GeoForum - forum geograficzne
Geografia wyborcza - jakie są Wasze preferencje wyborcze? - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Geografia wyborcza - jakie są Wasze preferencje wyborcze? (/showthread.php?tid=400)

Geografia wyborcza - jakie są Wasze preferencje wyborcze? - arrturro - 16-09-2007 22:53

Jak w temacie. Idą wybory, a ja jestem ciekaw jak wyglądałaby polska scena polityczna, gdyby decydowali o niej wyłącznie geoforumowicze. Głosujcie!

PS. W ankiecie są brane pod uwagę (ważniejsze) komitety wyborcze, które zgłosiły kandydatów do sejmu. Kolejność wg daty rejestracji w PKW.

- snikers_89 - 16-09-2007 23:04

PO i PiS tylko po sobie jadaa.. mieli sowoja szansee.. moze by tym razem srobowal ktos inny ? Jestemm za hmm ' malo liczacymi sie ' tak powiedzial OSTR na koncercie w mojej malej miesciniee.. i mysle ze chlop mial racjee.

takie przynajmniej jest moje zdanie.
pozdr

twisted

- arrturro - 16-09-2007 23:10

no to zagłosuj w ankiecie @snikers_89! jeżeli nie ma na liście komitetu, na który chciałbyś zagłosować, to po prostu wymień go w poście. Listę wszystkich zarejestrowanych komitetów wyborczych możesz znaleźć tu:
http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=21606&news_id=32467&layout=1&forum_id=6961&page=text

- carenza - 16-09-2007 23:20

nie znam programów wyborczych.
kto obiecuje podwyżki dla geografów i geologów?
albo inne udogodnienia....

- snikers_89 - 16-09-2007 23:31

hmm.. osobiscie nie wiem na kogo bym zaglosowal.. ostatnio moj kuzyn i kolegaa ( najmlodszy radny w PL podobnoo ) bedziee bral udzial w wyborach na wiejskaa z listy PO i pewnie bym na niego oddal swoj glos;p noo rodzina, ale wieciee co najbardziejj dziwi mniee jak PO i PiS sie wzajemniee mieszajaa z blotem, nawet w tych reklamach przedwyborczych w tv. Mysle iz najzwyczajnieej powini spelniac swojaa role powinni byc dla nas i dla naszej Polski ! Smile

..a politykiem zapalonym nie jestemSmile

- arrturro - 16-09-2007 23:44

carenza napisał(a):kto obiecuje podwyżki dla geografów i geologów?
ech...i tu tkwi problem Polaków...pierwsze pytanie, to jak zwykle kto co obiecuje...

no comment :?

- carenza - 16-09-2007 23:47

a czym Ty się kierujesz?

- arrturro - 16-09-2007 23:55

przede wszystkim tym, co robi i tym, co sobą reprezentuje [polityk]; kwestią tego, czy wywiązuje się z danego słowa [tzn. czy nie rzuca słów na wiatr]; no i może jeszcze kwestią tego, czy ma jakieś zasady w życiu i czy według nich postępuje [a nie tylko twierdzi, że je ma i że wedle nich postępuje, bo to już zupełnie inna historia...]

PS. Zapomniałem wstawić do wyboru opcji "Nie wiem" albo "Nie wybieram się na wybory", a nie wiem, jak można zmienić ankietę...może ktoś coś wie na ten temat?

- carenza - 16-09-2007 23:57

a to co robi nie jest jednoznaczne z jego programem, co planuje dla nas zrobić?
czy znasz polityka, który się z obietnic wywiązał?

- arrturro - 17-09-2007 00:04

oczywiście, że to co robi, w żaden sposób nie jest adekwatne do tego, co obiecuje! czy tego naprawdę nie widać? [a jeśli jest, to w stopniu zgoła niezauważalnym]

i jest przynajmniej jeden polityk [może znalazłoby się jeszcze kilku, ale musiałbym dłużej pomyśleć, a teraz mi się nie chce], który zrobił to, co obiecał, za co bardzo go cenię. Jest to prof. Meller, były MSZ - powiedział, że jak Lepper zostanie przyjęty do rządu, to on zrezygnuje z urzędu i jak dobrze wiemy - tak zrobił. Dodatkowy plus za wielki profesjonalizm w wykonywaniu swej pracy i kształtowaniu naszych stosunków międzynarodowych [nie to, co ta pożal się...AF], wielką inteligencję i opanowanie. Gdyby tylko startował w Warszawie [a szczerze jeszcze nie wiem, skąd będzie startował], to na niego oddałbym swój głos!

- carenza - 17-09-2007 00:14

podsumowując, nie ma na kogo głosować w tej ankiecie lol

- luca - 17-09-2007 09:32

Mi wybory zbrzydły, ale zagłosować pójdę.
Albo na PIS albo na PSL (wsi nie oddamy Samoobronie). Mam kumpla, który kibicuje UPR (czyli teraz Lidze Prawicy, monarchista jeden Big Grin).

- Nowaker - 17-09-2007 11:44

A przedstawię Wam mój punkt widzenia.

Co zrobić, żeby osiągnąć to?:
* większe pensje
* więcej autostrad
* więcej pracy
* więcej pieniędzy
* itd.

Odpowiedzią nie jest:
* dać więcej pieniędzy bezrobotnym
* zwiększyć podatki
* zwiększyć opłaty na ZUS, chorobowe
* wydłużyć urlopy
* dawać za darmo mieszkania
* lustrować do upadłego
* otwierać nierentowne stacje w Włoszczowej
* itd.

Odpowiedzią jest:
* zmniejszyć podatki
* zminimalizować ZUS-y
* sprywatyzować wszystko prócz policji
* likwidacja niepotrzebnych struktur państwa
* mieć gdzieś lustrację (po co ona?)

Mniejsze koszty zatrudnienia pracownika.
Co nam da np. zminimalizowanie opłat na ZUS, chorobowe, wypadkowe? Ano - zatrudniający oferując pensję 1000 zł na rękę swemu pracownikowi, sam ponosi 2000 zł. Jeśli nie będzie wydawał tyle na głupii ZUS, itp. - da więcej pracownikowi. Efekt - więcej pieniędzy u pracownika w kieszeni, ten z kolei mając więcej kasy kupuje więcej - i tak rozwija się gospodarka.

Lustracja.
Lustracja - po co ona? Po co IPN? Po co restrykcje? Pracodawcy nic nie obchodzi, co ktoś robił kiedyś, jak dobrze się spełnia w robocie. Archiwa powinny być całkowicie otwarte dla wszystkich, a restrykcji (np. zakaz bycia dziennikarzem) żadnych. Zauważcie, że lustracja teraz daje możliwości gry politycznej partii rządzącej. Dziwnym trafem znajdują się teczki na przeciwników.

Podatek liniowy.
Dlaczego osoba, która mniej zarabia ma podatek 19%, a która więcej - 30%, a potem 40%? Przecież sam fakt, że więcej zarabia powoduje proporcjonalnie większy podatek, ale nie - jest nieproporcjonalny!
Przykład:
* Zarabiam rocznie 10 000 zł => podatku 1 900 zł
* więc skoro zarabiałbym 100 000 zł => to podatku powinno być 19 000 zł. To chyba logiczne, nie? Nie - płacę więcej - 25 225,45 zł. Dlaczego? To się nazywa niesprawiedliwość. Podatek liniowy jest sprawiedliwy dla wszystkich.

Inwestowanie, a nie wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Dlaczego budowa autostrad idzie tak słabo? (oprócz długiego blokowania przez UE - przecież autostrady północ-południe są sprzeczne z ich interesami) Autostrada A1 jako całość to wielka inwestycja (inwestycja - czyli pieniądze wydane po to, by się zwróciły dwukrotnie). Transporty z Czech będą szły do portu w Gdańsku, Gdyni a nie do Rostocku. Budowa autostrady - potrzebni są pracownicy (walka z bezrobociem), potrzebne materiały (rozwój firm, które dostarczają materiałów).

Walka z bezrobociem.
Walka z bezrobociem, to nie pieniądze na "kuroniówki" (ile osób kombinuje, dogaduje się z szefami firm i płaci im tylko ZUS, by potem mieć kuroniówkę). To nie pieniądze na programy dla bezrobotnych, itp. Walka z bezrobociem czynna to działania państwa zmierzające do tego, by rosła ilość firm zatrudniających ludzi. Trzeba przyciągać inwestorów zagranicznych, ogromne zachodnie firmy - jedna firma da np. 2000 miejsc pracy. Cały powiat na tym zyskuje (mają pracę), przy okazji rośnie konkurencja, większy wybór, ceny maleją. (Nie zyskują tylko jedni - nieroby)

Prywatyzacja firm państwowych.
Stacja w Włoszczowej - ale mówię o niej w kontekście prywatyzacji. Wiadomo, że firma państwowa jest słaba. Każdy tylko kradnie (wiemy to z czasów ubiegłych - niekoniecznie widzieliśmy to, ale nam opowiadano). Politycy dla swoich interesów wykorzystują firmy - prowadzą niezyskowną politykę. Firma, jak firma - dąży do jak największych zysków. Firmy państwowe - zobaczcie, autobusy jeżdzą na takich trasach, na których jadę ja sam i jakaś pani na cały 40-osobowy autobus (gdy jeżdzę do mojej dziewczyny to tyle osób siedzi w autobusie). Taki Jelcz pali chyba powyżej 15 l/100 km. Traci PKS, więc tracimy my - bo jeśli PKS traci, to państwo dorzuca im kasę. PKP ze stratami? - płaci to państwo, płacimy my. Dobrze zarządzana firma nie przynosiłaby strat, tylko zyski.

Rozwój gospodarczy na wsi.
Rolnicy, osoby ze wsi - rozwój gospodarczy Was również nie ominie. Jeśli jest więcej firm produkujących cukier, to macie większy wybór, gdzie zawieźć buraki. Możecie znaleźć lepszą cenę. Sprzedajecie mleko? - więcej firm mleczarskich = większe możliwości dla Was w negocjacjach, możliwość wyboru lepszej ceny. Państwo opiekuńcze Wam w tym nie pomoże.

Sapienti sat.

Po moich poglądach na pewno wiecie, na którą partię oddam głos. Dodam tylko, że to są MOJE poglądy, a poglądy tej partii są najbliższe moim poglądom.

- Enkeli - 17-09-2007 11:45

luca napisał(a):Mam kumpla, który kibicuje UPR (czyli teraz Lidze Prawicy, monarchista jeden Big Grin).
ja też mam niejednego kumpla będącego "za" UPR, nie wspominając, że ja też..... mogło by być ciekawie.... 8)

- luca - 17-09-2007 12:02

Jak się dorwie poseł Zawisza (LPR Ligi Prawicy) do władzy koniec z miniówkami, rybaczkami ,czym tam jeszcze tylko habit i włosienica.
A Twój @Enkeli kumpel chce zostać w przyszłości królem Polski??
Bo mój chce, wtedy to zostanie jedno wyjście- emigracja.

"Mniejsze koszty zatrudnienia pracownika.
Co nam da np. zminimalizowanie opłat na ZUS, chorobowe, wypadkowe? Ano - zatrudniający oferując pensję 1000 zł na rękę swemu pracownikowi, sam ponosi 2000 zł. Jeśli nie będzie wydawał tyle na głupii ZUS, itp. - da więcej pracownikowi. Efekt - więcej pieniędzy u pracownika w kieszeni, ten z kolei mając więcej kasy kupuje więcej - i tak rozwija się gospodarka. "
W Polskiej gospodarce (w części zakładów prywatnych) jest tak, że zatrudnia się pracownika po stawce minimalnej, a resztę daję się na rękę,.
Zauważ, że składka emerytalna jest ważna jeżeli chcesz godziwie żyć po 65 roku życia.
Bez przesady może nie 2000. Podatki, składki itp, zjadają około 1/3 pensji.
Ciekawi mnie kto zagłosował za KPEIR??

- carenza - 17-09-2007 12:04

hmmm.... a ja będę głosować na ĘĄ ...

mają ciekawe plany: niższe podatki (dla tych, którzy oddadzą głos na partię), likwidację bezrobocia (zatrudnienie bezrobotnych na fikcyjnych etatach) oraz pełne równouprawnienie kobiet (zobowiązanie producentów telewizorów do dołączania dwóch pilotów do każdego odbiornika)...

Big Grin wink

- Enkeli - 17-09-2007 12:10

luca napisał(a):A Twój @Enkeli kumpel chce zostać w przyszłości królem Polski??
hehe on osobiście nie, ale nie miałby nic przeciw, jakby jedna osoba wzięła wszystko w swoje ręce, trzymała łobuzów za pyski i wyprowadziła kraj na "prostą".....

- luca - 17-09-2007 12:18

PRaktycznie jak mój. Zapowiedział, że przed pójściem na studia , że kupi sobie dresik i bejsbola na parady równości...
Niektóre partie i taki elektorat mają...

- Nowaker - 17-09-2007 12:19

luca napisał(a):Zauważ, że składka emerytalna jest ważna jeżeli chcesz godziwie żyć po 65 roku życia.
W USA nie ma wcale ZUS-u i ludzie godziwie żyją. Są za to fundusze przyzakładowe, gromadzące środki dla pracowników na emeryturę. ZUS to kolejna niepotrzebna pierdoła utrudniająca życie pracownikom i pracodawcom.

- luca - 17-09-2007 12:28

Jakby nie patrzeć mamy OFE , i jeszcze dodatkową składkę emertylną, ale ją płaci mało osób.
ZUS zabezpiecza pozostałe świadczenia. Poza tym mamy przerost administracji. Mamy teoretycznie darmową opiekę zdrowotną, cczego nie ma w Stanach. Pod względem socjalnym najlepiej jest w Szwecji, która jest socjalistycznym państwem pod względem aspektów społecznych.
Żeby założyć firmę trzeba się dużo nachodzić, to też kolejny minus naszego państwa.
Czego byś nie zrobił i tak znajdzie się grupa niezadowolonych.

- Nowaker - 17-09-2007 12:37

Dodatkowa składka jest bez sensu. Wszystko powinno iść na OFE, do ZUSu nic.

Przerost administracji - oczywiście. Należy wyrzucić niepotrzebne struktury państwa, które jedzą tylko nasze pieniądze.

Dużo formalności - oczywiście, że trzeba uprościć procedury.

Darmowa opieka zdrowotna - bezsens. Państwo płaci lekarzom, którzy są słabi. U nas są tacy, do których chodzi się tylko po zaświadczenia o chorobie - bo żeby Cię zbadał, to strach się bać! Gdyby opieka zdrowotna była prywatna, ludzie chodziliby do dobrych lekarzy, których sami wybierają.

Niezadowoleni z państwa gospodarczego będą tylko: alkoholicy, nieroby, kombinatorzy. Reszta tylko zyska.

- luca - 17-09-2007 12:49

Przy likwidacji administracji wzrosnie bezrobocie (które spadło Irlandia dla Polaków no nie!!).
A opozycja.
Polska ma taką ordynację wyborczą, która rozdrabnia większość w parlamencie. Muszą postawać kolalicje, a to powoduje cyrki.
Co sądzisz o pomyśle płatnych studiów??

- Nowaker - 17-09-2007 12:56

Wzrośnie tymczasowo. Te osoby i tak poszukają sobie pracy - to firmy prywatne mają zatrudniać ludzi, a nie państwo. Państwo nie jest od tego. A dzięki likwidacji tych niepotrzebnych śmieci struktura państwa będzie bardziej transparentna.

Cyrki powodują koalicje niskiego poziomu, np. z Samoobroną ;)

Pomysł płatnych studiów? Nie słyszałem o tym. Mówisz chyba o tym "portfelu edukacyjnym", że każdy z nas będzie miał do wydania 1 mln na edukację? Jeśli o tym, to jest to mądry pomysł. Zobacz: dobre uczelnie, np. Politechnika Gdańska dostają tyle samo (?), co słabe uczelnie typu Państwowa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Winno być tak, że im więcej osób wybiera daną szkołę wyższą, tym więcej pieniędzy dostaje.

- luca - 17-09-2007 13:06

PO przy tamtych wyborach wymyśliło że studia dzienne mają być płatne, a system stypendialny ma zostać bez zmian. (bez szansy na studiowanie, dla biednych lecz uzdolninych,) studiują Ci którzy mają pieniądze. A nie Ci którzy zdali dobrze matu.
Portfel edukacyjny to moim zdaniem też głupota...

- Nowaker - 17-09-2007 13:38

Z płatnymi studiami się nie zgadzam. (Tzn. nie podoba mi się pomysł płatnych studiów dziennych) Portfel mi się podoba.

- carenza - 17-09-2007 13:46

teraz kiedy łatwiej jest znaleźć pracę po technikum, niż z 'magistrem' mielibyśmy jeszcze za tego magistra płacić?
to by raczej dało odwrotny efekt.. i zniechęciłoby do studiowania..

- Nowaker - 17-09-2007 13:50

carenzo, są rózni magistrowie, np. tacy po szkole "handlu, seksu i administracji", są i magistrowie po SGH i Politechnice Wrocławskiej.

Prawda jest taka, że teraz wszyscy chcą mieć wyższe wykształcenie. Kiedyś osoby z wyższym wykształceniem to była elita, ludzie mądrzy.

Teraz można mieć wyższe wykształcenie "ucząc" się nawet w moim Gniewie! Licencjat z informatyki polegał na oddaniu jakichś trzech naprawdę ŚMIESZNYCH prac, programik (prościutki na 50 linijek) w Pascalu, jakiś fotomontaż zdjęcia i jakiś algorytm. Wiem, bo wykonywałem właśnie takiemu "informatykowi" te prace za kasę. Porażka...

- carenza - 17-09-2007 14:14

a czy ta osoba, której 'pomagałeś' ma szansę na dostanie dobrej pracy ? czy ją dostała?

- Nowaker - 17-09-2007 15:00

No na bank nie dostała :D Pokazuję tylko przykład z życia wzięty, że wyższe wykształcenie jeszcze nic nie oznacza. Za dużo osób chce teraz studiować, choć tak naprawdę się do tego nie nadaje...

Znalazłem w necie: http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0907/glosujvs2da42.jpg hehe ;)

- luca - 17-09-2007 15:49

W Polsce liczą się znajomości. Robienie magistra na siłę
twisted . Szkoda gadać, możę to się kiedyś zmieni.
Kiedyś ludzie po studiach byli elitą, naszą elitę zniszczyły dwie okupację- niemiecka i radziecka. "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera".
Studia płatne, dla osób mieszkających poza ośrodkami akademickimi to porażka. Ile trzeba wydać pieniędzy, żeby znaleść mieszkanie, ile żeby "nie umrzeć" z głodu na studiach, dochodzą książki.
Zawsze pozostaje akademik, jeśli masz dochód 560złotych na osobę (mogłem się pomylić, dzięki ostaniemu podwyższeniu pensji minimalnej wiele osó będzie miało probelm z dostanie stypendium socjalnego lub akademika, bo wystarczy przekroczyć je o złotówkę i już się go nie ma), lub mieć znajomości.
Co do zdjęcia wink. Wybory to manipulacja. A to radio manipuluje tak a nie inaczej.
A co do portfela zgadzam się z Twoją @Nowaker wersją.
@carenza żeby założyć w Polsce partię potrzebujesz 1000 podpisów. Jeszcze 999 i masz Polską Partię Geologów i Geografów!!

- arrturro - 17-09-2007 16:23

Widzę, że ciekawa dyskusja rozgorzała na forum, co mnie bardzo cieszy.

Dodam od siebie, że najbliżej mi światopoglądowo do PO, ale po tym wszystkim, co się ostatnio działo na polskiej scenie politycznej i społecznej, to jestem zażenowany każdą partią, od prawicy do lewicy. Są tylko pojedyncze osoby z niektórych partii, które cenię i szanuję, a reszta - żałość serce ściska, jak muszę na to patrzeć, a z racji swoich studiów, niestety [sic! do czego tu doszło!], muszę...
I szczerze mówiąc najchętniej to wcale bym nie poszedł do wyborów lub oddałbym pusty głos w ramach obywatelskiego protestu. Ale na samą myśl, że zrobi tak więcej osób o podobnych do moich pogladach, a z kolei do urn poszłyby wszystkie babinki, zgodnie z wezwaniem O.D. z Torunia, to robi mi się niedobrze. Jeszcze trochę takich rządów jak w czasie ostatnich 2 lat, a sam udam się na emigrację, i to z przyczyn politycznych, a nie ekonomicznych. Czasami żałuję, że nie poprosilem o azyl polityczny w Australii, gdy dowiedzieliśmy się że pan K. został premierem. Żyłbym sobie teraz spokojnie, z daleka od całego tego bajzlu i krętactwa...

- luca - 17-09-2007 16:29

@Arrturro polska polityka zeszła na psy już dawno. To też jest jedna z wad demokracji do sejmu może się dostać każdy kto dostanie wystarczającą liczbę głosów...

- arrturro - 17-09-2007 19:19

Nie przeczę, że polscy politycy zeszli na psy już dawno. Ale takiej degrengolady polskiej sceny politycznej jaką możemy teraz oglądać, to jeszcze nigdy nie widziałem [a żyję już więcej niż naście lat] i to jest najbardziej porażające. Zastanawia mnie tylko, czy można zejść jeszcze niżej...

Nie wiem dlaczego, ale dzisiejszy politycy potrafią już tylko skakać sobie do gardeł, wzajemnie się oskarżać, wyjmować brudy jeden na drugiego. A nie na tym to powinno polegać!! Oni przecież zostali wybrani, aby służyć Ojczyźnie, a nie jej szkodzić!!! [a zauważmy co się stało z wizerunkiem Polski i Polaków w ostatnim czasie - wszyscy się z nas śmieją... :?]

Zostawcie w spokoju Bogu ducha winnych dziadków z Werhmachtu, dziwaczne pomysły dendrologów, przestańcie tworzyć atmosferę podejrzliwości wobec każdego, kto ma inne poglądy od Waszych, wynormalniejcie! To powinniśmy powiedzieć politykom, zamiast: "Dajcie nam podwyżkę! Załatwcie emeryturę!" etc.

- Jendrulla - 17-09-2007 19:39

Jezu, jak można na PiS głosować po tym co zrobił/robi.... Jak dla mnie najlepsze jest LiD i to na nich oddam głos. PO zauważyłem że mało różni się od PiSu.

- Nowaker - 17-09-2007 19:42

Jendrulla napisał(a):PO zauważyłem że mało różni się od PiSu.
Skąd to zauważyłeś? Przecież PO nie było przy władzy, więc nie miało nic do powiedzenia. Inne partie opozycyjne również.

- arrturro - 17-09-2007 19:58

@nowaker, tu nie chodzi o sposób rządzenia, a sposób prowadzenia gry politycznej. i doskonale w tym względzie rozumiem @jendrullę. mógłbym się spokojnie zaliczyć do sympatyków PO [w ostatnich wyborach na nich głosowałem], ale ich zachowanie ostatnimi czasy, wdawanie się w bezsensowne polemiki z głupimi politykami rządzącej partii, nieumiejętność poradzenia sobie z własnymi słabościami itp. powoduje, że zaczynam ich darzyć coraz mniejszą sympatią...

jednakże nie zmienia to faktu, że i tak pewnie na nich zagłosuję, bo pozostałe partie darzę jeszcze mniejszą sympatią, jeżeli nie powinienem nawet mówić w tym miejscu o antypatii...

- Nowaker - 17-09-2007 20:13

Ja tam nie obserwuję ich gadania. Przecież gadanie polityków, to tylko gadanie. Muszą coś gadać, inaczej nie będą ich ludzie znali. Dla mnie co się liczy to program i jego nastawienie do gospodarki. Ja chcę żyć w państwie rozwiniętym gospodarczo... i nic więcej.

- arrturro - 17-09-2007 20:19

ja też tego bardzo pragnę!!!

problem jest taki, że program to jedno, a realizacja programu to drugie... :roll:

- snikers_89 - 17-09-2007 20:26

eyy noo czytajac too nie przychodzi nic innego jak tylko GeoPartia, kazzddy wlozy troszeczke od siebie i mamy nowaa partie jak bum cyk cyk Big Grin heh Big Grin Big Grin

- luca - 17-09-2007 21:08

Nasza Geopartia, po zawarciu wszystkich tutaj wymienonych argumentów, albo by nie przeszła progu wyborczego, albo by rządzić zaczęła. Nie wiem co gorszę Big Grin

- carenza - 02-10-2007 10:48

co sądzicie o akcji:
"Uratuj Polskę - schowaj babci dowód i moherowy beret!"

?

- prof. miodzio (miodek) - 02-10-2007 10:52

Ja na niogo bym nie glosowal Big Grin ... bo nie mam jeszcze 18 i w dniu wyborow tez nie bedzie Big Grin wiec klopot mam z glowy 8) a jakby tzrba bylo koniecznie glosowac, to bym oddal niewazny glos bo jestem apolityczny 8) Tongue

- Jendrulla - 02-10-2007 13:28

Miodzio napisał(a):a jakby tzrba bylo koniecznie glosowac, to bym oddal niewazny glos bo jestem apolityczny 8) Tongue
Sorry, ale nie byłbyś apolityczny tylko głupi i niedojrzały. Jeżeli myślisz, że na jakimkolwiek polityku zrobiło by to choć najmniejsze wrażenie, to się mylisz. Jedyne co byś w ten sposób osiągnął to to, że rządy wybrało by 10% Polaków, a 90% co nie głosowało było by pierwsze do narzekania. Chociaż sądząc po Twoim miejscu zamieszkania i jego preferencjach politycznych to może nawet i lepiej...

- arrturro - 02-10-2007 14:24

Jendrulla napisał(a):Chociaż sądząc po Twoim miejscu zamieszkania i jego preferencjach politycznych to może nawet i lepiej...
ejże! @Jendrulla nie wyjeżdżaj tu z takim tekstem! Nie poradzimy nic na to, że społeczeństwo zamieszkujące Polskę północno-wschodnią jest ze swej natury konserwatywne i głosuje tak, jak głosuje. Ja również pochodzę z Podlasia, wcale się tego nie wstydzę, ale popieram nurt liberalny, bo do takowego mi zdecydowanie bliżej światopoglądowo. A posługiwanie się stereotypami do niczego nie prowadzi, więc dajże spokój @miodziowi...Ciebie też może się ktoś czepiać za to, że Ziobro i Wasserman są z Krakowa, ale czy Ty coś na to możesz poradzić?

Nie ważne jest to, co nas dzieli, a to, co nas łączy! Szukajmy dialogu, a nie powodów do kłótni! [i tu już zupełnie abstrahuję od realiów politycznych]

- PrawyAkapit - 02-10-2007 16:23

Platforma.

- Lord Yaco - 02-10-2007 16:49

moja babcia jest wrogiem PiSu i nie może patrzeć na Kaczyńskich a w jeszcze paru innych dziedzinach też jest 'postępowa' chociaż do Kościoła chodzi a ostatnio przywiozła mi pamiątkę z Lichenia....

- Jendrulla - 02-10-2007 21:32

arrturro napisał(a):Ziobro i Wasserman są z Krakowa, ale czy Ty coś na to możesz poradzić?
Tylko różnica taka, że oni stąd są, ale nie mają dużego poparcia tutaj, mają natomiast na Podlasiu. Ja nie czepiam się tego jaki polityk skąd jest, tylko tego jak ludzie głosują. Jeżeli nie widzisz różnicy to Twój problem.

- arrturro - 02-10-2007 21:48

Wyobraź sobie, że widzę różnicę, która jednak nie jest tak wielka, jak Ci się wydaje...bo żeby polityk był skądś, to tam właśnie ktoś musi na niego zagłosować [i Krakowianie głosując na Ziobrę i Wassermana sprawili, że Ci znaleźli się w parlamencie - temu nie zaprzeczysz] Ale, tak jak już pisałem wcześniej, nie mam zamiaru wytykać co jest czyją winą, bo nie o to w tym wszystkim chodzi! Na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu! Co z tego, że ja i cała moja rodzina zagłosujemy na PO, skoro na inne partie zagłosuje zdecydowana większość mieszkańców Podlasia...dla nich to najzupełniej normalne, że głosują na partię konserwatywną - oni są po prostu przywiązani do tradycji, życia jakie prowadzą [głównie na wsiach], mają dość niski status społeczny etc. to jedna część, z kolei dla drugiej całkowicie normalne jest głosowanie na lewicę - na Podlasiu żyje kilkadziesiąt tysięcy osób pochodzenia białoruskiego i to oni stanowią trzon elektoratu lewicy w naszym województwie...i tego po prostu nie zmienisz!!! tak samo, jak i tego, że Śląsk i Pomorze zawsze będzie wspierało prawicę solidarnościową...

A poza tym nie rozumiem Twojego oburzenia, czy też, jak sam to nazwałeś, czepiania się tego, jak kto głosuje. Przecież to ich święte prawo do decydowania samemu na kogo oddadzą swój głos. Możesz się z tym nie zgadzać (co i ja czynię), ale nie masz prawa mieć do nich pretensji i się ich czepiać. Takie jest moje zdanie.

- noe_83 - 02-10-2007 22:58

Patrząc na te artykułu, śmiem twierdzić, że PiS znowu wygra wybory cry
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polakom;coraz;lepiej;sie;powodzi,192,0,267456.html

- luca - 06-10-2007 10:41

Patrząc na nasz sondaż, aż ciekawe są preferencje wyborcze geoforowiczów.
Ale śmiem twierdzić, że takie sondaże nie oddają w pełni rzeczywistości...
Wybory coraz bliżej, a temat zamarł.

- Lord Yaco - 06-10-2007 11:24

ten sondaż jest reprezentatywny..
dla grupy osób obecnych na tym forum, które raczyły sobie zagłosować...

szczerze mówiąc to zaczynam się nastrajać na porażkę mojej opcji....
więc co tu pisać

- snaakee - 06-10-2007 11:24

Ja się wcalę nie dziwię, że PiS wygra wybory, jeżeli partia, którą dotąd szanowałem, zachowuje się jak idioci. Co chce zmieniać PO, jezeli jak ulicznica zastanawia się, czy najbliższą nockę spędzić z LiD, czy z PiS? To jest bardzo głupia gra polityczna i jeżeli PO nie odetnie się od swoich planów koalicji bądź to z PiS, bądź to z LiD, może zapomnieć o moim głosie. Bo ja nie mam zamiaru głosować na partię, która potem zdradzi poglądy, za którymi się opowiadałem głosując na nią, wchodząc w sojusz z ludźmi, którym zawsze będę przeciwny.
Wyjątkowy kryzys demokracji nam się tu rodzi.

- luca - 06-10-2007 12:10

Chodzi mi o to, że na takiej sondzie czy sondażu ulicznym ludzie czasami "żartują", lub głosują zgodnie z oczekiwaniami innych....

- pandrew_89 - 06-10-2007 13:25

ja jak mialbym glosowac to na PiS

- Nowaker - 14-10-2007 18:59

Donald Tusk, w debacie Tusk-Kaczyński zapowiedział stworzenie koalicji z PSL-em. (Nie z PiS-em, czy LiD-em)

- carenza - 19-10-2007 18:59

http://latarnik.gazeta.pl/compass/

polecam niezdecydowanym rozwiązanie testu..
napiszcie czy wyszedł wam wynik zgodnie z waszymi wcześniejszymi preferencjami...

- Lord Yaco - 19-10-2007 19:52

zgodnie (podobny na wp również)

- prof. miodzio (miodek) - 20-10-2007 10:22

http://www.grzegorzkarpinski.pl/gra/

Sorry ze lamie cisze wyborcza 8)

- luca - 20-10-2007 14:14

Jak karę dostaniesz to się nie pozbierasz Big Grin.

- prof. miodzio (miodek) - 20-10-2007 21:07

Ty tez chyba zlamales Tongue , to temat czysto polityczny, nikt nie powinien tu dzis pisac :?

- luca - 21-10-2007 11:07

Ale ja na nikogo nie agitowałem , sondażu nie dawałem, itp. Czyli nie złamałem.

- luca - 22-10-2007 11:49

Proszę naszy sondażu do Parlamentu weszły PO, LID, PIS i PSL... Trochę racji mieliśmy Big Grin jako geografowie...

- Bartus - 22-10-2007 13:08

nowaker zgodzę się z każdym twoim zdaniem +1 Smile
zacznijmy od prywatyzacji szpitali.

- snikers_89 - 22-10-2007 17:16

co prawda to prawda, może nie w tej kolejności weszły do sejmu ale i tak byliśmy dobrzy.. teraz zobaczymy czy faktycznie partia Donalda ukaże nam tą lepszą POlskęBig Grin

- Nowaker - 22-10-2007 20:36

Ja tam chcę po prostu Polskę. Wybrałem ich to teraz niech robią, niech liniują podatki, niech budują drogi, itd. Po to ich wybrałem.

- carenza - 10-03-2008 00:46

http://www.youtube.com/watch?v=jnywSMJ2jiU&feature=related