GeoForum - forum geograficzne
Jakie studia ? - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Geografia (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Studia geograficzne (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Jakie studia ? (/showthread.php?tid=1985)

Jakie studia ? - michauek - 19-10-2008 21:04

Witam!

W tym roku czeka mnie matura... i oczywiscie nie moge sie zdecydowac na co chce isc. Geo zdaje na 99% (rozszerzenie) + ang ® + pol (p).
Myslalem najpierw nad geodezją - ale tam jest potrzebna matma (chyba ze ktos wie gdzie nie jest to poprosze o informacje;]), inżynierią środowiska- w tym momencie teraz ten kierunek najbardziej mi pasuje oraz zauważyłem, iż na logistykę potrzebna jest tylko geografia - co rowniez by mi pasowało. Jezeli ktos też planuje lub studiuje/wał któryś z ww kierunków, niech się ze mną podzieli tym co najważniejsze (jaka uczelnia, progi pkt, jaka praca po tym i ogólnie o kierunku). Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje, a nuż jeszcze coś innego wybiorę Wink

RE: Jakie studia ? - carenza - 19-10-2008 21:22

geodeta ma tylko dwa zadania: mierzy odległości i mierzy kąty.

w Krakowie ( i pewnie też innych miastach) babcie straszą małe dzieci, że jak będą i duże i będą studiować.... to będą właśnie takie pomiary robić - i pokazują potomkom, podczas spaceru, ubraną w odblaskową kamizelkę osobę stojącą przy urządzeniu pomiarowym..

niedawno weszło takie rozporządzenie, że każdy geodeta musi mieć podczas pracy takową kamizelkę. a od śmieciarza różni się tylko napisem "geodeta" na plecach..

wieki temu myślałam o geodezji, ale że te same pomiary takie się nudne wydały to szybko z tego zrezygnowałam na rzecz górnictwa i geologii. podobno niektórzy studenci mojego kierunku zaczynają geodezję jako 2 kierunek..
zawód geodety jest ważny.. ale można też skończyć w inny sposób.. za biurkiem..

.. i czekać na "klientelę" chcącą przekształcić swoją działkę rolną w budowlaną i żądając od petenta do znudzenia: mapki terenu wraz z podaniem z zgodę na podanie o podanie ...

ad. Inżynieria środowiska. jest na moim wydziale: WGGIOŚ AGH, poszukaj sobie w googlach info. mogę polecić, bo jest całkiem sympatycznie. mój wydział organizuje konkurs, łatwiejszy od olimpiady geograficznej w którym wystarczy zostać już tylko finalistą (nie jest takie trudne..) by mieć zagwarantowane miejsce. wspomnę też o AGHowskiej olimpiadzie i diamenty indeksowe, tam też czekają indeksy do rozdania (jest już nawet info). ale więcej info - w odpowiednich tematach na tym forum.

ad. logistyka. nie znam się.

RE: Jakie studia ? - noe_83 - 19-10-2008 22:48

logistyka - na Politechnice Łódzkiej, m.in. jako podyplomowe. (wypowiedź właśnie na ten temat/kierunek)
Obecnie na rynku pracy poszukiwani są spece od logistyki, ale niestety nie możesz liczyć na to, że tutaj (PŁ - podyplomowe) nauczysz się czegoś sensownego. Pracując na magazynie średniej firmy przez dłużej niż 2 miesiące będziesz wiedział więcej. Poziom nauczania tutaj jest żenująco niski.

Ogólnie logistyka to fajna dziedzina nauki, a jeśli wiążesz z tą branżą swoją przyszłość (np, własna firma transportowa) to jak najbardziej polecam. Jednak przed wyborem uczelni radzę się dowiedzieć, jaki ona reprezentuje poziom. Słyszałem, że poznańska jest na dość wysokim poziomie, ale to info z drugiej ręki.

Jeśli chodzi o przedmioty - logika, matematyka, statystyka... te przedmioty po prostu musisz lubić - w innym wypadku będziesz się męczyć na uczelni.

RE: Jakie studia ? - snaakee - 19-10-2008 23:47

Jeżeli logistyka, to polecałbym ścieżkę logistyki na SGH. Możliwość uczęszczania na zajęcia guru polskiej logistyki - prof. Rutkowskiego. Wada, że to tylko ścieżka, a nie kierunek. No i trzeba zdać 2 języki, geografię/historię i matematykę, żeby się dostać.

RE: Jakie studia ? - michauek - 20-10-2008 16:03

Co do geodezji - to po pierwsze jeest ten ból, że potrzebna jest matma na maturze (nie zdaje), po drugie praca sama w sobie właśnie też nie jest zbyt różnorodna i interesująca, choć płatna całkiem dobrze. Logistyka... wydaje mi się kierunek dość ciekawy ale nawet sami to napisaliście oraz po przejrzeniu uczelni gdzie można to studiować to z 'normalnych' państwowych to tylko SGH... a tam znów potrzebne 2 języki obce, więc również odpada... Tak więc jak narazie zostaje przy inżynierii środowiska Wink Spróbuję poszukać informacji nt progó punktowych i gdzie jest dobry ten kierunek, ale jak ktoś byłby uprzejmy i mógł napisać to się nie obrażę. Aha... jeszcze miałem pytać, co można robić po takiej inżynierii oprócz projektowania etc? A jeszcze jakieś inne ciekawe kierunki na które mogę iść po geografii ?

pozdrawiam

PS. Ostatnie pytanie Big Grin Jestem na profilu wybitnie nie geograficznym, geografie miałem w 1 i 2 klasie po 1h/tyg, mimo tego teraz postanowiłem uczyć się sam nie idąc na korepetycje (przynajmniej narazie). Wystarczy mi to czy raczej przyda się pomoc 'mówiona' ? Wychodzę z założenia że nie muszę wydawać kasy na to, żeby mi przeczytała nauczycielka co jest napisane w książce Wink Ale może się mylę, proszę o rade póki nie jest za późno.

RE: Jakie studia ? - arrturro - 20-10-2008 18:23

Człowiecze, tylko Ty jesteś w stanie odpowiedzieć na zadane przez siebie pytanie Wink Przecież nie ma żadnej normy, mówiącej że po ukończeniu dwuletniego kursu geografii w wymiarze 1h tygodniowo uczeń umie tyle i tyle. Spróbuj porobić sobie testy maturalne (wersje elektroniczne są dostępne na naszym portalu oraz w różnych miejscach w sieci; są też wersje książkowe), sprawdź jak Ci idzie, czy rozumiesz wszystko, o czym jest mowa w zadaniach, czy zauważasz coś nowego, czego nie widziałeś w podręcznikach/nie słyszałeś na lekcjach do tej pory.

Owszem, korepetycje to dobra rzecz, ale tylko wtedy kiedy kompletnie jesteś zagubiony, nie rozumiesz treści podręcznika itp. i potrzebujesz kogoś, kto Ci to wytłumaczy krok po kroku. Ja jednak jestem zwolennikiem maksymalnego wykorzystywania dostępnych możliwości, bez konieczności wpędzania się w dodatkowe koszty. Wykorzystuj najlepiej jak to możliwe lekcje, które masz. Słuchaj, rób notatki i zadawaj pytania, a nie siedź bezczynnie. Czytaj, poszerzaj wiedzę, staraj się zrozumieć. A jeśli rozumiesz wszystko to, co czytasz w podręczniku i nie masz problemu z wchłanianiem i zapamiętywaniem nowej wiedzy, to korepetycje są po prostu zbędne.

Decyzja należy do Ciebie Wink

RE: Jakie studia ? - michauek - 21-10-2008 14:49

Więc właśnie o to mi chodzi, że ja nie czuję tego że potrzebuje kogoś żeby mi to tłumaczył. W końcu umiem czytać i jako tako łącze kropki Wink
Myślę jeszcze nad tym żeby wziąć kilka lekcji, po to żeby ktoś mnie ocenił jak umiem, co umiem etc (przypominam, że już nie mam w szkole geo w tym roku).

A co do tej inżynierii to wtajemniczy mnie ktoś ?

pozdrawiam

RE: Jakie studia ? - noe_83 - 21-10-2008 17:51

wracając do tej nauki na "własną rękę" - wystarczy, że będziesz codziennie zaglądać na to forum na 10-20 minut, czytał nowe wątki/posty ewentualnie starsze, w których jest po kilkanaście odpowiedzi, a na pewno Twój zasób wiedzy się powiększy. Sam znam to z autopsji Wink

RE: Jakie studia ? - prof. miodzio (miodek) - 22-10-2008 14:18

na PB (Politechnika Białostocka) jest inżynieria środowiska, podobno to jeden z niewielu kierunków gdzie matmę da się na spokojnie zaliczyć. Na moim wydziale od tego roku jest logistyka. Niewiele mogę o niej powiedzieć, bo nikogo nie znam kto to studiuje, a poza tym po 3tygodniech żadne opinie nie są dobre. Progi na logistykę nie są aż tak bardzo wysokie. Zdając rozszerzenie z geo na 75% można być spokojnym o dostanie się. Na inżynierię szybciej można się dostać. Sporo fajnych ludzi jest na tym wydziale co logistyka, nowy budynek. Minusem jest to, że wydział znajduję się za Białymstokiem, z akademiku do 10min jazdy MPK.

RE: Jakie studia ? - hasiak27 - 22-10-2008 17:13

W tym roku zaczęłam inżynierię środowiska na AGH na wydziale GGiOŚ. Osobiście bardzo mi się podoba. Ciekawe wykłady (uprzedzam nie wszystkie!) ale to też zależy od profesora prowadzącego zajęcia. Mogę za to zapewnić ze ludzie na tym kierunku co podkreślają sami wykładowcy są bardzo przyjaźni mili i jak sama tego doświadczyłam chętni do pomocy. Myślę że w tym wszystkim jest najgorsza matematyka. Więc jeśli chcesz studiować właśnie ten kierunek to nie traktuj matematyki jako przedmiotu nie potrzebnego ci do szczęścia, bo ja na pierwszych ćwiczeniach przeżyłam szokBig Grin ale teraz jest już okWink aha i moim zdaniem ten kierunek dla kogoś kto naprawdę lubi geografię jest bardzo ciekawy.

RE: Jakie studia ? - carenza - 22-10-2008 17:19

oho, będziesz mieć za rok egzamin z informatycznych podstaw projektowania Tongue a ja na GiG'u mam z tego tylko zaliczenie Tongue
a żeby było w temacie to wniosek z tego taki, że IŚ ma więcej roboty od GiG..

to dodam jeszcze, że zarówno u mnie na GG jak i na IŚ o który pytasz są po pierwszym roku (lipiec/wrzesień, w sumie trwają ze 3 tygodnie) bardzo fajne praktyki (co się teraz rzadko zdarza na polskich uczelniach) na których zwiedzamy Karpaty, okolice Krakowa, Sudety i wybrzeże koło Władysławowa. a po II roku są praktyki z kartografii i tu jest do wyboru : albo pod Krakowem albo zagranica (Chorwacja, Krym, Słowacja, ..) - więcej będę mogła opowiedzieć za rok ..

RE: Jakie studia ? - basiuunia - 22-10-2008 18:59

Co do poznańskiego wydziału geografii na Uamie, podobno należy do najlepszych w Polsce. Do wyboru masz ochronę środowiska, gospodarkę przestrzenną (podobno lepsza jest na akademi Ekonomicznej, ale to juz kwestia gustu), kształtowanie środowiska, geografie, geologię oraz geoinfromację(obecnie studiuję). Wszelkie informacje znajdziesz na stronie wydziału http://geoinfo.amu.edu.pl/wngig/ i pytaj, bo tutaj warunki są świetne Smile

RE: Jakie studia ? - michauek - 22-10-2008 19:29

Muszę przyznać że ciekawie to zaczyna wyglądać... a jak z progami? Ile trzeba mieć % z geo na AGH i inne uczelnie? Potrzebny mi tu będzie rozszerzony ang, czy lepiej dać sobie spokój ?

Carenza, może Ty mi powiesz coś o Twoim kierunku ? ;>

RE: Jakie studia ? - carenza - 22-10-2008 20:48

na mój kierunek przyjmują właściwie wszystkich chętnych. progów nie znam, bo się nie interesowałam, ale zbytniego problemu z tym nigdy nie było.

na stacjonarne przyjmują ok 270 osób ? (było 9 grup po 30 osób) w czasie 1 semestru liczebność w każdej grupie się zmniejszyła tak że na 2 roku utworzono nowe grupy, też po ok 30 osób, ale jest ich tylko 6. a i z nich jeszcze trochę odpadnie bo nie pozdawali egzaminów.

kierunek jest ciekawy, ale dużo osób z niego rezygnuje samemu, bo albo ich to nie interesuje, albo trafili tu przez przypadek, albo sobie nie radzą. matematyka, chemia, fizyka odstrasza wszystkich. ale wszystko jest też kwestia ważnego podejścia, zaangażowania oraz wykładowców.. ci co się chcą nauczyć to w zdecydowanej większości przypadków wszystko zaliczają. jak nie w pierwszym terminie, to w którymś z kolejnych.

ci co zostają, są zadowoleni, bo są tu sympatyczni ludzie i jest fajnie. mankamentem jest dziekanat w którym ciężko coś sprawnie załatwić - numerki, kolejki.. Tongue

górnictwo i geologia jest bardzo podobne do inżynierii środowiska
- program jest bardzo podobny, większość przedmiotów jest taka sama (w szczególności pierwsze lata)
- wykładowcy w większości ci sami
- są inne specjalizacje, ale te wybiera się na magisterskich dopiero
- na inżynierię środowiska podobno trudniej się dostać
- inżynieria ma więcej egzaminów na 2 roku Tongue

mamy jeszcze:
- ochronę środowiska, która wyróżnia się na 1 roku przedmiotem "biologia" (IŚ ma na drugim..)
- geofizykę - ścisły kierunek, pewna przyszłość ?

RE: Jakie studia ? - michauek - 22-10-2008 21:12

A co można robić po takiej IŚ i GiG ?
Nie wiecie jakie progi były na IŚ ?

RE: Jakie studia ? - carenza - 22-10-2008 21:31

co tylko zaparagniesz
od prowadzenia kopalni, przez badanie chemizmu wód, ustalanie czy jakiś dom nie zjedzie na dół razem z usuwiskiem, szukanie ropy, prowadzenie biura turystycznego, salonu jubilerskiego, wyrabianie biżuterii, poszukiwanie nowych złóż, poszukiwanie nowych źródeł energii "ekologicznej": wiatr, woda, .. , geotermia, robienie odwiertów wód mineralnych, ..

ze strony wydziału:

Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska to najbardziej "humanistyczny" spośród technicznych wydziałów prestiżowej Akademii Górniczo-Hutniczej. Jest to jedyny w Polsce wydział, który z jednej strony kształci specjalistów najwyższej klasy z zakresu geologii i geofizyki stosowanej, z drugiej zaś oferuje wykształcenie typowe dla klasycznego uniwersytetu w postaci turystyki i informatyki. Wykształcenie jakie otrzymują absolwenci pozwala na podjęcie zatrudnienia w zakładach przemysłowych, placówkach naukowych, szkołach, biurach turystycznych i urzędach państwowych, w których prowadzone są prace związane z:

# planowaniem, projektowaniem i kierowaniem wszelkiego rodzaju pracami geologicznymi, geofizycznymi, hydrogeologicznymi, geologiczno-inżynierskimi, w tym obsługi zakładów górniczych wszystkich typów
# badaniem, monitoringiem, zarządzaniem i ochroną środowiska naturalnego
# tworzeniem i obsługą narzędzi informatycznych wykorzystywanych w geologii, geofizyce i ochronie środowiska oraz inny gałęziach gospodarki i nauki (informatyka stosowana)
# organizowaniem i prowadzeniem turystyki kwalifikowanej ze szczególnym uwzględnieniem przyrody nieożywionej (geoturystyka)
# podstawowymi badaniami naukowymi z zakresu Nauk o Ziemi.

Prócz możliwości pracy w przemyśle zdobędziesz kwalifikacje do podjęcia pracy w firmie informatycznej, urzędzie administracji państwowej, parku narodowym, szkole lub w biurze turystycznym. Posiądziesz też wystarczającą wiedzę i umiejętności, aby otworzyć i z sukcesem prowadzić własną firmę inżynierską, zakład jubilerski lub biuro turystyczne. Najlepszych absolwentów naszego wydziału kształcimy na studiach doktoranckich. Czekają na nich miejsca pracy na uczelni i w instytucjach Polskiej Akademii Nauk.

poczytaj też to, chociaż nie jest raczej w pełni aktualne.
http://www.geol.agh.edu.pl/ggios/index.php?action=stacjonarne

RE: Jakie studia ? - hasiak27 - 23-10-2008 21:02

Na GGiOŚ był próg w tym roku wyższy niż w tamtym 510 pkt chyba a na wydziale carenzy 210pkt?? Z tym że mamy różne specjalizacje. Wszystko znajdziesz na stronie AGH http://www.agh.edu.pl Smile Tam też na stronie rekrutacji masz progi punktowe na wszystkie wydziały.

RE: Jakie studia ? - noe_83 - 23-10-2008 21:22

hmm, carenza, a nie orientujesz się, czy na tym Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska są też podyplomowe studia ? jak znasz jakiś link, też mile widziany Wink

RE: Jakie studia ? - carenza - 23-10-2008 21:32

#
Wydział prowadzi studia:

# stacjonarne (3,5-letnie inżynierskie i 5-letnie magisterskie)
# niestacjonarne (4,5-letnie studia inżynierskie)
# doktoranckie (4-letnie)
# podyplomowe (z zakresu Geofizyka Stosowana - Geofizyka Naftowa).

http://www.geol.agh.edu.pl/ggios/index.php?action=ksztalcenie
(23-10-2008 21:02)hasiak27 napisał(a):  Na GGiOŚ był próg w tym roku wyższy niż w tamtym 510 pkt chyba a na wydziale carenzy 210pkt??

mój wydział to ggioś.. nie rozumiem,

progi na AGH w miniony roku:
IŚ 500
GiG 300

http://www.ukr.agh.edu.pl/feed/faq.atom
3 pytanie od góry

RE: Jakie studia ? - hasiak27 - 24-10-2008 16:00

oo przepraszam Cię carenza myślałam że jesteś na GiG Sad

RE: Jakie studia ? - carenza - 24-10-2008 17:20

nie rozumiem nadal Tongue
ale gwoli podkreślenia raz jeszcze: jestem na GiG na wggioś

RE: Jakie studia ? - phantom - 30-01-2009 18:18

Ja mam takie pytanie. Jestem teraz w drugiej klasie liceum i do wtorku musze zdecydować czy bede miec fizyke rozszerzona...Kierunkiem, który planuje wybrac to ekonomia( badz stosunki miedzynarodowe). Jednak po drugim, trzecim roku chcialbym pojsc rowniez na gornictwo i geologie na AGH. W warunkach rekrutacji podane jest że liczy się 1 wybrany przedmiot i język. Z tego wynika, że fizyka niby nie jest potrzebna....Z drugiej strony może ona być potrzebna juz na samych studiach.

Jesliby ktos moglby mi doradzic czy wybrac fizyke rozszerzona bylbym wdziecznyWink

RE: Jakie studia ? - alek$$ - 30-01-2009 18:42

Ja myślałem nad geologią na UW , ale ostatecznie chyba wybiore logistyke na SGGW , wybór prosty - praca. Już teraz przeszukując ogłoszenia aż roi się od tych dla ludzi po logistyce ,brak natomiast dla geologów. Poza tym chciałbym mięć tytuł inżyniera geologa, po UW to nie możliwwe ( po sggw też nie - jednak jest to zupełniue inny kierunek).

RE: Jakie studia ? - phantom - 30-01-2009 19:44

a oglnie czy na gornictwie i geologii jest duzo fizyki??

RE: Jakie studia ? - carenza - 30-01-2009 20:08

fizyki jest tyle co na drugim semestrze: wykłady (30 godzin) + ćwiczenia(30 godzin) (musisz mieć zaliczone)
i na trzecim semestrze: wykłady(30 godzin) + ćwiczenia(30 godzin) + egzamin (musisz zaliczyć ćwiczenia i egzamin z całości ) w poniedziałek go właśnie zdaje Tongue

RE: Jakie studia ? - phantom - 30-01-2009 21:12

a Ty jak szłaś na ten kierunek to mialas rozszerzona fize??

RE: Jakie studia ? - carenza - 30-01-2009 22:02

nie miałam

RE: Jakie studia ? - sebastian1212 - 30-05-2009 15:08

witajcie,

chciałbym zdobyc informacje o kierunku logistyka.

jak z matematyką? zakładając, że mój poziom jest niski (duże zaległosci)czy będzie dobrą decyzja gdy zdecyduję się na studia na tym kierunku?

bardzo proszę o odpowiedz,

w czasie studiów jest mozliwosc nadrobienia zalegósci z liceum? mocno rzuca się w oczy brak licealne wiedzy?

pozdrawiam,
S.

RE: Jakie studia ? - prof. miodzio (miodek) - 30-05-2009 19:06

Na pierwszym roku jest dość dużo matmy (przynajmniej na PB), dalej nie wiem, ale raczej tak.

RE: Jakie studia ? - vieviorek792 - 31-05-2009 12:56

JA mam taki dylemat : geografia czy geodezja? To tak jakby wybór między pasją a praktyką ( patrząc na przyszłe zarobki) ....

RE: Jakie studia ? - pisk35 - 31-05-2009 15:14

nie tylko ty masz taki dylemat..ja też chciałbym dostać się na geodezję ze względu że lubię geografię i z czystej praktyki..no i z jeszcze słabo rozwinietej pasjiTongue

RE: Jakie studia ? - sebastian1212 - 03-06-2009 22:37

wybiera sie ktoś na sggw kierunek logistyka?

RE: Jakie studia ? - marta_90 - 17-06-2009 11:16

Ja się wybieram :-) Myślę też o turystyce i rekreacji na tej uczelni

RE: Jakie studia ? - sebastian1212 - 17-06-2009 13:00

ile przewidujesz tegoroczny próg?Swoją maturę na ile % oseniasz? Pytam, bo chcę chciałbym miec odniesienie do siebie.W tym roku jest tylu chętnych, że aż boję się pomyslec...

RE: Jakie studia ? - marta_90 - 17-06-2009 17:41

Przewiduje, że próg będzie około 80 % w tamtym był bodajże 78%, ale w tym roku jest niż demograficzny, poza tym uważa się, że tegoroczna matura była trudniejsza od ubiegłej, więc bądźmy dobrej myśli Smile a swój wynik z geografi roz. oceaniam na od 80 do 88

RE: Jakie studia ? - sebastian1212 - 17-06-2009 17:59

ja liczyłem, że próg do 70% spadnie przez wysoki poziom matury + niż. Swoich wyników nie sprawdzałem chyba ze strachu. Jak duży jest niż w stos do roku ubiegłego?

RE: Jakie studia ? - carenza - 17-06-2009 18:31

heh, w tym roku nie będzie niżu, bo wszyscy starsi rzucą się w ostatniej chwili na drugie kierunki, aby zdążyć przed zmianami w ustawie Big Grin

tak zauważyłam, że wszyscy pchają się na takie popularne kierunki i na tym forum w kółko o geografii, geodezji a nikt z niczym nowym i oryginalnym nie wyskoczy. większość moich znajomych idzie teraz na inżynierię naftową i gazowniczą, ponoć bardzo ciekawe i fajne Smile

RE: Jakie studia ? - sebastian1212 - 17-06-2009 23:37

to pewne ze na kierunkach gdzie w tym roku liczy się tylko gera za rok będzie matma + geografia, zakładawszy, że o tym carenza wspomniała?

RE: Jakie studia ? - marta_90 - 18-06-2009 10:41

Nie wiadomo jak będzie, bo jeszcze nie wszystkie uczelnie opublikowały zasady rekrutacji na przyszły rok, ale na sggw w przyszłym roku np. na logistyke będzie brana pod uwagę matma alb fiza albo infa, wyeliminowali gegre, bo jest podobno zatrzesienie ludzi, którzy idą tam tylko z tym zdanym przedmiotem :O

RE: Jakie studia ? - carenza - 18-06-2009 11:21

nie chodzi mi o matmę, lecz o kruchy studencki portfel, który się nie godzi na płatne studia wink

RE: Jakie studia ? - adik356 - 28-07-2016 11:09

Witam.
Najlepiej takie, które są zgodne z Twoimi zainteresowaniami. Możesz zapoznać się z ofertą edukacyjną WSEiZ. Mnie spodobał się kierunek http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji .Uczelnia ma pozytywne opinie i do tego czesne w przystępnych cenach.

RE: Jakie studia ? - Troocens - 28-07-2016 16:30

Jeśli chodzi o geodezję to znajomi strasznie odradzają. Mówię że po pierwsze to nudne a po drugie ciężko o pracę, no przynajmniej u nas w rejonie. Polecam coś bardziej związanego z nowoczesną technologią.

RE: Jakie studia ? - Haanydek - 24-08-2016 10:03

(31-05-2009 15:14)pisk35 napisał(a):  nie tylko ty masz taki dylemat..ja też chciałbym dostać się na geodezję ze względu że lubię geografię i z czystej praktyki..no i z jeszcze słabo rozwinietej pasjiTongue

Geodezja jest nudna i prosta. Lepiej spróbuje czegoś bardziej ambitnego powiązanego z geo. Wink

RE: Jakie studia ? - MiroslavKL - 28-03-2017 15:44

korepetycje z geografiii są ogólnodostępni na stronie korepetytorów https://buki.org.pl/korepetycje/geografia/
Można wybrać dowolny przedmiot i dzielnicę miasta. Ceny usług są różne i zależą od umiejętności i doświadczenia korepetytora.

RE: Jakie studia ? - spak29 - 21-04-2017 11:08

Ja polecam oceanografię na UG

RE: Jakie studia ? - myslowiec - 07-09-2017 14:12

na jakie studia? Na IT, na elektrykę, na inżynierów. A w trakcie studiów najlepiej podjąć już jakaś pracę, aby zdobywać doświadczenie! Najcenniejsza wiedza jaka udało mi się zdobyć była własnie podczas pracy, szkoła tego CI nie da, ani żadne studia.

RE: Jakie studia ? - orerka - 10-09-2017 14:30

Ja zdawałam maturę z geografii i będę studiować geologie. Smile

RE: Jakie studia ? - czyzyk768 - 30-09-2017 19:26

Dobry kierunkiem jest też geodezja. Pewna praca po tym jest

RE: Jakie studia ? - Lubzness - 04-10-2017 07:56

(30-09-2017 19:26)czyzyk768 napisał(a):  Dobry kierunkiem jest też geodezja. Pewna praca po tym jest

Według mnie nuda, ale co kto lubi.

RE: Jakie studia ? - Rzeszaaq - 11-10-2017 08:46

Jak ktoś mnie pyta jakie studia to od razu mu doradzam żeby nie szedł... iść na studia tylko dlatego że trzeba czy wypada nie ma sensu bo nic z nich nie wyciągniemy a tylko strata czasu, pieniędzy.

RE: Jakie studia ? - Ardeebrik - 11-10-2017 12:35

Wszystko co z technologią warto studiować bo jest duże zapotrzebowanie.

RE: Jakie studia ? - ziofiosss - 19-10-2017 09:53

Ja studiuję Zarządzanie i Inżynierię Produkcji Wink

RE: Jakie studia ? - gasiorek - 27-04-2019 14:31

Zawsze lubiłam geografię, więc pomyślałam, że przyszłościowe dla mnie mogło by być studiowanie turystyki. Znalazłam na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi możliwość studiowanie tego kierunku. Zapewniają nawet realizację projektów oraz praktyk w ośrodkach renomowanej grupy hotelowej MOLO.