GeoForum - forum geograficzne
Wyprawa rowerowa na Bałkany - chetni? - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Podróże i turystyka (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Wyprawa rowerowa na Bałkany - chetni? (/showthread.php?tid=239)

Wyprawa rowerowa na Bałkany - chetni? - czajna - 13-07-2006 16:42

Jak na razie jestem sam. Chciałbym znalezć jedna, może dwie osoby do wspólnej jazdy. Jazda samotnie przez miesiąc raczej mi nie odpowiada. Start panuje na ok.25 lipca. Czas trwania wyprawy 30-35 dni. Trasa: Polska - Słowacja - Węgry - Serbia - Boœnia i Hercegowina - Czarnogóra - Chorwacja - Włochy - Słowenia - Austria - Czechy - Polska. Dziennie w zależnosci od warunków pokonywać będziemy 120-170 km. Noclegi na dziko, ewentualnie w ogródkach mieszkańców oczywiscie za ich zgodą. Koszt wyprawy to ok. 500 zł. Jeżeli jestes zainteresowany udziałem w wyprawie pisz na gg (4357879). Wiecej info: http://www.wyprawy.ovh.org

- snaakee - 14-07-2006 12:52

Gdyby nie termin, na pewno bym się zdecydował.

bałkany :-) - aldabra - 23-07-2006 11:00

ja własnie wróciłam z tamtych rejonów (węgry, serbia, czarnogóra,bośnia i hercegowina, chorwacja) i co prawda nie byłam rowerem, ale jak coś służe pomocą i odpowiedziami na jakies pytania co do tamtych stron. hm, jak jedziesz rowerem (zresztą strasznie fajny pomysł na wyprawę), to uwazaj na pola minowe w bosni, bo faktycznie niektóre pobocza są zaminowane. na dziko wszedzie mozna lajtownie spac (no, tylko tam w Bośni naprawde trza uwazac). z rzeczy wartych polecenia: zdecydowanie własnie Bośnia, magiczny kraj totalne :-)))))) pozdro. kaska. (moj mail jak cos aldabra7@yahoo.fr). powodzenia

- franz - 25-07-2006 20:07

oo świetnie. ja się właśnie wybieram samochodem w tamte rejony (Ukraina-Rumunia-Bułgaria-Jugosławia-Czarnogóra-Bośnia-Chorwacja) i mam parę pytań:

- ile wynoszą opłaty (drogowe, zdrowotne) na granicach serbijskiej, czy są jakieś problemy na granicach (typu celnicy żądni dodatkowych gratyfikacji itp. Wink ) ?
- czy żądali w którymś z tych krajów wizy (nie mam aktualnych informacji) ?
- jaki jest stan dróg oraz jak często są kontrole z tzw. "suszarkami" ?
- czy benzyna jest tak droga jak u nas ?
- czy polecisz jakieś fajne, mniej znane miejsce w którymś z krajów byłej Jugosławi, żebym mógł w planie zawrzeć Wink

- czajna - 25-07-2006 23:16

- czy żądali w którymś z tych krajów wizy (nie mam aktualnych informacji) ?

wiz nie trzeba

- scitenmark - 26-07-2006 02:13

wizy nie trzeba, ale jak jestes w Bułg., to chyba sie musisz zameldowac w jakims urzedzie. w sensie ze jak tam spisz albo coś. do turcji wiza jest potrzebna- 10-12 USD/EUR.

w Bułgarii odwiedź Dolinę Róż oraz wybrzeże, tylko żadnych Złotych Piasków i innych Słonecznych Brzegów. A w Rumunii Deltę Dunaju.

- czajna - 26-07-2006 10:06

Aaa...i tak przy okazji chcialbym powiadomic iz udalo mi sie znalezc kompana na wyprawe i ze startujemy 2 sierpnia a nie 25 lipca Smile

- Michał_G - 23-08-2006 23:22

czajna napisał(a):Aaa...i tak przy okazji chcialbym powiadomic iz udalo mi sie znalezc kompana na wyprawe i ze startujemy 2 sierpnia a nie 25 lipca Smile

Czy po (mam nadzieję) zakończonej sukcesem wyprawie miałbyś ochotę na opisanie swojej wyprawy dla potrzeb nowopowstającego portalu "podróżnicy dla podróżników" (dokładna nazwa uzależniona od finału rozmów na temat odkupienia domeny) ??? pozdrawiam