GeoForum - forum geograficzne
Jakie repetytorium? - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Matura z geografii (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Jakie repetytorium? (/showthread.php?tid=3134)

Matura 2010 - ksiazki, operon - Maturzysta2010 - 24-11-2009 19:11

Witam, to moj pierwszy post na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc. Szukalem ale takiego tematu nie znalazlem, a wiec:
Jakie sa Wasze opinie na temat tegorocznego Vademecum Operonu (oprocz tego ze cena niezbyt niska cena)?
Znacie jakies inne godne polecenia "zamieniki"?
Jestem gotowy wydac ta kase tylko nie chcialbym, zeby sie pozniej okazalo ze identyczna ksiazke tylko innego wydawnictwa kosztuje np. polowe.
I troche z innej beczki, jakie sa wasze zdania na temat pozostalych ksiazek z tej serii? Oplaca sie? Mam zamiar wyposazyc sie w tak zestaw:

http://www.sklep.operon.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=3_67&products_id=1100

http://www.sklep.operon.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=3_67&products_id=1095

Co prawda jest to wydatek 160 zl, ale w dzisiejszych czasach wyksztalcenie jest na wage zlota Smile

Prosilbym o szczere i w miare szybkie odpowiedzi, bo czasu coraz mniej.

Pozdrawiam

RE: Matura 2010 - ksiazki, operon - kinga_gie - 24-11-2009 20:17

noo to prawda cena nie jest niska tych z operonu, ja co do vademecum operonu nie doradze, ale mam z grega i jestem zadowolona i na allegro dałam 10zł za nowąBig Grin ale wiadomo w jednej będzie jednego więcej w innej innego.

a co do książek z operonu to mam z histori i wosu i powiem że są super.

RE: Matura 2010 - ksiazki, operon - Maturzysta2010 - 24-11-2009 21:21

dzieki, przydala by sie jeszcze opinia osoby, ktora korzysta z operonu i ma jakies porownanie bo kurde jednak roznica w cenie jest i to nie mala. Z drugiej jednak strony mam spore braki i wole zaplacic wiecej i miec tzw. "pewniaka" a czasu nie zostalo za wiele... a co do opisu to OTH twisted always and forever.Big Grin

RE: Matura 2010 - ksiazki, operon - kinga_gie - 24-11-2009 22:18

aaaaa miazgaBig Grin zgadza sieBig Grin

poczytaj w innych postach bo niektórzy wypowiadali sie coś tam o operonieSmile

RE: Matura 2010 - ksiazki, operon - squirrel_sami - 24-11-2009 22:48

No cóz ja osobiscie to z Operonu korzystam i jestem zadowolonaSmile
Podoba mi się szata i układ tekstuWink
A jeśli nie chcesz kupować nowych książek to poszukaj w komisach, mogą mieć, zapłacisz wtedy mniej niż z księgarniSmile

RE: Matura 2010 - ksiazki, operon - Maturzysta2010 - 25-11-2009 21:08

Dobra wyslalem juz zamowienie. Dzieki wszystkim za pomoc i powodzenia na maturzedevil. Temat do zamkniecia.

Jakie repetytorium? - 010 - 09-02-2010 23:51

Witam.

Zamierzam kupić jakieś repetytorium/vademecum, tylko nie wiem jakie. Operon jest dla mnie za drogi. Znalazłem 2 od Grega. Który jest lepszy, miał ktoś z nimi do czynienia?
http://allegro.pl/item915726546_repetytorium_maturzysty_geografia_w_24h_tanio.html
lub
http://allegro.pl/item916093575_geografia_matura_2010_repetytorium_greg_100_od_as.html

Do tego przydałby się jeszcze testy/zadania. Warto kupować czy wystarczy opierać się na dostępnych w necie? Może coś z tych
http://allegro.pl/item905152892_testy_matura_2010_operon_cd_gratis_geografia.html
albo
http://allegro.pl/item915576290_geografia_matura_trening_maturzysty_2010_greg_as.html

Z góry dzięki za pomoc

RE: Jakie repetytorium? - squirrel_sami - 10-02-2010 01:43

Repetytoriów z grega nie widzialam, a testy z operonu z gegry są ok Smile

RE: Jakie repetytorium? - mendrix - 15-02-2010 12:28

ja mam repetytorium z grega - to błękitne oraz z Operonu http://www.sklep.operon.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=977 Operon faktycznie jest drogi ale z niego się uczę w domu Ma bardzo dobrze rozłożony materiał. Greg jest dobry do powtórek bardziej zwięzły i ma przykłądowe zadania maturalne w działach a nie na koncu książki oczywiscie do tego jeszcze jakiś słownik geograficzny i dobry atlas i matura z geografii na 120 % Wink

RE: Jakie repetytorium? - 010 - 15-02-2010 16:57

Hmm, skoro operon rzeczywiście jest taki dobry... Czy wydania z 2008 i 2009 różnią w dużym stopniu od wersji z 2010? Wiedza się przecież nie zmieniła, ale wymagania na maturze? A starsze wersje używane na allegro można mieć dużo taniej Smile

Mendrix, masz to błękitne - czyli z serii "zdasz na 100%", jak w moim 2. linku? Bo myślałem, że w tym akurat zadań nie ma.

RE: Jakie repetytorium? - adrian171 - 15-02-2010 17:00

Ja mam repetytorium 2009 z operonu-to jest to samo co 2010.
Więc wielkiej róznicy nie ma...
Faktycznie polecam książki Skrzypczaka,są naprawde dobre.

RE: Jakie repetytorium? - mendrix - 16-02-2010 11:06

(15-02-2010 16:57)010 napisał(a):  Mendrix, masz to błękitne - czyli z serii "zdasz na 100%", jak w moim 2. linku? Bo myślałem, że w tym akurat zadań nie ma.

Dokładnie to. Niektóre zadania brane są z arkuszy maturalnych z ubiegłych lat. Wielkim plusem są rozwiązania krok po kroku

RE: Jakie repetytorium? - 010 - 16-02-2010 22:54

Ok, dzięki. W takim razie postaram się dorwać tanio używane z Operonu, a jak nie uda to biorę Grega.

RE: Jakie repetytorium? - Amapola - 07-07-2010 18:44

Poszukuję repetytorium, ale z zadaniami, Vademecum z Operonu już posiadam, a reszta wiedzy to podręcznik+notatki.

Polecacie Greka,tak? Znalazłam jeszcze z wyd. ParkEdukacja oraz Demartu: http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?manufacturers_id=92&sort=3a&filter_id=18&page=1&cPath=1_6_18&r=k&products_id=139354-

Które wg Was jest najlepsze? Ktoś może sie pochwalić zdaniem matury roz. na porządny wynik, po nauce, z któregoś repetytorium?

Pozdrawiam.

RE: Jakie repetytorium? - syl0992 - 09-07-2010 11:01

Tzn pochwalić się dobrymi wynikami z matury jeszcze nie moge, bo zdaje dopiero w przyszłym rokuSmile Ale repetytorium z ParkEdukacji moge zdecydowanie polecić, bo na prawde ma wiele przydatnych zad. i inf., które ja wykorzystywałam ucząc się np, na olimpiadę i uważam ze jest warte uwagiSmile Wszystko uporządkowane i ładnie rozmieszczone, a zad nie raz nietypowe, których nie znajdziesz w innych tego typu książkach

RE: Jakie repetytorium? - Wikinga - 15-11-2010 10:19

Najlepiej poswiecic pare dni i wybrac sie do biblioteki uniwersyteckiej. Skopiowac pare interesujacych stron. Na koncu i tak pytania nas zaskocza. Oczywiscie zazwyczaj wymagane sa info. z programu szkolnego ale na lepsza ocene lepiej przygotowac sie troche na pozim uniwersytecki. Zycze powodzeniaSmile

RE: Jakie repetytorium? - zuzzanna - 11-05-2011 09:35

Zgadzam się w Wikingą. Uniwersytecki biblioteki będą rajem dla młodych geografów. Jako repetytorium polecam też zwykłą encyklopedię geograficzną. O parę więcej pojęć jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

RE: Jakie repetytorium? - bartek_s1992 - 11-05-2011 13:10

Ja mam Geografię Społeczno - Ekonomiczną Świata i Polski Władysława Skrzypczaka wydawnictwa EFEKT dodatkowo jeszcze notatki z lekcji Tomasz Kozioł, Kompendium geografii ,Geografia - zadania, wskazówki, zasady oceniania-Matura z Nową Erą Władysław Srokosz
Oto one:
Władysław Skrzypczak: http://alejka.pl/geografia-spoleczno-ekonomiczna-swiata-i-polski-podrecznik-od-99-zl-wysylka-kurierem-gratis.html

Kompendium Geografii: http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/kompendium-geografii-dla-uczniow-szkol/

Notatki z lekcji Tomasz Kozioł: http://www.bookador.pl/ksiazka/83951/geografia-fizyczna-z-geologia-notatki-z-lekcji/
I oczywiście atlas... Jest troszkę tego ale chcąc się przygotować dobrze to trzeba ;]

Zadania jak przygtować się do matury- wskazówki itp: http://www.ceneo.pl/88417

RE: Jakie repetytorium? - anilana - 16-05-2011 10:40

Polecam jeszcze nową serię PWNu Zadania, trener, repetytorium .To 3 książki. Też z zadaniami maturalnymi po każdym temacie, rozwiązywaniem krok po kroku (trener) itp. I naprawdę fajna jest też książka Ewy Smak "Jak zdać maturę Geografia" - tutaj jak wziąć się za rozwiązanie poszczególnych zadań

RE: Jakie repetytorium? - Keira93 - 20-05-2011 22:40

(16-05-2011 10:40)anilana napisał(a):  Polecam jeszcze nową serię PWNu Zadania, trener, repetytorium .To 3 książki. Też z zadaniami maturalnymi po każdym temacie, rozwiązywaniem krok po kroku (trener) itp.

Ja także mam tą serię PWN-u i również polecam Smile jak dla mnie wszystko jest fajnie i zrozumiale wytłumaczone Smile

RE: Jakie repetytorium? - miikosky - 23-07-2011 12:40

Witam, jestem tegoroczną maturzystką (95% z geografii rozszerzonej), więc podzielę się z czego korzystałam itp. bo mnie rok temu to bardzo interesowało. Weźcie tylko poprawkę, że matura w tym roku była łatwa i moim zdaniem poszczęściło mi się, tam gdzie nie byłam do końca pewna okazało się, że wybrałam dobrą odp. itp. więc nie mówię, że jak ktoś będzie się uczył tak jak ja to może liczyć na podobny wynik, ale życzę tego Smile Ogólnie to przed III klasą liceum naprawdę nie przygotowywałam się nic. Miałam takiego beznadziejnego nauczyciela, który praktycznie niczego nie wymagał, wszyscy mieli piątki i szóstki a nie wiedzieli nic. W III klasie nie miałam geografii w szkole w ogóle, chodziłam tylko na kółko (do innego nauczyciela) na którym rozwiązywaliśmy matury z ubiegłych lat, próbne i prawdziwe.
Więc po pierwsze korzystałam z REPETYTORIUM Z OPERONU. Kupiłam używane, z 2007 albo 2008 roku. Ogólnie to jest praktycznie takie samo jak nowsze wydania, ale nie wiem czy niektóre dane nie są starsze. I jest w nim trochę literówek a i jakiś merytoryczny błąd się zdarzy (chyba siatki geograficzne były źle podpisane czy coś), ale ogólnie to POLECAM.
Naprawdę z tego uczyłam się najwięcej. Przeczytałam jeszcze wszystkie 3 podręczniki do Gegry Nowej Ery (najpierw czytałam i zaznaczałam ważniejsze fragmenty, a potem jeszcze raz tylko te fragmenty). Czasami też przeglądałam atlas, te same mapy kilka razy w odstępach czasu, żeby zapamiętać np. w którym kraju dominują elektrownie wodne itp.

Ściągnęłam na kompa wszystkie matury pdst i rozsz jakie znalazłam w necie i je rozwiązywałam. Na tym kółku nie było tak, że np. dzisiaj robimy maturę tą i tą tylko działami, np. zadania z litosfery itp., więc w maturach z neta dużo zadań było nowych, a tych starych czasami nie pamiętałam, więc to dobry sposób, żeby utrwalić niektóre rzeczy.
Poza tym radzę się nauczyć położenia państw i województw Smile

RE: Jakie repetytorium? - bartek_s1992 - 23-07-2011 13:35

95% z geografii rozszerzonej to wyśmienity wynik Smile Gratuluję . Mnie usatysfakcjonował by wynik minimum 80%
A chodziłaś na jakieś korepetycje z geografii ? Ja uczę się dokładnie tak jak ty vademecum + matury i inne zadania a dodatkowo posiadam jeszcze kilka dodatkowych książek m.in Skrzypczaka

RE: Jakie repetytorium? - wisieneczkaaa - 23-07-2011 18:43

ja osiągnąłem wynik 82% co dla mnie jest jak najbardziej pozytywnym wynikiem.

miałem 2x geografię w 3 klasie+fakultety 2x w tyg no i nauka samodzielna z; vadamecum, atlas. oczywiście rozwiązywanie matur z poprzednich lat i tyle. Big Grin

pozdro

RE: Jakie repetytorium? - crystian - 18-09-2012 15:03

czy slyszal ktoś o książce "abc maturzysty" wyd. adamantan? kupiłem to to za 20 zł w realu i nie wiem czy dobre jest ;d

RE: Jakie repetytorium? - olenka954 - 16-03-2013 12:39

Ja miałam całą serię z Operona. Idealne książki, służą mi do dziś niekiedy na studiach. Głównie vademecuum. Da się bardzo dobrze zdać maturę z tymi książkami. Ale książki tonie wszystko, trzeba włożyć, trochę własnej pracy. Poczytać przysiedzieć i rozwiązać miliony arkuszy. Bo zadania się powtarzają na ogół.

RE: Jakie repetytorium? - Izaa93_00 - 16-03-2013 15:46

Ja uczyłam się do matury z "Repetytorium maturzysty" Wyd. GREG. Bardzo przyjemne repetytorium dużo tańsze od Vademecum Operonu. Polecam,ale zgadzam się z tym, że dobre repetytorium to nie wszystko..jeśli komuś zależy na osiągnięciu dobrego wyniku na maturze najlepszym rozwiązaniem raczej jest zrobienie jak największej ilości arkuszy maturalnych z poprzednich lat.

RE: Jakie repetytorium? - joasiab - 04-05-2013 22:52

Zgadzam się, że rozwiązywanie setek zadań to chyba najlepszy sposób na naukę i powtórzenia. Wkład własny dużo daje. Smile "Repetytorium maturzysty" też jest dobrą rzeczą - moja siostra uczyła się z niego i mówiła, że jej pomogła ta książka.Dodatkowo miała jeszcze korepetycje i maturę zdała na 5 (w tamtym roku). Tak więc dużo pracy i samodyscypliny, a przede wszystkim ćwiczenia ...

RE: Jakie repetytorium? - artemion - 06-05-2013 20:52

repetytorium Operonu nie jest złe Smile kilka lat temu z niego korzystałam i zdałam maturę w zadowalającym stopniu Smile

RE: Jakie repetytorium? - Fritillaria - 12-05-2013 15:25

Jest to mój pierwszy post na tej stronie, więc słowem wstępu: witam! Smile
A więc, za rok zdaję maturę z geografii na poziomie rozszerzonym. Nauczycielki od geografii nie miałam dobrej nigdy, toteż pozostaje mi nauka na własną rękę. Posiadam książki szkolne z wydawnictwa PWN z 2008 roku. Uczę się także z repetytorium operona. Mam atlas geograficzny demart PWN do liceum, a także zadania maturalne z tego samego wydawnictwa co atlas (+Domachowski, Młynarczyk i Pelle). Powiedzcie proszę, czy to wystarczy, czy może powinnam zaopatrzyć się w coś więcej. Nie chcę uczyć się ponad program, zależy mi na jak najlepszym opanowaniu zakresu maturalnego. Mam ambicje na minimum 90%. Powiedzcie na co zwrócić szczególną uwagę. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

RE: Jakie repetytorium? - MarekZ - 20-05-2013 15:05

Siemka.
Kiedy można się spodziewać nowego wydania od operonu? Tego 2013/2014.
Maturę dopiero za rok pisze, ale już chcę się zacząć uczyć, bo musze wszystkiego od początku się uczyć z każdego przedmiotu.
Chodzę i chodziłem do takich szkół, gdzie kompletnie nic a nic nie trzeba było umieć by zdać.
Zastanawiam się czy kupić wydanie, które było do tegorocznych matur czy poczekać na nowe.
Nie ukrywam, że wydatek prawie 300zl jest dla mnie sporym uniedogodnieniem, ale jak mam zdać to raczej wolę je wydać.

Pozdrawiam.

RE: Jakie repetytorium? - ana... - 20-05-2013 16:23

Nowe wydanie i tak się niczym nie różni od treści poprzednich repetytoriów. Jedynie rok i okładka się zmieniają Wink Więc poszukaj na allegro lub gdzieś indziej. Na pewno taniej wyjdzie.

RE: Jakie repetytorium? - MarekZ - 20-05-2013 16:57

Dzięki wielkie. Powiem skromnie, że liczyłem na taką odpowiedź xD

RE: Jakie repetytorium? - massa99 - 17-07-2013 23:14

Ja uczac sie do maturki z geografii korzystałam z repetytorium OPERON! polecam, zdałam na 80% Big Grin

RE: Jakie repetytorium? - emulsifier - 27-07-2013 11:44

Ja korzystałam zarówno z Operonu (chyba z roku 2010) jak i Grega, chociaż przyznam, że Grega używałam częściej, bo jest lżejszy niż operonowskie bydlę, zatem mogłam brać tę książkę wszędzie, poza tym jest napisana w miarę przystępnym językiem oraz zawiera najważniejsze informacje. Operonu używałam raczej do poszerzania tematów wąsko opisanych z rep. gregowskim. I, w przypadku, gdy nie mamy już sił, po prostu uciekamy się do internetu. Wink
Maturka poszła mi na 85%. Wink

RE: Jakie repetytorium? - Titik - 27-07-2013 17:19

dokładnie, nowsze wydania roznia sie niewiele, czasami nie opalca sie przeplacac pieniedzy za to ze kilka stron jest zmienionych

RE: Jakie repetytorium? - emulsifier - 28-07-2013 01:36

(27-07-2013 17:19)Titik napisał(a):  dokładnie, nowsze wydania roznia sie niewiele, czasami nie opalca sie przeplacac pieniedzy za to ze kilka stron jest zmienionych

Tu się zgodzę. Operon jedzie tylko na kasę, bo zawartość zmienia niewiele. Posłużę się przykładem WOSu: w wydaniu z roku 2013 Bin Laden wciąż "żył", to jest: nie było żadnej wzmianki o jego śmierci, to samo z partią Korwina: wciąż był tam UPR zamiast KNP (który przemianował się w 2011 roku wg. Wikipedii), a wiadomo, że do WOSu potrzeba możliwie najbardziej aktualnych informacji, choć może nie aż tak szczegółowych, jednak skoro śpiewają sobie takie ceny za repetytoria, to ich zawartość powinna być jak najlepszej jakości.
Co do geografii, zawsze mówiłam, że zmieniła się raczej niewiele, więc to, że masz repetytorium sprzed 4,5 lat to w zasadzie nic takiego - zmieniają się tylko dane statystyczne, których i tak nie wykujemy na pamięć (samobójstwo gwarantowane Tongue), musimy się posługiwać raczej przybliżonymi danymi typu "gdzie największe zbiory kukurydzy, to USA".

RE: Jakie repetytorium? - Furek - 02-08-2013 18:41

Ja też uczyłem się z Vademecum Operonu. I nie miałem wcale najnowszego wydania, bo przecież geografia to dziedzina, w której niewiele się zmienia. Maturę zdałem na 90% Wink

RE: Jakie repetytorium? - juare - 05-08-2013 21:33

Również polecam repetytorium Operona. Do tego arkusze maturalne z geografii i powinno być okSmile

RE: Jakie repetytorium? - xenes - 06-08-2013 12:52

Miałem tą samą metodę nauki co juare. Vademecum Operonu i arkusze maturalne ze wszystkich poprzednich lat. Maturę rozszerzoną zdałem na 87%

RE: Jakie repetytorium? - Nowak1 - 06-08-2013 16:13

Ja tam polecam vademecum Operonu Wink Wykuć na blachę i już Wink

RE: Jakie repetytorium? - Dring - 08-08-2013 07:50

operon jest fajny

RE: Jakie repetytorium? - Kalet - 15-08-2013 18:21

Widzę że wszyscy jechaliśmy na tym samym wózku Tongue Operon jest dobry, ale spokojnie możesz kupić używane repetytorium sprzed 2-3 lat, gdyż w tych nowych świeżego materiału nie ma zbyt wiele, a cena często ma 2-krotne przebicie

RE: Jakie repetytorium? - bestoksana2906 - 16-09-2013 23:16

Ja nie korzystam z repetytorium , ponieważ są skróconą wersją książek, za to polecam uczyć się ze wszystkich książek , które przerabiano na zajęciach w szkole

RE: Jakie repetytorium? - wiktorian96 - 19-09-2013 13:53

Myślę ze operon jest dobry!

RE: Jakie repetytorium? - Menzoo - 23-09-2013 17:23

Vademecum Operonu jest fajnym repetytorium , przede wszystkim wszystko jest bardzo prosto wytłumaczone i jest bardzo dużo powtórek, które nie dają nam zapomnieć czego się nauczyliśmy . Ja je zakupiłem w cenie 24zł ,ale cena jak cena w każdej księgarni jest inna

RE: Jakie repetytorium? - TomikaWks88 - 12-10-2013 23:39

operon jest swietny do maturki

RE: Jakie repetytorium? - Aguska130 - 13-10-2013 21:18

z grega tez sa calkiem dobre repetytoria

RE: Jakie repetytorium? - Bordiak - 02-11-2013 11:41

Polecam operon.

RE: Jakie repetytorium? - Andziara - 04-11-2013 15:11

Fakt z operonu sa całkiem niezłe. Wszystko ładnie wyszczególnione i od strony merytorycznej też same plusy.

RE: Jakie repetytorium? - Mariksza - 06-11-2013 20:38

Vademecum z Operona moim zdaniem najlepsze Wink

RE: Jakie repetytorium? - Korpus333 - 08-11-2013 10:39

Zdecydowanie polecam operon.

RE: Jakie repetytorium? - Grundzia - 14-11-2013 18:47

Ja tez skłaniam się ku operonowi.

RE: Jakie repetytorium? - Vavira - 15-11-2013 14:39

Ja korzystałam z kilku opracowań ale najlepsze było operonu.

RE: Jakie repetytorium? - Liszczaks - 17-11-2013 22:42

Operon jest najlepszy.

RE: Jakie repetytorium? - Harda - 20-11-2013 21:55

Ja też polecam operon.

RE: Jakie repetytorium? - luca - 24-11-2013 19:23

Temat zostaje zamknięty. Od pewnego czasu wszyscy polecają książkę pewnego wydawnictwa, bez żadnej opinii, więc ten temat przez to przestał mieć sens.

RE: Jakie repetytorium? - Makros - 02-12-2013 18:13

A może, ta książka jest dobra, to solidne opracowanie, szczegółowe, przygotowane idealnie pod katem matury.

RE: Jakie repetytorium? - foer - 03-12-2013 12:50

To repe http://www.skapiec.pl/site/cat/1021/comp/473542 jest całkiem niezłe.

RE: Jakie repetytorium? - igorrr - 03-12-2013 22:39

wg m nie operon jets b ok. ja bylem zadowolony

RE: Jakie repetytorium? - maruder - 16-05-2014 12:24

A nie lepiej zamiast repetytoriów chodzić na kursy przygotowawcze do matury?
Szybsze, jak dla mnie lepsze i dające bardziej wymierne efekty.

RE: Jakie repetytorium? - negri - 03-07-2014 11:45

Ja jak 3 lata temu zdawałam maturę z geografii to używałam przede wszystkim repetytorium z wydawnictwa PWN. Ono chyba pomogło mi najbardziej. Ale wydaje mi się, że najlepiej uczyć się z kilku źródeł a nie tylko z jednego. Ja dodatkowo kupiłam sobie jeszcze repetytorium z operonu i z grega, chodziłam też 2 razy w tygodniu na fakultet z geografii w szkole i matura rozszerzona na 82% Big Grin

RE: Jakie repetytorium? - wiki32 - 08-07-2014 14:05

Ja miałam repetytorium z Operonu i byłam zadowolona. Wszystko było w przejrzysty sposób opisane Smile

RE: Jakie repetytorium? - Bendos-geo - 15-03-2015 19:27

Potwierdzam, repetytorium z Operonu jest dobre Smile

RE: Jakie repetytorium? - Hubbi - 16-06-2015 12:16

Używałem repetytorium z operonu i myślę, że poszło mi całkiem dobrze na maturze Smile

RE: Jakie repetytorium? - Guns77 - 03-08-2015 00:12

Repetytorium z Operonu jest fajne, przejrzyste. Fakt, że sporo kosztuje, ale przecież można od kogoś odkupić używane.

RE: Jakie repetytorium? - ulidza - 20-09-2015 19:22

Nowa era, super.

RE: Jakie repetytorium? - olafstyks - 07-01-2016 13:11

Z tego co pamietam to ja sie przygotowywałem z operonu ale geografia to troche jak matematyka. cieżko jest samemu sie przygotowac w krótkim czasie. czesto na maturach padaja pytania natury przyczynowo skutkowej i zeby potrafic na nie odpowiedziec trzeba miec dosyc obszerną wiedzę na temat geografii czesto równiez fizyki i przede wszystkim logicznego myslenia

RE: Jakie repetytorium? - matejkoo - 01-02-2016 14:17

operon jest dobrą książką, dużo opisów i wytłumaczone tak w pigułce ale.... no w geografii i tak chodzi o wbicie się w klucz. operon Cie tego raczej nie nauczy, to jest ksiazka ktora da ci minimum wiedzy ale na kazdy temat, czyli jak wiadomo - kiedy nie masz czasu albo nie chce ci sie uczyc dokladnie wszystkiego to tam sobie przerobisz wszystko co bylo zeby gdzies tam w glebi glowy pamietac 'o to było'. ale to ci nie pomoze napisac odpowiedzi na 5 linijek i to takich zeby sie wbic w klucz Wink

RE: Jakie repetytorium? - Godzil - 20-04-2016 12:10

Uczyłem się z Operona. Ja polecam to moje zdanie.

RE: Jakie repetytorium? - MarCelli - 25-04-2016 13:12

Ja również, ale patrząc teraz obecnie to nie jest za dobre. To chociażby ostatnia matura, opracowanie wyszło średnio.

RE: Matura 2010 - ksiazki, operon - podroznik26 - 21-04-2017 22:24

ja rówiez na vademecum z operonu sie uczyłam