Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meteorologia...
Autor Wiadomość
Piotrek_0 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Reputacja: 0
Meteorologia...
Jestem uczniem liceum i w tym roku zdaję maturę. Nie wiem jeszcze, co będę konkretnie zdawał, ale wiem ze najbardziej z wszystkiego pragnę zostać meteorologiem.
Tyle, co do tej pory wyczytałem to, że pierw się studiuje geografie i po tym wybiera się specjalizację.
Czy mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć gdzie można studiować geografię ze specjalizacją w meteorologii, albo jak istnieje to studiować tylko meteorologię i co trzeba zdać na maturze by się na takie studia dostać?
Bardzo bym się cieszył gdybym mógł o tym podyskutować z kimś, kto wybrał już meteorologię, albo się do tego przymierza.
Za jakąkolwiek pomoc będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, Piotrek_0
26-09-2006 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
26-09-2006 22:56
zaszkins Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17

To se możemy stary podać ręce bo ja tez lubię meteorologie i bym chciał pracować na stacji, albo na posterunku albo w instytucie. Będę studiować we Wrocławiu, a Ty?

Pozdrawiam, zaszkins
26-01-2007 12:17
@N!@ Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 14

A więc ja również Smile tez chciała bym zostać meteorologiem, tylko to nie takie łatwe Tongue

Pozdrawiam, aneczka :)
27-01-2007 21:09
Skorpion Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3

Ludzie zeby pracować na stacji meteo to nie trzeba w Polsce kończyć studiów tylko ukończyc kurs organizowany przez IMiGW możecie iść na jakąś stację i zapytać 8)

Pozdrawiam, Skorpion
07-02-2007 22:58
toxic Offline
Uczeń

Ilość postów: 43

Skorpion napisał(a):Ludzie zeby pracować na stacji meteo to nie trzeba w Polsce kończyć studiów tylko ukończyc kurs organizowany przez IMiGW możecie iść na jakąś stację i zapytać 8)

w ogóle może nie udawać się na żadne studia? przecież można zrobić jakiś "kurs". po co męczyć się całe pięć lat, a czasami nawet dłużej?
08-02-2007 03:12
fludi Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 14

toxic napisał(a):
Skorpion napisał(a):Ludzie zeby pracować na stacji meteo to nie trzeba w Polsce kończyć studiów tylko ukończyc kurs organizowany przez IMiGW możecie iść na jakąś stację i zapytać 8)

w ogóle może nie udawać się na żadne studia? przecież można zrobić jakiś "kurs". po co męczyć się całe pięć lat, a czasami nawet dłużej?

meczyc sie?? chyba sobie zartujesz??

Pozdrawiam, fludi
04-03-2007 17:19
baltic Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3

Witam SerdecznieSmile na UAM- Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych- kierunek Geografia, jest specjalizacja meteorologiczno-hydrologiczna, zainteresowanych zapraszam!!!Smile Daniel-Student UAM Smile

Pozdrawiam, baltic
30-06-2007 11:41
Piotrek_0 Offline
Nieobecny

Strasznie dawno mnie nie było :]
Sprawa jest taka, dostałem sie na studia do AGH na geodezję i kartografię, oraz na Geografię na Uniwersytet Wrocławski i mam trochę mieszane uczucia, czy na wrocławskim jest specjalizacja meteorologia (bądź podobna), bo nie potrafię znaleźć informacji o specjalizacjach.
Wciąż największa rzeczą, którą chce to iść na meteo, ale jeśli się okaże że wybrałem uczelnie na ślepo (tak zrobiłem), to będę chyba musiał robić magisterkę na innej uczelni, albo zrezygnować i iść na agh.

Pozdrawiam, Piotrek_0
11-07-2007 22:00
Pauka215 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1

Oooo...tez sie tam wybieralam,ale nie dotrzymalam terminow bo nie bylo mnie;/ Chcialam skaladac na wolne ale nie ma miejsc;/ Ile Piotrek miales punktow? Aha i zycze powodzeniaSmile

Pozdrawiam, Pauka215
17-07-2007 18:39
brzosa Offline
Uczeń

Ilość postów: 46

Jest specjalizacja magisterska pod tytułem Meteorologia na UWr. Zapraszam.

Pozdrawiam, brzosa
29-07-2007 18:08
cirrus Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5

to prawda w necie znalazłem że wystarczy przejść szkolenie w imigw, żeby pracować na stacji meteo, a żeby być meteorologiem to już trzeba mieć wykształcenie wyższe ze specjalizajcą Klimatologia i Meteorologia. Smile

Pozdrawiam, cirrus
04-01-2008 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
wojtek_84 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7

ja właśnie kończę meteorologię i powiem wam, że te studia nic nie dają. w tej chwili pracuję już jako meteorolog, synoptyk, ale zanim zostałem dopuszczony do prognozowania, to musiałem przejść wielomiesięczne szkolenie, pozaliczać materiał z zakresu meteorologii lotniczej, głównie, bo to wojsko ma najlepsze, praktyczne podręczniki z tej dziedziny, natomiast to czego uczą na studiach, można sobie wsadzić w...wiedza mało praktyczna, brak konrektnych umiejętności, ludzie po tym kierunku nie potrafą analizować prostej mapy synoptycznej, kreślić jej, wyciągać wniosków prognostycznych, nie analizauje się map górnych pól barycznych, obrazów satelitarnych, map przyziemnych, sondaży aerologicznych, uczy się teorii, która czasem się zupełnie nei sprawdza, np. że zawsze jak wiele z południa, to jest w górach fen, piękna pogoda w Polsce itd., że na froncie ciepłym pada to i owo, chociaż częściej nie ma opadu, kompletnie żadnego itd.;
uważam, że jeśli ktość chce faktycznie nauczyć się prognozowania, a nie tylko mało potrzebnej umiejętności zaglądania do klatki i czytania z termometrów, to niech wybierze studia techniczne, np. na Politechnice Warszawskiej, albo Wojskowej Akademii Technicznej. W sumie większą wiedzę mają technicy synoptycy, niż absolwent geografii-meteorologii, który nie potrafii nawet zakodować stanu pogody w postaci depesz SYNOP, METAR, TAFF, TEMP, o metodach prognozowania nie wspominając.
oczywiście to są uwagi dot. gł. UAM-u, ale pewno na innych UNIWERSYTETACH (to słowo podkreślam) jest podobnie.

Pozdrawiam, wojtek_84
05-01-2008 13:30
saphira Offline
Nieobecny

RE: Meteorologia...
Nie chcę zaśmiecać forum,więc odświeżam temat.Mam kilka pytań...
Jestem tegoroczną maturzystką.Zamierzam studiować geografię ze specjalizacją meteorologia na Uniwersytecie Wrocławskim.Chciałam się zapytać czy po tych studiach mam szansę znaleźć pracę w Polsce? Nie chcę czytać ze skrzynki wskazania termometru itp. tylko chce kreślić mapy,analizować obraz z satelity itd. Wybrałam geografię rozszerzoną,biologię podstawową,matma podstawowa,no i polski+ang. podst. Gdybym nie dostała się na wymieniony uniwersytet,to z tymi zdawanymi przedmiotami dokąd mogę iść realizując pasję życiową?słyszałam,że dobrze byłoby mieć fizykę,ale nie pasuje za bardzo do umysłu ścisłego.Z matmy mam max. trójki,nie miałabym szans gdybym wzięła matmę rozszerzoną :/ No i może ktoś orientuje się ile meteorolog dostaje w łapę?Nie,nie potrzebuję dostawać 5 tys na miesiąc,czy nie wiadomo ile.Byle,żeby było w miarę przyzwoicie
12-04-2011 13:43
spider Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 63
RE: Meteorologia...
jak tak bardzo chcesz studiować meteorolgie, to rozwazaj robienie doktoratu, inaczej ciezko ci bedzie ze znalezieniem fajnej pracy. Ale mimo wszystko polecam UWR, nigdzie nie ma tak specyficznej kadry.

a wracajac do matury, fizyka jest dosyc prosta i polega na umijetnym przeksztalceniu wzoru z karty, dodatkowo jesli to twoj przedniot dodatkowy nie musisz napisac nawet na 30%, wiec nic nie tracisz

a zarobki sa zalezne od miejsca pracy i raczej nigdize nie sa rewelacyjne. zawod dla pasjonatow
12-04-2011 17:41
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!