GeoForum - forum geograficzne
GIS Day na WGiSR UW - Zapraszamy! - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: GIS Day na WGiSR UW - Zapraszamy! (/showthread.php?tid=3943)


GIS Day na WGiSR UW - Zapraszamy! - arrturro - 18-10-2011 21:39

„GIS Day na Uniwersytecie Warszawskim” 16 listopada 2011

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w imprezie otwartej pt. „GIS Day na Uniwersytecie Warszawskim”, która odbędzie się 16 listopada 2011 na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. GIS Day (Dzień GIS'u) to coroczna międzynarodowa impreza skierowana do pasjonatów geografii i Systemów Informacji Geograficznej (GIS). Dzień GIS'u to wyśmienita okazja dla uczniów i wszystkich zainteresowanych osób, aby korzystając z wiedzy specjalistów poszerzyć swoją wiedzę na temat zastosowań aplikacji i technologii GIS oraz GPS w nauce oraz życiu codziennym.

W trakcie tegorocznej imprezy, organizowanej pod honorowym patronatem Pani Prezydent m.st. Warszawy, przygotowaliśmy dla uczniów różne formy prezentacji zastosowań wiedzy geograficznej i GIS. Specjalnie dla nich planujemy m.in. prezentację sprzętu skonstruowanego w Centrum Badań Kosmicznych, szkolenie dotyczące systemu nawigacji GPS, a także liczne quizy, gry i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla uczniów i ich szkół.

Ponadto już teraz ogłaszamy dwa konkursy (jeden dla całych klas, zaś drugi dla indywidualnych uczestników – uczniów), którego zwycięzcy zostaną ogłoszeni w dniu imprezy. Konkurs pierwszy (skierowany dla klas) „Czy znasz swoją planetę?” dotyczy rozpoznania różnych miejsc na Ziemi przedstawionych na zdjęciach satelitarnych. Na stronie http://www.gisday.uw.edu.pl w zakładce „Dla szkół” od 24 października dostępne będą materiały – zdjęcia satelitarne miejsc do odgadnięcia. Uczestnicy drugiego konkursu „Skala wyobraźni – jak wyobrażasz sobie mapę stworzoną z warstw?” mają za zadanie wykonanie pracy na temat „Moje wymarzone miejsce”, pokazującą rozumienie mapy złożonej z warstw. Zwycięzcę tego konkursu wyłonią goście imprezy w wyniku głosowania na prace, które będą prezentowane w trakcie całego dnia. Na stronie www.gisday.uw.edu.pl w zakładce „Dla szkół” znajduje się pełny opis konkursów wraz z zasadami nadsyłania zgłoszeń.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.gisday.uw.edu.pl (zakładka „Dla szkół”) oraz profilu na Facebooku (http://www.facebook.com/event.php?eid=223439397716649) w celu uzyskania dalszych informacji. Na początku listopada pojawi się szczegółowy program z określonymi zasadami uczestnictwa w poszczególnych grach i konkursach, które odbędą się w trakcie „GIS Day’a”.

Grupy zorganizowane prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w „GIS Day na UW” poprzez kontakt mailowy: i.golebiowska(at)uw.edu.pl. Wszelkie pytania i wątpliwości również prosimy kierować pod ten adres.