Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nie studia a liceum
Autor Wiadomość
krisxor Offline
Licealista

Ilość postów: 196
Reputacja: 0
nie studia a liceum
Witajcie!

Idzie dopiero grudzień, ale trzeba zastanawiać się już nad nową szkołą
Prawdopodobnie wybiorę w liceum kierunek biol-chem-fiz, jednak tutaj pojawia się wachanie jak ten kierunek przygotuje mnie do dalszych studiów. Jestem w takim wieku, gdzie pomysły zmieniają się z chwili na chwilę, ale wiem że raczej nie wybiorę ochrony środowiska czy czegoś w tym rodzaju, a kierunki techniczne bo chyba tutaj widnieje przyszłość i większa możliwość znalezienia pracy. Podoba mi się geologia, geodezja, może jakiś kierunek z górnictwem (AGH) i potem tylko spokojna praca "u góry"?

Proszę - doradźcie mi i piszcie swoje propozycje, bo pomoc doświadczonych osób po studiach (które napewno tutaj są) jest mi potrzeba bo szkoła średnia jest ważna.

Pozdrawiam i z góry dziękuję Krzysiek!
26-11-2009 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 281
Reputacja: 5
RE: nie studia a liceum
Chodź sam studentem to mogę ci powiedzieć, że Geologia, Geodezja są w porządku z górnictwem to nie wiem jak jest ale chyba też jest dobrze. Na pewno nie wykształcisz się do pracy w McDonald Smile. Ja bym jeszcze jeżeli masz zdolności informatyczne myślał o geoinformatyce Smile ale to dopiero za 3 lata na razie myśl o tym czy przedmioty hum. czy ścisłe Smile.

Co do klasy to ciekawe połączenie. Najważniejsza na AGH jest fizyka i matematyka (na geologi to mniej) ale na reszcie na początek każdy kierunek będzie miał matematykę.

Musisz się zastanowić w tym kierunku czy dane przedmioty będą ciebie interesowały tak że przez te 3 lata. Musisz robić to co lubisz.

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2009 23:55 przez pl65. Edit Reason: )
26-11-2009 23:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
ale trudno wymagac od człowieka który ma 16 lat wymagac juz konkretnego pomysłu na siebie....ale ważne jest żebys ukierunkował się w liceum na to co lubisz..poza tym pójscie na kierunek tylko ze wględu na to że się bedzie miało po nim pracę jest trochę bez sensu...liczą się zainteresowania i pasja...bo jeśli jesteś zapalonym meteorologiem to prędzej znajdziesz prace niz geodeta '' z rozsądku''.....takie jest moje zdanie..

Geomania...niektórych już złapało:D
29-11-2009 12:42
krisxor Offline
Licealista

Ilość postów: 196
lekka reaktywacja:

jestem pod koniec przygotowań do województwa z olimpiady geograficznej i moje mniemanie o tym przedmiocie zmienia się w lekką pasjęWink
do końca roku szkolnego jeszcze pare miesięcy i chciałbym się poradzić was jaki kierunek lepiej było by mi wybrać
mam do wyboru biologia-geografia, oraz biologia-chemia-fizyka...

wiem, że to jeszcze wcześnie ale bardzo podoba mi się kierunek studiów górnictwo i geologia..a jak nie ten to na pewno coś podobnego.
może ktoś stąd studiuje/studiował i mógłby mi doradzić co wziąć sobie na rozszerzenie w liceum? Z góry dzięki za wszystkie informacje!
01-03-2010 23:22
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
chyba na aghu jest taki kierunek, moja koleżanka studiuje ten kierunek i nie narzeka...co od przedmiotów to wystarczy zdawac geografie najlepiej na poziomie rozszerzonym, no i jezeyk takze przydał by sie na rozszerzeniu
zresztą wystarczy wejsc na stone wggioś agh i sobie wszystko sprawdzić

Geomania...niektórych już złapało:D
02-03-2010 08:11
sergey korovushkin Offline
Uczeń

Ilość postów: 29
biologia-geografia to takie byle co według mnie, bo mało ma powiązania jedno z drugim. Jak chcesz iść na GiGa na polibudzie to bio-chem-fiz myślę jest dobrym wyborem, bo dobra znajomość chemii i fizyki będzie wielkim plusem na początek.
Ale jeśli chcesz iść na kierunki techniczne to lepiej idź na mat-fiz, będziesz miał większą możliwość wyboru za 3 lata, bo z dobrze zdaną matmą i fizyką każdy kierunek jest otwarty.
Przemyśl toWink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2010 14:30 przez sergey korovushkin. Edit Reason: N/A)
02-03-2010 14:16
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: