GeoForum - forum geograficzne
II etap czas zacząć ... !!! - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Olimpiada Geograficzna i inne konkursy (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- Dział: Olimpiada Geograficzna i Nautologiczna (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: II etap czas zacząć ... !!! (/showthread.php?tid=412)

II etap czas zacząć ... !!! - michallo444 - 24-11-2006 21:18

Hejka wszystkim zakwalifikowanym do 2 etapu OGIN-u. Jak sądzicie co może pojawić się na tegosezonowym 2 etapie ? z czego się przygotowujecie?

- fundy - 24-11-2006 22:36

Nie to zebym sugerowal jakis wielki wyscig szczurow, ale bylo nie bylo tu juz jest bezposrednia rywalizacja wiec jakiejs wielkiej wspolpracy nie bedzieTongue

Mapa, mapa i jeszcze raz mapa. Nie wiem czy dobrze robie bo nie mam doswiadczenia w tej olimpiadzie ale niczego oprocz mmapy nie chce mi sie uczycTongue

- kamil876 - 24-11-2006 23:26

W zeszłym roku większość pytań była z afryki, 2 lata temu z Azji, a wcześniej głównie z Europy. Myślę że w tym roku postawią na Australię.

- Krzycza - 24-11-2006 23:28

Ja tak szczerze mówiąc zacznę się tak intensywnie uczyć trochę póżniej, bo jeszcze sa przecież aż 2 miesiące wink

Już trochę startowałem w tych olimpiadach i naprawdę nigdy tak nie robiłem, a wyniki nie były takie złe ;]

- Adam17 - 25-11-2006 16:22

Szczerze nie wiem nawet od czego zaczac Big Grin narazie szukam poprzednich olimpiad i chce zorientowac sie pod jakim katem wogole zaczac nauke Tongue

- scitenmark - 25-11-2006 21:34

e tam.
uczmy się czego się da.

- michallo444 - 26-11-2006 09:55

myślicie że Australia będzie czy Ameryki ?

- prof. miodzio (miodek) - 26-11-2006 14:09

Ja bardzo bym chciał Amerykę Południową Smile . mam już pewne doświadczenie z tym kontynentem. Big Grin

- Bartus - 26-11-2006 14:11

ja teraz jestem przy Europie Smile

- krzyhoo - 29-11-2006 17:02

I co uczycie się ;>? Ja to się jakoś nie mogę za to wszystko zabrać :? Ale chyba wezme się za te Ameryki i Australię z nadzieją, że ten tok rozumowania [Azja była, Afryka była, Europa była...] jest dobry Wink

- Kemik - 29-11-2006 18:06

Licz na poziom uniwersytecki.
mi zabrakło 3 punktów aby przejść do 2 etapu

- Tartuffe - 29-11-2006 18:19

Czy Kondracki jako źródło wiedzy o geografii Polski to dobry wybór Waszym zdaniem?

- szarotka - 29-11-2006 22:43

Juz nie przesadzajcie z tym poziomem uniwersyteckim i z Kondrackim. Ja uczyłam się tylko ze zwykłych książek do liceum z atlasu i starych olimpiad i było Big Grin Big Grin Big Grin
Trzeba po prostu to "czuć geografię" Smile kojarzyć, wyciągać wnioski, umieć wykorzystywac wiedze która się ma i na jej podstawie kombinować to czego sie nie wie. Prosta recepta i skuteczna.

- fundy - 30-11-2006 17:42

szarotka napisał(a):Juz nie przesadzajcie z tym poziomem uniwersyteckim i z Kondrackim. Ja uczyłam się tylko ze zwykłych książek do liceum z atlasu i starych olimpiad i było Big Grin Big Grin Big Grin
Trzeba po prostu to "czuć geografię" Smile kojarzyć, wyciągać wnioski, umieć wykorzystywac wiedze która się ma i na jej podstawie kombinować to czego sie nie wie. Prosta recepta i skuteczna.

Zajelas miejsce na podium?

- Shayla - 30-11-2006 19:34

szarotka napisał(a):Trzeba po prostu to "czuć geografię" Smile kojarzyć, wyciągać wnioski, umieć wykorzystywac wiedze która się ma i na jej podstawie kombinować to czego sie nie wie. Prosta recepta i skuteczna.

Się zgadzam Smile
Dobre podręczniki licealne [wyd. Efekt - baaardzo dobre książki], obycie geograficzne i mapamapamapamapa - to jest podstawa. Plus takie oczywistości jak zadania matematyczne, ale tego nikomu nie trzeba tłumaczyć Wink
Większość zadań jest tak zrobiona, że umiejętność geograficznego kombinowania plus solidna [ale bez przesady] wiedza wystarczą. A pewnie pojawi się trochę takich pytań, że będziecie miec mętlik w głowie. Tak że przydatne jest szczęście i intuicja.
Najlepiej się uczyć rozwiązując testy Smile

- szarotka - 30-11-2006 21:38

Cytat:Zajelas miejsce na podium?

Co to znaczy podium na Olimpiadzie?
W każdym razie przeszłam dalej więc recepta była skuteczna Smile

- fundy - 01-12-2006 15:28

Podium to synonim trzech pierwszych miejsc kochanie Smile Wiem ze na olimpiadzie zwykle dzieli sie te miejsca z kims innym, ale znaczenie jest oczywiste. Przeszlas dalej.. dobrze... ale uczymy sie chyba nie osobno na II i III etap... jak juz kuc to porzadnie Smile

- szarotka - 01-12-2006 16:37

Smile
Ambitny jesteś, jeszcze przed drugim etapem o podium finału myśleć! Nie za szybko? wink

- fundy - 01-12-2006 17:03

szarotka napisał(a):Smile
Ambitny jesteś, jeszcze przed drugim etapem o podium finału myśleć! Nie za szybko? wink

.. szybko czy nie szybko... w koncu na to sie liczy. Moze nie na podium, wystarczyloby mi zostac finalista w zupelnosci bo chodzi o to zeby miec spokoj z matura Smile Ale sa napewno ludzie ktorzy licza tu na zwyciestwo, wiec nie dziw sie ze mowia o poziomie studenckim Smile

- Shayla - 01-12-2006 18:23

Czym jest matura dla olimpijczyka? :] Wszakże to żaden problem Tongue

- prof. miodzio (miodek) - 11-12-2006 22:48

evil Jestem durniejszy niż mi sięwydaje evil Biore się za rzeki świata, bo jakoś cieńko u mnie z nimi ! ! ! evil Ostatnio jak moja p. profesor przeczyściła mnie z rzek to jakoś nic nie wiedziałem. Nie potrafiłem pokazać na mapie: Jangcy, Jenisej z Ob, Kongo z Nigrem pomyliłem, itc.
Zawsze wiedziałem ze rzeki są p*********** i wogóle wszystkie wody twisted
Jak nie będzie rzek i przemysłu to III etap jest mój Big Grin

- pkosla - 11-12-2006 23:10

Obawiam sie, ze Jan"k"cy tez bym nie znalazl Tongue

- prof. miodzio (miodek) - 11-12-2006 23:18

Oj sorki, żle się wyraziłem Jangcy pomyliłem z Żółtą Rzeką evil Ja przy uczeniu się rzek to patrze w którym miejscu one wpadają do morza, itc. i w ten sposób próbuje zapamietać. Miałem pecha z Jangcy, bo kazdy powinien wiedzięć gdzie leży, gdyż jest to najdłuższa rzeka w Azji.
PS. Dobrze, że Tocantins z Amazonką nie pomyliłem, bo byłoby przegiencie lol

- topika - 16-12-2006 13:01

Na Boga: Jangcy!!!!

- prof. miodzio (miodek) - 16-12-2006 14:40

No tak Jangcy, ale wpadka :/
Pkosla o co chodzi z tym Jan"k"cy, czyźbyś nie wiedziała jak się pisze ? ? ? Tongue

- madziulik13 - 18-12-2006 14:25

a jak wyglądają wasze przygotowania do olimpiady? tzn. czego się uczycie ile dziennie poświęcacie na przygotowania?

- Paolo - 18-12-2006 15:11

Tomek: pkosla drwił sobie z Ciebie lol

a co do przygotowań, nie sposób się nauczyć wszystkiego, toteż na razie...nie uczę się wcale
ale trzeba wkrótce zacząć, na pewno powtórzę sobie całą geografię fizyczną (dorwałem Wstęp do geografii fizycznej Flisa), będę analizował tablice geograficzne, a z geografii społeczno - ekonomicznej i mapy za dużo nie będę powtarzał - bo to łatwe 8)

- prof. miodzio (miodek) - 18-12-2006 15:54

Też tak myślę, chociaż może on/ona moze jednak naprawde nie wie jak się pisze.
Dzięki PaoloBig Grin

- Jendrulla - 18-12-2006 21:43

Chryste Panie, ty jakiś (przepraszam Cię z góry ale nie umiem tego inaczej nazwać) ułomny jesteś?? Rzeka w Chinach nie nazywa się Jankcy, tylko JanGcy. Tyle osób już starało Ci się to dyskretnie powiedzieć, a ty dalej nie kapujesz... Jak nie wierzysz sprawdź sobie chociażby tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Jangcy

- prof. miodzio (miodek) - 18-12-2006 22:03

A jednak jestem durniejszy niż mi by się wydawało evil
Już dotarło do mnie jak się piszeJANGCY!! Dzięki Jendrulla 8) [/b]

- krzyhoo - 19-12-2006 15:59

Jendrulla napisał(a):Jak nie wierzysz sprawdź sobie chociażby tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Jangcy

Nie żebym się czepiał, ale nie podawałbym wikipedii jako wiarygodnego źródła informacji (nie mówię o nazwach rzek, bo tu można korzystać Big Grin). Zwłaszcza jeśli chodzi o problemy bardziej zawiłe. Wystarczy zobaczyć na jakiej zasadzie są tam dokładane informacje... Praktycznie każdy może napisać sobie, co chce. A nie wszystko jest weryfikowane od razu.

To tak nawiasem. Pozdrawiam Smile

hej - kagusiak - 25-12-2006 17:23

Cześć jestem z 2gim. W tym roku przeszłam do 2 etapu. Jestem z okręgu Katowice. W 2 etapie mamy Afrykę i powiem wam że jest okropnie trudna. Jest tyla nazw którte z niczym się nie kojarzą. Może ktoś ma jakieś testy z ubiegłych lat i przyśle na mejla??Albo może widzieliście coś w necie? ? odp.prosze. Mój mejl:hera0904@buziaczek.pl
P.S możę ktoś pamięta jakieś pytania z ubiegłych lat. czego dotyczyły itd.

RE: II etap czas zacząć ... !!! - paula21051 - 22-07-2009 01:01

mógłby mi ktoś podać link albo informację gdzie mogłabym znaleźć odpowiedzi do II etapu poprzednich olimpiad XXXIV XXXIII XXXII ???

RE: II etap czas zacząć ... !!! - qmate - 22-07-2009 12:07

Obawiam się, że jeśli nie ma tego na stronie OGiN'u to nigdzie tego nie znajdziesz.