GeoForum - forum geograficzne
geografia na ujk - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: geografia na ujk (/showthread.php?tid=2644)

geografia na ujk - krzynek15 - 17-06-2009 18:59

witam, jestem tegorocznym maturzystą i jestem zainteresowany studiami geograficznymi na ujk (konkretnie geografia z turystyką); szukałem na wielu forach jakichś porad, ale akurat nie jest to zbyt popularna uczelnia, dlatego bardzo mało informacji znalazłem... liczę jednak, że są osoby, które są po geografii na tej uczelni (bądź studiują aktualnie) i doradzą/odradzą studia geograficzne... tak więc proszę o jakiekolwiek info: czy ciekawe studia, jaką specjalizację wybrać, czy łatwe, a także - co najwazniejsze - jakie perspektywy, czy pracujecie, jeśli tak, to gdzie; generalnie wszystko, co możecie mi powiedzieć - będę bardzo wdzięcznySmile

RE: geografia na ujk - unka16 - 26-06-2009 12:55

haj, tez tam składam, ale jako opcjia awaryjna, mam nadzieje, że tam nie trafie
studia są łatwe,
a perspektywa pracy po tym jest zerowa, chyba że załapiesz się gdzieś do szkoły za 1000zl. smutne ale prawdziwe.

RE: geografia na ujk - Milanka_acm - 26-06-2009 15:33

(26-06-2009 12:55)unka16 napisał(a):  haj, tez tam składam, ale jako opcjia awaryjna, mam nadzieje, że tam nie trafie
studia są łatwe,
a perspektywa pracy po tym jest zerowa, chyba że załapiesz się gdzieś do szkoły za 1000zl. smutne ale prawdziwe.
a możesz powiedzieć skąd wiesz, że studia są łatwe? bo ja akurat w tym roku kończę geografię na tej uczelni i mam nieco odmienne zdanie.

RE: geografia na ujk - krzynek15 - 26-06-2009 23:09

Milanka, a jaką geografię kończysz i co zamierzasz robić potem? będę wdzięczny za odpowiedź

RE: geografia na ujk - unka16 - 27-06-2009 13:55

(26-06-2009 15:33)Milanka_acm napisał(a):  a możesz powiedzieć skąd wiesz, że studia są łatwe? bo ja akurat w tym roku kończę geografię na tej uczelni i mam nieco odmienne zdanie.

to, że studia są łatwe wiem od kuzynki, która to studiuje, dużo osób tak mówi. No wiadomo, dla jednego coś jest proste, a dla drugiego kosmicznie trudne. Tyle ile ludzi, tyle historii. A na studia do Kielc przyjmują niemalże każdego-tak słyszałamSmile

RE: geografia na ujk - Milanka_acm - 28-06-2009 11:34

(26-06-2009 23:09)krzynek15 napisał(a):  Milanka, a jaką geografię kończysz i co zamierzasz robić potem? będę wdzięczny za odpowiedź

5 lat temu nie było możliwości wyboru specjalizacji innych niż nauczycielska. teraz chyba jest kilka (geo + gospodarka przestrzenna, + turystyka i chyba jeszcze coś). Oprócz geografii studiuję jeszcze urbanistykę i planowanie przestrzenne i tym właśnie będę zajmować się w przyszłości Smile unka16 ma racje, że po samej geografii perspektywy są raczej mało zadowalające Smile

unka16 napisał(a):to, że studia są łatwe wiem od kuzynki, która to studiuje, dużo osób tak mówi. No wiadomo, dla jednego coś jest proste, a dla drugiego kosmicznie trudne. Tyle ile ludzi, tyle historii. A na studia do Kielc przyjmują niemalże każdego-tak słyszałamSmile
tak to prawda, że przyjmują wszystkich, ale jak nie będziesz się uczyć to raczej nie postudiujesz długo Wink Tak jest na każdej uczelni, nawet na ujk ;p Ja przez całe studia nie miałam żadnych problemów, bo akurat lubię geografię i wszystko co z nią związane, ale podczas sesji przyznaję, że sporo się uczyłam.