GeoForum - forum geograficzne
Egipt - wybór biura podróży - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Podróże i turystyka (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Egipt - wybór biura podróży (/showthread.php?tid=2335)


Egipt - wybór biura podróży - a.wiolka - 11-03-2009 15:07

Co myślicie o Biurze Podróży Triada ?? W sumie byłam nastawiona aby lecieć z nimi do Egiptu w przyszłe lato i byczyć się na plaży ale przeczytałam to:
Egipt - Upiorne wakacje z BP Triada

Czekam na Wasze spostrzeżenia Smile


RE: Egipt - wybór biura podróży - snaakee - 11-03-2009 16:48

Triada była założona przez studentów SGH. Od czasu do czasu krążą na jej temat niepochlebne opinie. Sam staram się unikać biur podróży i swoje wyjazdy organizuję samemu. Proponuję taką właśnie formę, bo za cenę taniego hotelu można samemu sobie jeździć po Egipcie, gdzie się chce.

A biura podróży standardowo dają oferty z 3gwiazdkowymi i lepszymi hotelami, których ja jestem przeciwnikiem.

Najlepiej jeździć do noclegów ze standardem turystycznym - hostele. Do tego dobry przewodnik i samemu można sobie organizować wycieczki.


RE: Egipt - wybór biura podróży - carenza - 11-03-2009 17:31

@snaakee, @a.wiolka, turyści są różni
jedni potrafią sobie sami zorganizować wakacje i mają w tym dodatkową przyjemność
inni wolą zapłacić i stawić się na miejscu zbiórki - potem niczym się nie przejmować, tylko przesypiać dzień i noc na plaży Smile gorzej jak zaczną marudzić i narzekać na najdrobniejsze sprawy.

organizacja komuś wakacji wbrew pozorom nie jest łatwa, biura kombinują jak zaoferować najniższą cenę ale i też zarobić. wiadomo, że zawsze znajdzie się jakieś ubezpieczenie, taksa, leżak do dopłacenia, więc dobre wczasy nie zawsze okazują się takie takie na jakie wyglądają. wiadomo że imprezy nie są dostosowywane pod jedną osobę, tylko pod wszystkich uczestników, więc zawsze się komuś może coś nie podobać. można liczyć się także z odwołaniem imprezy (moja babcia 3 razy wyjeżdżała do Petersburga zanim wyjechała..) z powodu braku chętnych.

Egipt jest wbrew pozorom bardzo specyficznym miejscem. uwagi dotyczące standardu w hotelach zdarzają się bardzo często. dotyczy to przede wszystkich tańszych ofert. jako pilot wycieczek, pamiętam z kursu gruntowne omawianie przypadków zachorowań na zemstę faraona. (nie byłam tam jednak i na razie nie planuję tam jechać :winkSmile

przeczytaj "uwagi dotyczące wyjazdu" jakie przedstawia neckermann (pewnie triada też ma coś podobnego):
Cytat:Uwagi ogólne dotyczące pobytu:

Napiwki są bardzo popularne, dlatego warto przeznaczyć na ten cel około 20 EURO planując tygodniowy pobyt.

Standard: serwis, punktualność oraz ogólny poziom hoteli w Egipcie odbiega nieco od europejskich standardów [od car: z tym się trzeba chyba najbardziej liczyć]. Na pustyni występują braki wody. Proszę mieć na uwadze fakt, iż tereny zielone wokół hoteli podlewane są nie uzdatnioną wodą, co może powodować przykry zapach. W celu zwiększenia atrakcyjności miejscowości wypoczynkowych rozbudowywana jest baza hotelowa. Dlatego należy liczyć się z pracami budowlanymi w sąsiedztwie lub otoczeniu hotelu.

Do większości obiektów hotelowych w Egipcie nie można wnosić żywności i napoi z zewnątrz.

Pokoje trzyosobowe to najczęściej pokoje dwuosobowe z dostawką (niektóre z rozkładanym łóżkiem).

Podróżowanie po kraju: Wszystkie wycieczki autokarowe w czasie podróży po Egipcie są eskortowane przez policję. Nie ma ograniczeń w poruszaniu się po kraju.

Narkotyki: Przemyt, obrót bądź zażywanie wszelkiego rodzaju narkotyków, w tym również marihuany, karane jest śmiercią. Mak używany w Polsce do wypieków ciasta jest uważany za narkotyk.

Bezpieczeństwo: W związku z zamachami terrorystycznymi w Egipcie, których cel stanowili zagraniczni turyści, MSZ RP zaleca zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach publicznych, ścisłe stosowanie się do zaleceń służb porządkowych i organizatorów pobytów turystycznych.

Fotografowanie: warto wziąć ze sobą filmy do aparatu ze względu na ich często niską jakość i wysoką cenę w Egipcie. Zakaz filmowania i fotografowania obowiązuje w odniesieniu do mostów, portów, baz lotniczych i wojskowych oraz na terenie niektórych zabytków i muzeów, zaś w niektórych miejscach za filmowanie pobierana jest opłata.

Tradycja: nie występują szczególne normy prawne, należy jednak zwrócić uwagę na ubiór. Noszenie poza miejscami turystycznymi krótkich spódnic, szortów i strojów plażowych jest uznawane za niestosowne.