GeoForum - forum geograficzne
Indie czy Włochy - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Podróże i turystyka (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Indie czy Włochy (/showthread.php?tid=2855)

Indie czy Włochy - jagodowy8 - 26-10-2009 18:49

Zastanawiam się gdzie pojechac w te wakacje
Interesuja mnie oba kraje wiec nie wiem ktory jest bardzije oplacalny...
Czekam na wasza pomoc

RE: Indie czy Włochy - Gollum - 26-10-2009 20:01

Jakkolwiek zrobisz, bedziesz zadowolony albo nie. Gdy wybierzesz Indie, i Ci się spodoba, to do Włoch juz nie pojedziesz, bo będzie Cie ciagnąc w coraz dziksze zakatki. A jesli Ci się nsie spodobają swięte krowy i oberwańcy udający świetych, to z rozkoszą za rok pojedziesz do jedenj z kolebek naszej cywilizacji.
A gdy zaczniesz od Włoch, to nabierzesz chętki na inne kraje, także Indie.

RE: Indie czy Włochy - carenza - 27-10-2009 10:47

do Indii musisz wydać dużo na samolot, potem żyjesz za grosze
do Włoch.. to zależy jak będziesz mieszkać, ale generalnie jest drogo

RE: Indie czy Włochy - rurek - 03-02-2014 14:59

Oczywiście, że Indie ! Jeśli tylko masz taką możliwość to jedź i się nie zastanawiaj. Wspaniały kraj, egzotyczna kultura oraz mnóstwo przepięknych i wartościowych zabytków.
Radzę jednak zadbać o wizę, tutaj można ją uzyskać w niedużej cenie: [Administrator: usunięto reklamę] - korzystałam sama swego czasu. Wink Bardzo szybkie i wygodne rozwiązanie. Pozdrawiam.

RE: Indie czy Włochy - ganga - 20-02-2014 16:51

W tym roku we Włoszech trochę spuścili z tonu i można niedrogo wynająć domek campingowy (tam to się nazywa "rezydencje Tongue), trzeba tylko wziąć swoją pościel i samemu zatroszczyć się o wyżywienie. Z drugiej strony Indie brzmią tak egzotycznie.. Wink

RE: Indie czy Włochy - stbkqljy - 16-09-2014 16:12

(26-10-2009 20:01)Gollum napisał(a):  Jakkolwiek zrobisz, bedziesz zadowolony albo nie. Gdy wybierzesz Indie, i Ci się spodoba, to do Włoch juz nie pojedziesz, bo będzie Cie ciagnąc w coraz dziksze zakatki. A jesli Ci się nsie spodobają swięte krowy i oberwańcy udający świetych, to z rozkoszą za rok pojedziesz do jedenj z kolebek naszej cywilizacji.
A gdy zaczniesz od Włoch, to nabierzesz chętki na inne kraje, także Indie.

Bez zastanawiania się wybieraj Indie.
Wiadomo, że we Włoszech jest mnóstwo zabytków i atrakcyjnych miejsc do zobaczenia, ale Indie to odmienna kultura warta poznania oraz nie mniej wspaniałych miejsc do zobaczenia.

RE: Indie czy Włochy - aniakater - 18-10-2014 15:33

Hmm finansowo pewnie bardziej opłacają się Włochy Wink. Ale mimo wszystko postawiłabym na Indie, ponieważ nie są to rejony, w które przeciętny Kowalski raczej nie często się zapuszcza Wink.

RE: Indie czy Włochy - netkowy66 - 05-11-2014 14:15

Włochy - chodź i Indie to tez ciekawa perspektywa

RE: Indie czy Włochy - jalcyn - 13-11-2014 10:00

Ja byłem tylko we Włoszech z tych dwóch krajów i mogę ci je tylko polecić. Tu możesz poczytać o Florencji, gdzie spędziłem większość czasu: http://www.qtravel.pl/inspiracje/florencja-wlochy-id393. Znajdziesz tam mnóstwo zabytków, to w końcu jedno z najstarszych państw w Europie, kolebka naszej cywilizacji. Nie ma tam może dzikich puszcz, ale chyba nie po to się jeździ na wycieczki po Europie. I wcale nie jest aż tak drogo, jak piszą inni, po prostu zależy, gdzie będziesz jadł i co kupował. Na pewno najdrożej jest w Rzymie. We Florencji ceny są wciąż wyższe niż w Polsce, ale nie aż tak wysokie. Nikt nie każe ci przecież jeść w najmodniejszych knajpkach przy rynku, bo wiadomo, że tam koszą. Najlepiej zapytać jakiegoś miejscowego, jeśli znasz włoski lub angielki, oni bardzo chętnie pomagają. Moim zdaniem to miasto jest super, warto je odwiedzić choćby dla samej atmosfery.
[Obrazek: 87202_wlochy_toskania_florencja.jpg]

RE: Indie czy Włochy - darecki312 - 21-03-2016 02:09

Zdecydowanie Indie. Włochy to typowa zachodnia Europa, a Indie to egzotyka.

RE: Indie czy Włochy - Joanna492 - 30-03-2016 12:04

Moim zdaniem Indie. Atmosfera jest cudowna, klimat nieziemski. Miejsce całkowicie inne od Europy. Smile

RE: Indie czy Włochy - agat3 - 31-03-2016 16:06

Indie- są bardziej odmienne. Można się wzbogacić kulturowo.

RE: Indie czy Włochy - klaudia 88 - 01-04-2016 14:30

Ja osobiście wybrała bym Indie. Uwielbiam orientalne podróże.

RE: Indie czy Włochy - Posejdon - 04-04-2016 13:40

Zdecydowanie Włochy, Indie to kraj biedny, zatłoczony, gdzie pojawiają się różne epidemie. Włochy to niemalże kolebka Europy.

RE: Indie czy Włochy - Ginna - 06-04-2016 21:44

Zdecydowanie Włochy <3

RE: Indie czy Włochy - Coordia - 13-04-2016 10:12

Ja bym wybrał Włochy. Indie mają specyficzną kulturę, która w ogóle mi nie podchodzi.

RE: Indie czy Włochy - Izabela25 - 15-04-2016 02:38

Może na pierwszy krok Włochhy Smile

RE: Indie czy Włochy - Adubolik - 15-04-2016 08:35

W sumie ciężki wybór. Smile Chyba jednak Włochy, chociaż do Indii nie codziennie się ma okazje pojechać. Smile Musisz sama dokonać wyboru, każdy kto Ci tu odpowie na forum to jest jego wybór, ale w końcu to Ty jedziesz a nie my. Smile

RE: Indie czy Włochy - Gemba - 15-04-2016 13:13

Zdecydowanie polecam Indie, ale teraz w okresie wakacyjnym tam będzie bardzo gorąco. Najlepiej to jechać tam w kwietniu lub w maju. Jak lubisz gorącą ok 40C to jedż do Indii nawet w lato.

RE: Indie czy Włochy - r22kubik - 15-04-2016 17:29

Wybieram Włochy. Smile

RE: Indie czy Włochy - jodczyk - 20-04-2016 13:16

Stawiam na Włochy.

RE: Indie czy Włochy - snaakee - 21-04-2016 09:57

Autor tematu już był na wakacjach w 2009 roku, więc kontynuacja tego wątku nie ma większego sensu Wink. Zamykam.