GeoForum - forum geograficzne
Uczelnia - Poznań - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Uczelnia - Poznań (/showthread.php?tid=4050)

Uczelnia - Poznań - slimak390227 - 22-01-2012 21:36

Witam, zamierzam składać dokumenty na UAM w Poznaniu, kierunek Geografia> Gospodarka Przestrzenna lub Geografia. Mam pytania? Czy ktoś tam był, jest? Jakie przedmioty ogólnie na kierunku geograficznym?Dużo biologii, chemii? Chciałem iść na geodezje ale niestety jest tylko w trybie stacjonarnym, a ja ide zaocznie. Omówcie mi jakie przedmioty są na waszych uczelniach. Jaka praca i gdzie byłaby po gospodarce przestrzennej? Bo wydaje mi się że kierunek jakby powiązany z ekonomią i logistyką poniekąd. Dzięki za rady wszystkim, pozdrawiam
Jeszcze pytanko, chciałbym zamówić jakieś kompedium o zagadnieniach geograficznych ale na allegro nie ma nic interesującego. A vademecum maturzysty jest mi nie potrzebne. Chciałbym coś z wiedzą ze studiów, polecacie jakieś tytuły?

RE: Uczelnia - Poznań - mama22 - 25-01-2012 23:27

Słuchaj, piszę tu jako student UAM (dzienny). Z tego co mówisz to zaocznie jest szansa na coś fajnego na UE na Logistyce. Sam poziom studiów na UAM jest raczej średni, duuużo teorii, bardzo mało praktyki. Sama Gospodarka Przestrzenna raczej też nie powala, choć uruchomiona specjalność inżynierska na tym kierunku to ciekawa propozycja. Ogólnie uczelnia pełna bufonów prof zw, tylko młoda kadra się dobrze prezentuje, szczególnie część od geografii społ - eko. Mimo wszystko radzę inną drogę.. Pozdrawiam!

RE: Uczelnia - Poznań - damian93547 - 17-06-2012 18:52

ja chyba złoze na UAM na Gospodarke przestrzenna na inzynierskie orientujecie sie jaki byl prog w tamtym roku ?
bo inzynierskie w poznaniu sa jeszcze tylko na UP ale tam nie chce isc, a gospodarka przestrzenna na ekonomicznym to przesada;/[/align]