Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podróż dookoła Polski
Autor Wiadomość
Artur.m30 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
Reputacja: 0
Podróż dookoła Polski
Witam serdecznie.
Mam ciekawy pomysł, to znaczy podróż dookoła Polski na rowerze, będzie to ciekawe doznanie i zwiedzenie Polski. Lecz na taką przygodę należy mieć przygotowany plan(jakie miejsca zwiedzać gdzie spać itp.). dlatego napisałem na forum o ciekawa miejsca i pomysł.

Myślę żeby wyruszy w wakacje za 3 lata z ciekawym planem podróżny.

Proszę o wypowiedzi na ten temat.
Edit- POLSKI nie polski: król jaki polski, ale podróż dookoła Polski -moderator Luca

Pozdrawiam, Artur.m30
21-04-2007 10:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5

Też planuję ten wypad. W zeszłym roku nie wyszło, a w tym roku jadę do Stanów.

Jeżeli chodzi o plan podróży, to od strony miejsc do zwiedzenia, to jest wyznaczona trasa rowerowa dookoła Polski (wykaz miejscowości). Za przejazd otrzymuje się odznakę KOT (kolarska odznaka turystyczna) PTTK. Więcej szczegółów na stronie PTTK znajdziesz. Ja chciałbym wyjechać w tą trasę dużo wcześniej - za rok lub dwa lata. Trasa wokół Polski to jakies 2800 km z tego, co pamiętam, ale mogę się mylić, no a poza tym to wszystko zależy od dokładnego przebiegu trasy. Czyli trzeba sobie na tą trasę zarezerwować 35-40 dni, chyba że wolisz trochę bardziej rowerowy, a nie turystyczny wariant - 30 dni.

Wydaje mi się, że na przygotowanie do trasy w wariancie intensywnym to jakies 6 m-cy.

Ja dotąd mam doświadczenia z trasą 780 km w Bieszczady w 7 dni. Biorąc pod uwagę, że to góry, to średnia ponad 100 km na dzień to całkiem sporo.

Dlatego ta trasa mimo wszystko wymaga dobrego przygotowania fizycznego i psychicznego.

Zapraszam do wymiany dalszej wymiany poglądów, bo rower to mój konik (dosłownie i w przenośni Wink ).

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
21-04-2007 11:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Szarlotka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7

Ja miałam jechać w te wakacje, co były :-( Planowałam cały rok i mocno, mocno wierzyłam, że wyruszę, lecz niestety... wszystko miałam dopracowane, ale ochotnika brakło ( w postaci dziewczyny) ;-(
Strasznie się zawiodłam, ale może jeszcze się kiedyś uda, Wam natomiast życzę spełnienia tychże planów ;-)

Pozdrawiam, Szarlotka
22-09-2007 21:45
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070

Fajny pomysł, trzeba by było rower turystyczny sobie sprawić. No i trochę trzeba by było potrenować...
W tamytm roku gościłem trzech kolegów z OGiN-u jadących w Dolinę Nidy.
PS. Temat do przeniesienia do mojej turystyki.

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
22-09-2007 21:54
prof. miodzio (miodek) Offline
Guru

Ilość postów: 412
Reputacja: 1

A dzis przez moja wioske przebiegał rajd. Dla zainteresowanych SZCZEGÓŁY

"Co za dużo to niedobrze" jak powiada mój prof. dr hab. inż
22-09-2007 22:13
Nowaker Offline
Administrator

Ilość postów: 253

Ja bym się pisał na "wycieczkę" rowerową. Ja tam ekspertem od turystyki, podróży, miejsc nie jestem - ale jak byście chcieli gdzie jechać w wakacje, to piszcie. Aha - ja jestem z Pomorza Gdańskiego jak co ;)

Pozdrawiam,
Nowaker
Portal geograficzny GeoZone - geografia

23-09-2007 01:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
matek19 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 13

Ja to rowerem jak bym chciał się wybrać na wycieczkę to by mi to dużo czasu zajeło tyle miejsc chcial bym zwiedzić jeszcze Smile

Pozdrawiam, matek19
18-11-2007 18:39
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!