Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obrazki
Autor Wiadomość
Krzycza Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 52
Reputacja: 0
Obrazki
W karcie, którą wypełnia nauczyciel, jest rubryka o niezbędności wszystkich ilustracji. Mam zdjęcia apropos tematu D(zdjęcia statków, portu itd.). Czy warto je zamieścić w załączniku czy tez jest to niepotrzebne i - o zgrozo - mogą być za to ujemne punkciki?

Prosiłbym o dopowiedź kogoś z "władz" Olimpiady Smile
Ponieważ mało jest o tym napisane, a chciałbym wiedzieć, czy powinienem w ten sposób urozmaicać moją pracę. Obrazkami, które są zresztą bardzo na temat, ale przyznam, że nie sa niezbędne dla jej wykonania...
02-10-2006 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
kogeo Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 14

Każda rycina w pracy powinna być "po coś". Zamieszczasz materiały, które stanowią uzupełnienie tekstu, lub podstawę do analizy. Jeśli ilustracji masz większą ilość, a mogą one coś wnieść do pracy, to sugerowałbym ich umieszczenie na końcu pracy w formie załacznika. 1-2 przykłady można umieścić w tekście. Trzeba pamiętać, żeby do każdego dołaczonego materiału (ilustracja, tabela, wykres, itp.) znalazło się odniesienie w tekście. Ma z tego wynikać, że jego zamieszczenie jest celowe, a nie po to by pracę jedynie upiększyć lub zwiększyć jej objętość.

Pozdrawiam, Kogeo
02-10-2006 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Krzycza Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 52

Czyli zamieszczać najlepiej, po dodaniu odnośnika w pracy.Tylko nie bardzo mi się widzi napisać: "Porty rybackie(patrz załącznik 2.)..." No bo tam będzie tylko jego zdjęcie, to nie wiem, czy warto przekierowywać...
02-10-2006 22:33
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

Zdjęcia rzecz przydatna, ale jeśli nie jest ich za dużo. Kilka dobrych powinno wystarczyć.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
08-10-2006 11:35
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: