Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak się dobrze przygotować do matury?
Autor Wiadomość
snikers_89 Offline
Licealista

Ilość postów: 142
Reputacja: 0
Jak się dobrze przygotować do matury?
Mamm takie male zapytanko Big Grin

Jestem przyszlym maturzystaa ( 2oo8) z geografii na poziomie roz.
macie moze jakies mile sposobyy na przygotowanie sie do egzaminu ? Jak sie dobrze przygotowac samemu ? Moze jakies rady Smile

z gory dzieki i pozdr Smile Smile
16-09-2007 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

to gdzieś już zdajesie było...
ale jest taki bałagan w tematach, że nie wiem gdzie... wink

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
16-09-2007 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snikers_89 Offline
Licealista

a szukalem.. i nie znalazlem, niestety.
16-09-2007 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196
Reputacja: 8

Ja zalecam robienie jak największej liczby zadanek, gotowych zestawów maturalnych etc. Duża część zadań na maturze jest układana wg schematów, więc robiąc ich wiele, na pewno będziesz przygotowany na wszystkie możliwe formy sprawdzenia Twej wiedzy Wink

Do tego jeszcze lektura dobrego podręcznika [zalecam rozszerzony podręcznik PWN-u], ewentualnie repetytorium [tutaj moim zdaniem króluje wyd. Operon].

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
16-09-2007 23:40
snikers_89 Offline
Licealista

okey, dzieki wielkiee Smile jutro bedee po znajomych pisal czy ktos sie z takowej kasiazki edukowal Wink a no i do zadan czas przysiasc Big Grin
16-09-2007 23:42
snikers_89 Offline
Licealista

Kurcze narazie mam only:

Geografia poziom roz. PPWK i 2 wydania ksiazek doo geografii z WSiP i PWN'u ale na poziomach podst. Pewnie poradze sie Geoforumowiczow i przezyce sie na podreczniki OPERON'u ale czy jest sens jesli edukowalem sie z PPWK ?
17-09-2007 19:39
arrturro Offline
SM Don Arrturro

co do podręczników, to podkreślam raz jeszcze - moim zdaniem [ale to moje prywatne zdanie, każdy może mieć inne] najlepsze podręczniki ma PWN - mam tu na myśli teraz już stare, rozszerzone wydanie...

a co do Operonu, to twierdzę, że mają oni dobre repetytorium ( Vademecum maturalne. Geografia). Podręczniki są moim zdaniem mniej warte zachodu...

17-09-2007 19:52
snikers_89 Offline
Licealista

suma sumarum dobrze znac opinie innych Wink
17-09-2007 20:24
arrturro Offline
SM Don Arrturro

no to niech wypowiedzą się owi INNI...@carenza! @luca! do roboty Tongue pomóżcie nowemu koledze Wink

17-09-2007 20:31
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

ostatnio w księgarni na dziale geografia, dziewczyna i chłopak oglądali 'zadania do matury'. oglądali ten zbiór Włada. i dziewczę mówi: "ale tu odpowiedzi są tylko na CD..." a ja im na to rzuciłam: "ależ to najlepszy zbiór, wszyscy co polecają". oni zrobili taka minę: :shock:, a ja sobie spokojnie poszłam w swoja stronę lol

może opinie innych nie są warte uwagi? lol

ale, jeżeli się nie ma żadnej wiedzy: proponuję przeczytać podręcznik. jak się wiedzę jakąś tam ma, myślę ze można to ominąć. następnie trzeba kupić dobry zbiór zadań, z tematycznie ułożonymi pytaniami i rozwiązywać je po kolei. w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zaglądamy do danego działu w podręczniku i : doczytujemy to zagadnienie. jeżeli zacznie się to odpowiednio wcześnie, można po kilku miesiącach wracać do pytań, które ówcześnie były dla nas trudne, aby zobaczyć jak teraz są dziecinnie banalne. kolejno kupujemy "zbiór zadań na mapach", albo coś w tym stylu i ćwiczymy jak odczytać coś z mapy - bo to jest zawsze. na koniec zaopatrujemy się w arkusze egzaminacyjne, albo ze specjalnej książki, albo ze strony oke i.. rozwiązujemy..
itd, itd... 8)

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
17-09-2007 20:59
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5

Przeczytaj podręcznik zacznij się uczyć, zacznij słuchać na lekcji, później kup testy i je zrób, a nie żeby obrastały kurzem. Przeglądnij atlas.
Byłem grać w siatkę, tyle się na forum działo.

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
17-09-2007 21:11
snikers_89 Offline
Licealista

okey Smile i jeszcze arz dzieki Smile

pzdro dla 'najaktywniejszych' geo - forumowiczoww noo i dla reszty tez ( czyt. mniej aktywnych) Big Grin
18-09-2007 14:36
Jendrulla Offline
Student

Ilość postów: 379

Mój post o dziwo będzie nawet zgodny z tematem Tongue Gorzej już z działem Smile
Tak więc zdawał może ktoś maturę rozszerzoną z angielskiego? Czy jeżeli w styczniu będę na poziomie FCE to czy to powinno wystarczyć?? I czy ta matura jest wybitnie trudna?? A tak BTW już totalnie robiąc Off topic: NARESZCIE WYSZEDŁ 3 SEZON PRISON BRAK'A!!!! Musiałem gdzieś to wykrzyczeć Tongue

Pozdrawiam, Jendrulla
18-09-2007 14:58
arrturro Offline
SM Don Arrturro

to zależy tylko od Ciebie Tongue ja zdawałem rozszerzony angol i moim zdaniem poziom to coś pośredniego między FCE a CAE...da się przeżyć Wink

a co do Prison...to mi się ten serial jakoś nie podoba Tongue już bardziej wolałem "4400" lub "Heroes" Big Grin

18-09-2007 15:43
Nowaker Offline
Administrator

Ilość postów: 253
Reputacja: 5

arrturro napisał(a):zdawałem rozszerzony angol i moim zdaniem poziom to coś pośredniego między FCE a CAE
Gdzie tam! Matura rozszerzona jest łatwiejsza od FCE. Świadczą o tym chociażby moje wyniki z obydwu:

* matura - pisemna 84%, ustna 90% (obydwa R)
* FCE - grade B - czyli między 79% a 75%

Pozdrawiam,
Nowaker
Portal geograficzny GeoZone - geografia

18-09-2007 16:42
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!