Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierunki związane z geografią
Autor Wiadomość
mleczna_krowa Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12
Reputacja: 0
Kierunki związane z geografią
czy mogę prosić o pomoc? chciałabym tylko, żeby ktoś uczynnyWink poradził mi jakie są interesujące kierunki studiów związane z geografią.... nie wiem co wybrać Sad

Pozdrawiam, mleczna_krowa
02-05-2006 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
geoman Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 79

Witam!
No wiadomo żeby mieć kontak z geografią należy wybrać .. geografie;]
pozatym zostaje geologia, geofizyka, kartografia, turystyka i wiele innych ale wbrew pozorom niespełnią oczekiwań osoby interesującej sie geografia.[/b]

Pozdrawiam, geoman
02-05-2006 19:38
franz Offline
Licealista

Ilość postów: 182

a mi podobaja sie takie kierunki jak geografia przestrzenna badz ksztaltowanie srodowiska przyrodniczego (np. UAM). poza tym, ciekawym kierunkiem juz mojej poczciwej Gdańskiej Polibudy wydaje mi sie urbanistyka z architektura (gdzie niestety wiecej jest tego drugiego). jezeli mialbym sie zdecydowac na studia powiazane z geografia to wybralbym wlasnie te kierunki Smile

on the sunday of life
02-05-2006 22:32
Misty Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1

Wtaj,

bardzo obiecującymi (przynajmniej tak sie mówi) kierunkami sa m.in. geoinformacja i gospodarka przestzrenna na UAMie.

Sama obecnie jestem studentką gospodarki przestrzennej i przyznam ze jestem zadowolona. Wiekszośc przedmiotów jest związana z geografią, chcoiaz nie w taki sposób jakbyśmy się mogli tego spodziewac. Na peirwszym roku duzo sie mówi o zagospodarowaniu przestrzennym, rozwoju osiedli ludzkich. Nie zabraknie jednak wykucia wszytskich państw i stolic czy też nauczenia się lokalizacji miast Polski powyżej 10tys ludności Wink

Mysle, ze jest to bardzo ciekawy kierunek. Blizeszj uwadze polecam równiez wczesniej wspomniana geoinformację. Nowy kierunek ale bardz popularny.

Pozdrawiam
Misty

Pozdrawiam, Misty
11-05-2006 19:23
franz Offline
Licealista

Ilość postów: 182

dziekuje bardzo za info!

sam coraz powazniej mysle wlasnie nad tym kierunkiem i nad UAM, praktycznie bylbym juz zdecydowany, gdyby nie niepewnosc finansowa. a moglbym poprosic jeszcze jakies inne informacje o gospodarce przestrzennej na UAM ? z gory dziekuje Smile Wink

on the sunday of life
13-05-2006 14:25
mleczna_krowa Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12

własnie, właśnie, ja też bardzo dziękuję! na pewno wezmę pod uwagę, jeśli ktos miałby jeszcze jakieś ciekawe propozycje to prosze pisać! Wink jeszcze raz dzięki wielkie!

Pozdrawiam, mleczna_krowa
19-05-2006 16:03
syjamska Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5

co do tych studiów to wybieram się za rok na meteorologię.tylko nie mam pojęcia jakie to są studia i czy się studiuje gegrę ogólną<czy jakoś tak> a później meteo to nie wiem.jakbymktoś wiedział to proszę dać znać Smile przyda się Smile

a swoją drogą-fajnie wiedzieć jaka będzie jutro pogada, fajnie jeździć i spisywać dane ze stacji Smile

być,albo nie być :D
07-06-2006 14:43
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

Meteo warto studiować w Wawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Czyli jeśli nie chcesz płacić za studia, to wybierz stolicę. Pamiętaj, że na specjalizację trudno się dostać, bo to jedna z bardziej obleganych. Po meteo wiele osób pracuje w bankach.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
07-06-2006 19:53
syjamska Offline
Nieobecny

w grę wchodzi tylko Wrocław.
serio pracują w bankach? mi się marzy praca w Instytucie Meteorologii i Gospodarki wodnej ;D

07-06-2006 22:06
toxic Offline
Uczeń

Ilość postów: 43

draco napisał(a):Meteo warto studiować w Wawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Czyli jeśli nie chcesz płacić za studia, to wybierz stolicę. Pamiętaj, że na specjalizację trudno się dostać, bo to jedna z bardziej obleganych. Po meteo wiele osób pracuje w bankach.

dlaczego akurat tam?

a z tymi bankami to chyba jakiś żart? jeśli tak to dobry
(rozmawia dwóch maturzystów:
siema, na jakie studia się wybierasz, ja chyba idę na kosmetologię, będę kosmetyczką
ja to chyba na geografię, zostanę meteorologiem bo chce pracować w banku)

wiem że słabe, ale jakoś tak mi się skojarzyło
08-06-2006 19:58
draco Offline
Student

Na meteo uczą analizować przebieg zmienności funkcji. Jeśli umie się to zrobić z temperaturą, to także z ceną akcji, walut itp.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
10-06-2006 08:45
syjamska Offline
Nieobecny

oo.to czyli trzeba zdawać matmę na maturze?

10-06-2006 12:14
Vilandra Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2

A gdzie można studiować meteorologię? Byłoby to ciekawe, sama wybieram się w tym roku na geografię na UJ, ale z tego co przeglądałam ich ofertę i inncyh uczelni to nie widziałam tam meteorologii jako specjalności, a tym bardziej jako osobnego kierunku. Jednynie jako przedmiot w ramach studiowania geografii. Jak to jest?
10-06-2006 12:24
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

czy jest ktoś zainteresowany studiowaniem w przyszłości geologii/geofizykii na AGH?
zastanawiam się, czy geologia nie ginie tam w natłoku zajęć typowo technicznych? bo z tego co wiem, np na UJ na geologii dużo jest wykładów z paleontologii i wogóle takich bardziej biologicznych.. czego bardzo bym nie chciała..

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
12-06-2006 18:48
draco Offline
Student

Zalezy jaka geologia Cię interesuje. Jesli chcesz naukową, to lepiej pójść na UJ, gdzie panuje swojska atmosfera, bo wszyscy się znają. Jęsli wolisz w przyszłosci pracowac w górnictwie, inżynierii geologicznej czy hydrogeologii i nie przeszkadza Ci masówka (400 osób na roku), to idź na AGH.

12-06-2006 20:20
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: