, albo do widzenia. Przyjąć spokojnie Cię przyjmą. Ogółem na UMK jest tak: stosunkowo łatwo jest się dostać, natomiast żeby się utrzymać trzeba walczyć.

RE: Nauczyciel geografii - jak? - songo144 - 19-02-2013 19:45

Niezły pomysł Smile ale nauczyciel to trudny kawałek chleba..

RE: Nauczyciel geografii - jak? - sharkinator - 04-04-2013 15:29

Po ostatniej reformie połączonej z niżem zapotrzebowania na nauczycieli geografii nie będzie na co najmniej 15 lat. Teraz są masowe zwolnienia w szkołach.

RE: Nauczyciel geografii - jak? - Marka355 - 01-06-2013 14:25

Idź po prostu na studia geograficzneSmile Nic prostszego, jeśli to jest twoja pasja, to powinieneś iść w tym kierunku nie oglądając się za siebie.

RE: Nauczyciel geografii - jak? - bartkasia@poczta.fm - 19-07-2021 14:51

Praca w szkole to świetna sprawa, tym bardziej jeśli ktoś lubi dzieci i chce je zarazić swoją pasją. O pracę nie jest tak trudno, u mnie w placówce akurat było zapotrzebowanie, a, że zawsze lubiłam geografię to zdobyłam kwalifikacje podyplomowo na wskz i jestem bardzo zadowolona. Smile

RE: Nauczyciel geografii - jak? - jarasek - 14-10-2021 12:21

Nikt nie narzeka na tym forum na pensję nauczycielską, chyba sami z powołania ludzie brną do tego zawodu Wink

RE: Nauczyciel geografii - jak? - Aster827 - 28-11-2021 22:29

Różnie bywa z tym zawodem nauczyciela, nie wiem czy jest to teraz dobry kierunek jeśli chodzi o karierę. Polecam zajrzeć tutaj http://bbpolska.pl/ tam często poruszana jest tematyka biznesu i inwestycji, może komuś się to przyda.