GeoForum - forum geograficzne
GÓRY!!! które kochacie albo nie - Wersja do druku

+- GeoForum - forum geograficzne (http://www.forum.geozone.pl)
+-- Dział: Wokół geografii (/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Podróże i turystyka (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: GÓRY!!! które kochacie albo nie (/showthread.php?tid=1551)

GÓRY!!! które kochacie albo nie - Mróweczka - 18-03-2008 22:49

jak już piszemy o górach w różnych działach to może to zebrać razem i stworzymy subiektywny przewodnik?

- arrturro - 19-03-2008 00:20

każde!! wszystkie są piękne, byleby tylko ludzi za dużo nie było...

- Bartus - 19-03-2008 08:38

i żeby wc na trasie było drewniane i pachnące ;p

- marcinB - 19-03-2008 09:07

każde góry SmileSmileSmile

- anilana - 19-03-2008 14:47

podpisuje sie obiema łapami. Każde... po prostu kocham Big Grin

- Olivia Soprano - 19-03-2008 14:56

Kiedy tak piszecie o górach, mogę myśleć tylko o tym:

Niektórych miłośników gór kochają góry... Czasem góry są zaborcze ze swą miłością... I tak w lecie ubiegłego roku odeszła moja koleżanka z geologii, Ania. Została na zawsze w Alpach, miała śmierć tak piękną jak życie.

Robiła przepiękne zdjęcia gór w Skandynawii i na Syberii. Zobaczcie je:

http://onephoto.net/portfolio.php3?id_autora=25005

- marcinB - 19-03-2008 15:02

Olivia Soprano naprawdę piękne zdjęcia Smile co do Twojej koleżanki to napisałaś całą prawdę odnośnie kochania gór

- anilana - 19-03-2008 15:04

Zdjęcia są piękne a góry na nich jeszcze wspanialsze Big Grin
Ja na szczęście nie straciłam żadnego z przyjaciół w górach a niektórzy z nich naprawdę zdobywają najwyższe szczyty Smile
Ps. Za oknem śnieżyca. Czy komuś się święta nie pomyliły?

- marcinB - 19-03-2008 15:08

anilana mi się święta nie pomyliły, za oknem świeci słońce i wieje silny wiatr ale śniegu nie ma Smile

- anilana - 19-03-2008 15:25

U mnie biało i sypie równo a przeca to Wielkopolska. I pomysleć, że m.in. dla śniegu na poprzednie swięta w góry pojechałam

- marcinB - 19-03-2008 15:26

no to tym razem będziesz sobie siedziała w domu i miała śnieg za oknem Smile

- Mróweczka - 19-03-2008 20:23

Każde mają swój klimat. i każde są inne, Muszą być puste albo bardzo mało ludzi na szlaku.

- cherry - 19-03-2008 23:22

Nigdy nie zapomne jak przeszedłem kiedyś całą połonine Wetlińską i nie spotkałem NIKOGO na szlaku Big Grin Uwielbiam Bieszczady i generalnie każde góry Big Grin

- Einstein ;) - 19-03-2008 23:31

Ja ogólnie uwielbiam góry i mógłbym tam zamieszkać ale najbardziej to Karkonosze (chyba dlatego, że Szklarska Poręba) i Beskid Śląski Smile

- anilana - 20-03-2008 11:56

Ja uwielbiam Beskid Niski. Gdy byłam tam pierwszy raz żadna mapa nie pasowała do rzeczywistości, zamawiało się chleb w sklepie na następny dzień, posługiwało się przewodnikiem z 1938 roku (bo innych nie było a i ten był cudem skserowanym reprintem) i chodziło się po lesie z maczetą bo nie było żadnego szlaku a pokrzywy miały 2m wysokości)... też nie spotkałam przez 2 tygodnie żywego ducha na szlaku.
Lubię też Tatry ale tylko w porze wiosenno - jesiennej gdy nie ma zbyt wielu ludzi. Latem te góry są zadeptane - byłam 2 razy i powiedziałam sobie - tylko nie latem. Lubię je bo były moimi pierwszymi górami jakie zobaczyłam w życiu.
Do serii dodam Sajany część wschodnią. W życiu nie widziałam takiej dziczy. Żadnego szlaku, żadnych map i można polegać tylko na sobie i na tubylcach. Chodzić między rododendronami to jest to Smile

- Olivia Soprano - 20-03-2008 11:58

Ja kocham Beskid Niski i tamtejsze szlaki konne Smile Miałam iść w tym roku w Karpaty Ukraińskie, ale niestety, muszę odłożyć Czarnohorę na za rok (może dwa).. Właściwie nie wyobrażam już sobie wakacji bez łażenia po Beskidach z plecakiem wypchanym konserwami. No i zawsze chciałam się wspinać... Boję się, że trudno będzie zrealizować to marzenie, ale jeszcze spróbuję podbijać wszelkie jurajskie ścianki!
A Szklarska Poręba... Będę tam we wrześniu Wink i pochodzę po Sudetach z młotkiem.
Chyba że wcześniej ucieknę w dzikie ostępy Sajanów.

Wow, @anilana ubiegła mnie z Beskidem Niskim i Sajanami :o... Tylko, że ja w okolicach Sajanów będę dopiero (może... oby...)

- arrturro - 20-03-2008 14:53

ach...i te zaśnieżone szczyty Alp... Smile

- cherry - 20-03-2008 18:23

Saaajaaanyyyy... Jak ja bym tam chciał pojechać Big Grin

- Mróweczka - 20-03-2008 22:07

Jeszcze Beskid Niski. bo tam pusto i te szybujące Orliki nad głowami i tych studentów AR na praktykach... szkoda że tak krótko byłam.

Znalazłam fajne trekingi (obozy) za granica , Ukraina, Słowacja, Rumunia. Organizator SKPG Kraków.

- blueberries - 24-03-2008 18:05

ahh ' w górach jest wszystko co kocham' i góry kocham całym sercem !!Smile

W Beskidzie Niskim mieszkam, więc oczywiście najbardziej uwielbiam Smile ale tez Tatry, Bieszczady, Sudety..
jako córka wspinających się rodziców - mama taterniczka, tata alpinista i himalaista( niestety juz byli - po załozeniu rodziny zrezygnowali z tego) od zawsze chciałam się też wspinać i pojechac w Alpy i Himalaje Smile Mam nadzieje, ze kiedys zrealizuję to marzenie..

- Olivia Soprano - 25-03-2008 20:24

http://wierchy.pttk.pl/?s/_punkt_m.oferta/_48.id/_196 - Mróweczka - to to? Smile
Obozy wędrowne polecone przez znajomego geomorfologa (który posyła na nie syna, podczas gdy sam jeździ do Peru w źródła Amazonki Big Grin)

Może pójdę w Bukowinę Rumuńską... Może wyskoczę na Fatrę...

- Mróweczka - 25-03-2008 20:44

O te obozy mi chodziło. Planuję ale nie wiem co z tego wyjdzie pojechać na obóz 16 dniowy. A chciłałabym w sumie koszty niewielkie a robi to SKPG.

- Olivia Soprano - 25-03-2008 20:57

Ja myślę nad Czarnohorą i Bukowiną, ale mam tyle rozmaitych planów na wakację, stoczę też bitwę o Święte Morze Syberii, więc jeszcze nie wiem... Ale na któryś MUSZĘ pojechać, nie odpuszczę Smile Może wybierzemy się razem?

- anilana - 25-03-2008 21:17

Ta oferta którą podałyście jest naprawdę super

- cherry - 25-03-2008 21:42

Fajne te obozy. W przyszłe wakacje jak nie będę miał jakiś bardzo ambitnych planów to może na któryś pojade Big Grin

- kasia55424 - 25-03-2008 22:36

Kurcze, czemu ja nie mam 18 ;/ i stałego zarobku.. Tongue
Fajne, fajne... tylko, że na żaden się nie klasyfikuję...

A jednak: http://wierchy.pttk.pl/?s/_punkt_m.oferta/_48.id/_188
No nic, trzeba iść do pracy, żeby zarobić na wakacje... ;]

- Mróweczka - 26-03-2008 21:44

Mnie interesuje ten 16 dni w każdym razie Ukraina albo Rumunia. A razem jechać to całkim dobry pomysł.

A może jeszcze Kurs wychowawcy obozowego?

- carenza - 26-03-2008 21:59

ja mam uprawnienia opiekuna Tongue może mnie przyjmą - ja dostane kasę za wyjazd a wy zapłacicie 8)

na kursie pilotów nauczyli mnie, że zorganizowane wyjazdy są dla osób, które sobie ich same nie potrafią zorganizować :shock: jak jesteście tacy fascynaci, to lepiej załóżcie własne takie biuro i zarabiajcie na tym jeszcze Smile

ja wole jeździć prywatnie, w miejsca, w które chce i na jak długo chce 8) czyli do Skandynawii wink

- cherry - 26-03-2008 23:03

Cytat:ja wole jeździć prywatnie, w miejsca, w które chce i na jak długo chce czyli do Skandynawii

Ja miałem w te wakacje plan taki: wsiąść (z 3 innymi osobami) w samochód i zrobić najazd na norwegie. Dojechać na pewno za koło podbiegunowe. Ale oczywiście nie wyszło bo ekipa nie dopisała... Ale za to we wrześniu jade na rowerze w kierunku południowym (słowacja, węgry, rumunia). Szykuje sie ciekawa wyprawa Big Grin Jakby ktoś był chętny to pisać Big Grin

- carenza - 26-03-2008 23:40

musisz wcześniej zarezerwować prom, najlepiej w Polfferiecie, bo mają dobre promocje. na Nord kapp sie nie da w kilka dni. w 2 tygodnie też ciężko.

nie zapomnę nigdy miny człowieka z Polski, którego spotkałam przy jednym z wodospadów, który miał 2 tygodnie urlopu (był dopiero w 1/3 wysokości Norwegii) a miał objechać na sam północny skrawek, i wrócić przez Finlandię, Św. Mikołaja, Petersburg, Litwę, Łotwę, Estonię do Polski. raczej nie wyrobił wink w Norwegii byłam w sumie ok trzech tygodni i zwiedziłam /i tak niezbyt dokładnie/ tylko południową część.. do Bergen..

chętnie z Tobą pojadę 8) tylko nie na południe a na północ ! !

- cherry - 27-03-2008 17:38

My planowaliśmy 3 tygodnie z małym hakiem. A na prom to wsiąść gdzeiś tak w Danii i popłynąć do Szwecji (żeby było jak najkrócej Big Grin). Zobaczymy co to będzie z tą Norwegią. Jakby co to będę pamiętał, że byłaś chętna Big Grin Big Grin

- carenza - 27-03-2008 17:50

jest fajne połączenie z północy Danii prosto do Norwegii 8) 3 godziny i jesteś na półwyspie. jak się wybierze odpowiedni dzień to będzie tanio 8)

- Mróweczka - 27-03-2008 17:58

carenza napisał(a):ja mam uprawnienia opiekuna Tongue może mnie przyjmą - ja dostane kasę za wyjazd a wy zapłacicie 8)

na kursie pilotów nauczyli mnie, że zorganizowane wyjazdy są dla osób, które sobie ich same nie potrafią zorganizować :shock: jak jesteście tacy fascynaci, to lepiej załóżcie własne takie biuro i zarabiajcie na tym jeszcze Smile

ja wole jeździć prywatnie, w miejsca, w które chce i na jak długo chce 8) czyli do Skandynawii wink

Ja narazie na zorganizowany, bo mama ma dofinansowanie z pracy. Więc trzeba korzystać.

- magnum92 - 08-04-2008 17:07

Co myślicie o Górach Świętokrzyskich ?

- asiek8891 - 28-04-2008 00:42

a no my własnie bylismy na terenówkach w górach świętokrzyskich i wyżynie krk-cz i musze powiedziec ze było świetnie, piekne widoki...no i oczywiscie ogrom wiedzy ktora przekazali nam nasi doktorzy-przewodnicy, naprawde warto jechac wink ale te moje bieszczady... do nich sie wraca... juz jutro... Big Grin

- pirx - 11-06-2008 15:16

Dla Tych którzy lubią mało ludzi w górach (Arturo na ten przykład), polecam Góry Fogarskie (Munţii Făgăraş), nie gwarantuje jednak że będzie tak mało jak wtedy kiedy ja byłem... 4 i 7 lat temu, ale mogę zapewnic, że będzie mniej niz na asfalcie do M-Oka :shock:

- arrturro - 11-06-2008 16:21

heh, na asfalcie do Morskiego Oka to nawet nie chciało mi się pojawić, wiedząc o tym, co mnie tam może czekać lol

- pirx - 11-06-2008 17:05

Cytat:wiedząc o tym, co mnie tam może czekać
... :o na przykład misio około 20-tej, jesienią, na serpentynach... w świetle czołówki myslałem że to ludzie za zakrętem... zorientowałem się że to oczy niedzwiedzia, na jakies 7 metrów przed jego łbem... :shock:

- cherry - 11-06-2008 20:07

Jeśli chodzi o małą ilość ludzi w górach to dzisiaj na Turbaczu byłem i spotkałem... 3 osoby Tongue nie jest źle

- Ostry - 29-06-2008 00:32

Cytat:GÓRY!!! które kochacie albo nie
Wszystkie. A szczególnie Tatry Big Grin

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - kaska1124 - 20-09-2009 20:34

wszystkie góry mają to coś w sobie, gdziekolwiek byłam zawsze dostrzegałam w nich swoje własne piękno różniące się od pozostałych pasm. piękna trzeba szukać wszędzie, ono gdzieś jest.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - pl65 - 25-09-2009 23:04

Bieszczady, bo jak się pojedzie to człowiek się w nich zakocha Big Grin

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - malgoszta - 26-09-2009 09:07

jestem zakochana w Tatrach Słowackich, całkiem innych niż nasze Polskie, równie piękne i majestatyczne, a jednak jakby bardziej osamotnione (przynajmniej kilka lat temu). jest tam więcej słońca, jak to od strony południowej. podobało mi się również to, że ludzie, mijając się na szlakach, zawsze się pozdrawiają, a im wyżej i trakt trudniejszy, tym dłużej przystają by ze sobą porozmawiać.
zauroczyło mnie szczególnie Zielone Pleso:
[Obrazek: zielonepleso.th.jpg]

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - radzioi - 04-01-2010 11:01

Góry Świętokrzyskie, Beskidy Sądeckie.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - elka9316 - 10-01-2010 18:13

pireneje... ach pireneje... Wink

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - jawok - 10-01-2010 18:27

Z Polskich to:
-Tatry,Karkonosze,pieniny
Z zagranicznych to:
-Alpy,Pireneje,Tatry Słowackie.
Big Grin

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - Wasquez - 24-06-2010 20:18

Z Polskich: Bieszczady, Góry Świętokrzyskie i Karkonosze
Z zagranicznych: Grampiany (szkockie), Sierra Nevada (hiszpańska) no i Alpy

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - GeoGrzes - 12-07-2010 21:11

Ogólnie lubię polskie góry, ale najbardziej Beskid Śląski Smile

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - Kalet - 01-07-2012 23:40

Podbijam temat Smile

Ja kocham Tatry, a chodzę zwykle po Beskidzie Śląskim, Żywieckim i Małym- który jest najbardziej męczący ;p

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - Telisa - 25-09-2012 12:47

Jak tu nie kochać gór! Big Grin Polskie mam dosyć dobrze "obchodzone" (no może poza Bieszczadami), ostatnio chętnie wyjeżdżam na Słowację, pospacerować po górach. Smile Ale tak jak pisze, to spacerowanie, a nie jakieś tam wielkie wspinanie się.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - mona96 - 27-09-2012 14:07

Ogólnie podobają mi się wszystkie polskie góry ale najbardziej Karkonosze. Z zagranicznych zdecydowanie Alpy i Andy.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - coffeenka - 26-10-2012 12:21

Ja do końca życia pozostanę fanką polskich Bieszczad. Będę je reklamowała zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Jest to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Dla mnie - istny raj, niezależnie od pory roku.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - marishek - 29-10-2012 16:18

Kocham góry i uwielbiam jezdzic na nartach. Bardzo żałuje, że nie byłam nigdy w górach w lecie.. to takie moje małe marzenie.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - jawok - 29-10-2012 17:19

(29-10-2012 16:18)marishek napisał(a):  Kocham góry i uwielbiam jezdzic na nartach. Bardzo żałuje, że nie byłam nigdy w górach w lecie.. to takie moje małe marzenie.

A ja odwrotnie. Chciałbym się wybrac zimą w góry! ;P

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - marishek - 31-10-2012 12:49

(29-10-2012 17:19)jawok napisał(a):  A ja odwrotnie. Chciałbym się wybrac zimą w góry! ;P

Naprawde nie byłes nigdy zimą w górach??!! ŁAŁ Wink..

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - ganga - 26-06-2014 10:18

Osobiście też nie byłam podczas zimy w górach, ponieważ według mnie jest to zbyt niebezpieczne. Z resztą nie lubię przebywać długo na zewnątrz podczas panowania minusowych temperatur.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - Celux - 30-06-2014 13:40

Tatry, karkonosze, myślę że i również Pieniny Smile

_____

Trzymającyrzep

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - adelka88 - 12-05-2015 06:41

Uwielbiam nasze polskie Tatry Smile Jest niedrogo, wiele cudownych szlaków.Odwiedziłam już praktycznie wszystkie góry jakie mamy w Polsce ale najlepiej wypoczywało mi się w Tatrach. Może nie w Zakopanem, które obecnie jest bardzo skomercjalizowane ale w spokojniejszych miejscowościach. Świetnie jest w Białce Tatrzańskiej .Znajdują się tam termy
http://www.termabialka.pl/ - na stronie macie tamtejsze atrakcje. Ciepła woda wydobywana jest z głębin. Jest to wielki park wodny. Można tam przesiedzieć cały dzień Ostatnio spędziliśmy tam weekend i aż ciężko było nam wracać.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - gangamstyle7 - 17-05-2015 14:27

Może nie będę oryginalna jak powiem, że uwielbiam Tatry, szczególnie Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Byłam tam jednego roku jak był śnieg, a w innym jak była słoneczna jesień.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - gekon769 - 01-07-2015 19:39

Ja się w maju przeprowadziłem do Ustronia i jestem bardzo zadowolony. Właśnie zaczęły się wakacje i turystów coraz więcej. Polecam wszystkim te strony Wisła, Ustroń i Brenna.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - kiko23 - 03-07-2015 11:19

Ja uwielbiam Sudety, szczególnie Karkonosze, niedawno wdrapałam się na Szrenicę, a teraz mam w planach Śnieżkę Smile jako dziecko schodziłam też Beskid Mały, ale powiem jedno: jak dla mnie, nie ma tam takiego tajemniczego klimatu, jak w KarkonoszachWink

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - meliska - 20-07-2015 10:33

Ja kocham Pieniny, nie są za wysokie, ale za to są bardzo zielone wiosną i pięknie kolorowe jesienią.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - aniakater - 10-09-2015 16:04

W Pieninach jest pięknie, szczególnie w Niedzicy. Szkoda, że są to trochę niedoceniane rejony.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - Katt - 20-10-2015 20:40

Góry Sowie - najpiękniejsze w kraju Smile

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - kulik86 - 05-11-2015 14:41

a co powiecie na Himalaje? Był ktoś może?
http://www.trasymasy.pl/wp-content/uploads/2014/11/SAM_5340.jpg Smile

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - snaakee - 05-11-2015 14:53

Mnie osobiście wystarczyłby trekking wokół Wink. Mam duży szacunek do gór, dość powiedzieć, że wchodząc na Rysy od polskiej strony, czułem się momentalnie niepewnie. A największe osiągnięcie - Musala w Bułgarii, okazała się bezpieczniejsza od Rys pod względem wejścia.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - zuroto - 08-11-2015 13:35

Osobiście uwielbiam Bieszczady. Staram się być tam co najmniej raz w roku i zawsze odwiedzić co innego. W zeszłym roku padło w końcu na Tarnicę. Z reguły staram się chodzić w mniej uczęszczane miejsca, żeby się wyciszyć i nacieszyć przyrodą i spokojem.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - snaakee - 08-11-2015 21:42

W drodze na Tarnicę nie da się wyciszyć Wink. Chyba że to wejście zimowe Wink. Osobiście z takich mniej popularnych, ale łatwo dostępnych miejsc, to polecam Małą i Wielką Rawkę.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - zosiaopasek - 22-01-2016 14:25

Ja również uwielbiam góry. Tym bardziej, że jeżdżę na snowboardzie. Byłam już oczywiście w polskich Tatrach, we Włoszech i Szwajcarii. W tym roku zamierzam wybrać się do Francji. Ktoś był? Poleca?

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - RomJan - 30-04-2016 08:54

Beskidy-miłość lat szkolnych

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - Pogool - 05-05-2016 09:35

Chyba wszyscy kochamy góry. Smile Piękne widoki, wędrowanie. Coś wspaniałego, brakuje mi takiego aktywnego odpoczynku, muszę się w końcu wybrać, bo ostatnio się opuściłem w odwiedzaniu moich gór kochanych.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - minimka647 - 10-05-2016 13:13

Tatry! Nawet tłumy turystów mnie od nich nie odstraszają. Po prostu zaczęłam wstawać coraz wcześniej żeby być na szlaku zanim robi się tłoczno Smile

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - Etaask - 17-05-2016 15:13

Ja uwielbiam góry, praktycznie chociaż raz na miesiąc się staram gdzieś w góry na weekend jechać.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - ronia - 01-06-2016 14:18

Uwielbiam Skandynawię i fiordy, uwielbiam! Co roku chociaż raz wyjeżdzamy na piesze wędrówki tam. Tym razem zastanawiamy się jaki sprzęt wykorzystać i w oko wpadło nam http://www.e-horyzont.pl/hidden/pinguin.html. Co sądzicie?

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - mitchell - 05-07-2016 13:44

Uwielbiam góry, bo w ciągu jednego dnia jestem w stanie zdobyć kilka wierzchołkow. Po prostu trzeba znac szlaki.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - Martaaa24 - 24-04-2017 16:00

Ja w Sudetach czuję się jak przysłowiowa ryba w wodzie Smile

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - Linda00 - 30-05-2017 20:48

Kocham !!! Staram się często zdobywać nowe szczyty Big Grin fajne trasy można znaleźć na stronie http://www.szlakiwpolsce.pl !!!!!!!!!!!

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - sabuszka - 01-06-2017 21:55

Standardowo kocham Tatry Big Grin Czuję się tam jak w domu.

RE: GÓRY!!! które kochacie albo nie - anusia4 - 01-08-2017 12:08

u mnie też Tatry górują Big Grin