Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OG a OJA
Autor Wiadomość
charlie Offline
Wielki Szogun

Ilość postów: 454
Reputacja: 0

Nnnoo nnnnieee Tongue To już jest po prostu hańba !

jak to mówią daltoniści: "życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne"

"bo całe życie jest funkcją"
17-01-2007 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
madziulik13 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 66

a możecie mnie uświadomić, jakie z tego są pieniądze, tzn domyślam się że chodzi o nagrody ale może coś więcejSmile

Pozdrawiam, Magda:)
17-01-2007 19:58
brss Offline
Licealista

Ilość postów: 145

Nagrody to żadne pieniądze, chodzi o to, że można dostać stypendium MEN.
Za pierwszym razem też startowałem dla jakiś ideałów, ale szybko przekonałem się, że nawet wygranie 3192503259032 olimpiad nie jest w życiu ważne. Dlatego teraz startuję z w/w. powodu i dla zabawy też.

[Obrazek: brss.gif]
17-01-2007 20:00
Leon Offline
Licealista

Ilość postów: 102

jesli ktos ma juz wejscie na II etap z powodu ubieglorocznej pracy, to grzechem byloby z tego przywileju nie skorzystac Smile

Sport to zdrowie. Zawodostwo to kalectwo.
17-01-2007 22:10
franz Offline
Licealista

Ilość postów: 182

Cytat:No właśnie - a po co? Odpowiem: żeby utrudnić życie tym, co jeszcze nie zaliczyli laureata i żeby ich wykolegować po prostu
oz, rozkminil nas! wink ale nie, ja osobiscie szczescia bycia laureatem nie mialem.

ot co, leon prawdę mówi. po dwa- brss też ma rację, stypendium również dobra rzecz, chociaż sam nie dostaję. po trzecie- dlaczego ludzie mają poświęcać się dla kogoś, kogo nie znają? Wink

ja osobiście startuję, (po raz trzeci już), z pasji czy tam z misji Wink . geografia to moje hobby, dzięki niej poznaję wspaniałych ludzi, miejsca, fascynuje mnie od lat dwunastu. nie wyobrażam sobie pracy w zawodzie nie związanym z tym przedmiotem. swoją drogą, ludzie zaczęli traktować olimpiadę bardziej jako możliwość zdobycia przepustki na studia (sgh, na przyklad) niż po prostu hobby..
17-01-2007 23:53
charlie Offline
Wielki Szogun

franz napisał(a):geografia to moje hobby, dzięki niej poznaję wspaniałych ludzi, miejsca, fascynuje mnie od lat dwunastu.
Miałem 5 lat (=czyli praaawie 12 lat temu) jak dostałem mój pierwszy atlasik (tak też się nazywał - "Mój pierwszy atlas" Billa Boyle'a). Wciąż go mam - cały pomalowany mazakami, którymi wyznaczałem nowe państwa.
Ach, wspomnień czar cry Big Grin

Owszem, osobiście traktuję olimpiadę jako pomoc w dostaniu się na wymarzone studia. To naturalne. Chociaż tak w zasadzie to większą nagrodą jest dla mnie niepisanie matury niż sam indeks, bo takie egzaminy budzą we mnie po prostu grozę.
Ale uczestniczę w olimpiadzie przede wszystkim dlatego, że chcę pogłębić swoją wiedzę, a przygotowania do OGiN są do tego dobrą motywacją. Mogę śmiało powiedzieć, że nie należę do grupy osób opisanej przez franza, dla których OGiN jest tylko narzędziem, dzięki któremu dostaną się na SGH na przykład. Kocham gegrę i załuję tylko że za poważniejsze przygotowania zabrałem się dopiero niedawno. Ale mam jeszcze rok następny i ew. jeszcze następny Smile

Wywnętrzyłem się.

18-01-2007 00:56
szarotka Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 22

Większość osób chyba łączy te dwie motywacje: możliwość dostania się na wymarzone studia dzięki swojej pasji.
18-01-2007 20:14
charlie Offline
Wielki Szogun

ładne streszczenie Smile

18-01-2007 23:55
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

szj1 napisał(a):
draco napisał(a):W historii OG nie pamiętam przypadku osoby, któraby w jednym roku zaliczała trzy lub więcej finałów.

Chyba się mylisz
Otóż Szymonie nie mylę się. Napisałem, że nie pamiętam, a to nie oznacza, że nie było. I po co Ci te 4 tytuły laureata, jeśli nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem? Tongue wink Do zobaczenia w sobotę.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
19-01-2007 00:45
brss Offline
Licealista

Ilość postów: 145

draco napisał(a):I po co Ci te 4 tytuły laureata, jeśli nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem? Tongue

To mnie rozwaliło Tongue. Dzięki za poprawę humoru przed olimpiadą draco 8)

[Obrazek: brss.gif]
19-01-2007 15:25
Paolo Offline
Student

Ilość postów: 238

cały post jest genialny 8)
19-01-2007 17:06
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: