GeoForum - forum geograficzne
Andy Boliwijskie - pokaz slajdów - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Podróże i turystyka (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Andy Boliwijskie - pokaz slajdów (/showthread.php?tid=2109)


Andy Boliwijskie - pokaz slajdów - machoney - 09-12-2008 17:57

[Obrazek: 1188.jpg]

Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na wyprawę w „Andy Boliwijskie”. Jest to kolejne spotkanie z serii „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami”.

Andy ciągną się wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej od Morza Karaibskiego na północy po Cieśninę Magellana na południu, na długości około 9 000 km. Jest to najdłuższy łańcuch górski na Ziemi. Przechodzi przez kraje: Wenezuela, Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Chile, Argentyna. Najwyższy szczyt Andów Aconcagua ma 6962 m n.p.m.

W lipcu 2007 odbyła wyprawa w Andy Boliwijskie, której uczestnikami byli Małgorzata Dul i Stanisław Proszak. Mały, trzyosobowy zespół prowadził działalność wspinaczkową w trzech grupach górskich. Odwiedzili również Peru i pływali po jeziorze Titicaca.

Małgorzata Dul - przewodnik beskidzki. Wędruje po górach: od Beskidów Wschodnich po Alpy. Wyprawa do Boliwii była jej pierwszą wyprawą w wysokie góry egzotyczne.
Stanisław Proszak - przewodnik beskidzki, taternik. Wędruje i wspina się po w wielu rejonach górskich Europy. Od kilkunastu lat organizuje i uczestniczy w wyprawach w góry wysokie (Himalaje, Andy, Pamir). Góry były i są ich wielką pasją.

Zapraszamy na wspólną wędrówkę po bardzo kolorowej Boliwii i "Tybecie Ameryki Południowej" 15 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie.
Projekt realizowany przy pomocy finansowej Miasta Krosna. Patronat medialny nad spotkaniami objęły portale: www.odyssei.com oraz www.krosno24.pl


RE: Andy Boliwijskie - pokaz slajdów - machoney - 07-01-2009 00:28

Spotkanie na bardzo wysokim poziomie i znów komplet publiczności.
Slajdowiska zdobyły też partnera: "Wino i przyjaciele" ma każdej imprezie będzie degustacja win z danego regionu...
Zapraszam do przeczytania wywiadu z autorem pokazu i obejrzenie kilku zdjęć ze spotkania i wyprawy:
Wywiad ze Stanisławem Proszakiem - Boliwia

Następne spotkanie 19 stycznia dotyczyć będzie Gruzji i Armenii. Szczegóły niebawem.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia !!