GeoForum - forum geograficzne
szkoly olimpijskie a o. geograficzna - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Olimpiada Geograficzna i inne konkursy (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- Dział: Olimpiada Geograficzna i Nautologiczna (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: szkoly olimpijskie a o. geograficzna (/showthread.php?tid=3311)

szkoly olimpijskie a o. geograficzna - bober725 - 05-05-2010 21:36

Hej, jestem ciekawy waszej opinii na temat szkol olimpijskich , np. glosnej w ostatnich dniach Akademii Olimpijskiej, o ktorej mozna znalezc informacje tutaj: http://www.aolimp.pl

Co o tym myslicie?

RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna - viola110 - 05-05-2010 22:13

1. drogo a bez żadnych gwarancji sukcesu
2. kurs kończy się we wrześniu 2011 więc raczej dla tych co w I klasie , zdążą wziąć udział w III klasie
3. na razie mimo zapewnień "wysoko wykwalifikowanej kadry", na któreś stronie jest kwestionariusz zgłoszeń dla nauczycieli co sugeruje że kadra jeszcze nie skompletowana
4. Grupa to grupa i nie ważne czy 8 czy 20 osobowa, nie do końca daje możliwość indywidualnego przygotowania

PS. Mój wrodzony krytycyzm a może raczej krytykantyzm zawsze coś znajdzie Smile więc może się czepiam ...

RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna - tommy91 - 05-05-2010 22:40

jak dla mnie dziwne trochę... po co tworzyć jakieś specjalistyczne szkoły olimpijskie, wówczas olimpiady stracą swój urok, gdy startować będzie w nich "elita" zaślepiona tylko osiągnięciem sukcesu, liczy się pasja do geografii, a jeśli się ją ma to nie potrzeba chodzić do żadnych olimpijskich akademii Smile byc moze nie mam racji ale takie mam zdanie Tongue

RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna - dani3131 - 06-05-2010 01:20

Dokładnie, olimpiada powinna być dla zainteresowanych geografią, a nie dla zainteresowanych byciem laureatem.
A co do samej akademii, moim zdaniem (mogę się mylić), umiejętności tam zbierane mogą bardzo encyklopedyczne. Umiejętności praktyczne trzeba po prostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. A logicznego myślenia (vide zadania z III etapu) nauczyć po prostu się nie da. Poza tym poziom może być niezwykle zróżnicowany (umówmy się, sami geniusze na to nie przyjdą).
Oczywiście na ten kurs "połakomi" się wielu uczniów, ale nie wiem czy to dobra inwestycja (za te pieniądze można kupić pół tira książek, podręczników itd.).

RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna - erno1993 - 06-05-2010 20:40

ja osobiście wolałbym mieć indywidualny tok nauczania z przedmiotu(można to uzyskać nieodpłatnie tylko trzeba mieć już osiągnięcia i w dodatku się nachodzić), ale i bez takich bajerów można zostać laureatem bądź finalistą niekiedy nawet przygotowując się niezbyt długo. Liczy się pasja poznawcza jej nie wytrenujesz ćwicząc nawet całą dobę.

RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna - dani3131 - 07-05-2010 00:17

ITN to naprawdę świetna sprawa. Big Grin

RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna - anilana - 07-05-2010 10:39

Indywidualny tok wystarczy (super sprawa tylko trudna do załatwienia) albo fajny nauczyciel który zechce nawet bez tego przygotować ucznia "po godzinach". To naprawdę możliwe Smile

RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna - krzychow - 13-05-2010 19:44

A wiecie co ja o tym mysle?? Pierwsza rzecz..ten co to napisal, to ich reklama, a nie zatroskany i zainteresowany forumowicz (to jego jedyny wpis), a druga rzecz..z tym kursem jest jak z prostytutka Smile Nie potrafie sobie znalezc kobiety, to place za to komus Smile Naprawde duzo wieksza satysfakcje da jednak pasja, wlasna praca, zaangazowanie Smile A jak ktos bedzie mial problemy z przygotowaniami, prosze sie do mnie zglosic, chetnie pomoge, za darmo!! Smile Od pazdziernika jestem dostepny w Warszawie Big Grin

RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna - viola110 - 24-06-2010 18:16

Masz rację krzychow autor tematu zadawał takie pytanie na kilku innych forach między innymi dotyczącej olimpiady matematycznej.

RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna - dani3131 - 26-06-2010 15:56

...i informatycznej