Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II etap- część pisemna
Autor Wiadomość
prof. miodzio (miodek) Offline
Guru

Ilość postów: 412
Reputacja: 1
II etap- część pisemna
Jak wam poszło Big Grin ?

Dla mnie olimpiada zaczęła się tragicznie Sad Najpierw trzeba było pobładzić aby znależć szkółke w jakiej mam pisać :? następnie jak wyczytywali ludzi to jak mnie wezwali to się potknąłem (to na pewno przez te pantofle, no i garnitur wink )ale chwilę potem pojawila sie nadzieja że może będzie dobrze, gdyż wylosowałem nr 7 8) .Ale te stanowisko wcale się nie okazało szczęśliwe Sad . I część całkiem, całkiem poza kanałami evil II to to co chciałem mieć: Ameryki<jupi>,ale do końca nie były też takie łatwe (stany w USA) Sad III podejście to moja porażka evil (żebym ja kiedykolwiek czytał "W pustyni i w puszcy" evil ), a z zadaniami o jednostkach nie miałemm zielonego pojęcie Sad
Reasumując jak bedzie 60 ptk to bedzie super

"Co za dużo to niedobrze" jak powiada mój prof. dr hab. inż
20-01-2007 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
kamil876 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 79
Reputacja: 0

rumby wymiatały :shock: , a poza tym było łatwiej niż rok temu...
20-01-2007 16:48
madziulik13 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 66

nie no to było spox, albo te kanały i rolnictwoSmile nienawidzę tego... nawet mi się nie chce iść posłuchać wyników...

Pozdrawiam, Magda:)
20-01-2007 17:07
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

Zadania były łatwe, na myślenie i szybkie do sprawdzenia.

Na pierwszym podejściu dużo osób poległo na przejściach granicznych i znajomości przemysłu i zabytków Polski. Znajomość atlasu Demartu się kłania, choć on nie świętość i zawiera błędy.

Drugie podejście było trudniejsze. Bardzo mało osób wpisało Nikaraguę i Seattle. Znajomość miejsc uprawy roślin będzie czynnikiem odsiewajacym. Jedyne zadanie, które się bardzo nie podobało wielu osobom, to wykresy kołowe. Za mało zróźnicowane, aby nie mieć problemów z pomyłką.

Trzecie podejście było łatwe. Automatycznie podpisałbym wszystkie porty Big Grin Kolega, który pilnował w innej sali też by tak zrobił. Rumby zaskoczyły wszystkich.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
20-01-2007 18:41
wrobelek Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 78

wykresy kołowe do bani. kanały słabo. browary to sie rozumie samo przez sie. całe trzecie podejście dało rady i dzieki niemu widzimy sie jutro w 3lo.

Navigare necesse est, vivere non est necesse...
20-01-2007 22:12
brss Offline
Licealista

Ilość postów: 145

Zadanie z portami zrobiłem bez patrzenia na listę, bo zwyczajnie jej nie zauważyłem i przez to straciłem kilka punktów, m.in. zamiast Koryntu wpisałem Pireus. Przekombinowałem trochę na pierwszym podejściu (wpisałem Dzierżoniów zamiast Wałbrzycha np. Tongue) i z kanałami, a raczej co one łączą też. W sumie miałem z poszczególnych podejść chyba 36/36.5/35.5. Dobrze, że ktoś zmienił formułę ustnych, bo odpadło podejście którego najbardziej nielubiłem. Chociaż i tak quiz był dość łatwy, a niektóre pytania wręcz banalne. I tak spieprzyłem to z szyszką i z frontem bo nie znałem oznaczeń Wink. Podejście B było całkiem w porządku - miałem porównać warunki naturalne i rolnictwo Meksyku i Chile.
Pozdrawiam wszystkich, z którymi widziałem się w Kielcach, w szczególności Łukasza i "czarnego konia" tych zawodów twisted (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi), czyli gimniazjalistę Franciszka.

[Obrazek: brss.gif]
21-01-2007 15:15
draco Offline
Student

To teraz coś o ustnych.
Większość osób nie potrafiła dokonać porównania. Najczęściej można było usłyszeć dwa opisy bez żadnego: mniej, wiecej, tak samo, bardziej, itd. Stąd leciały punkty.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
21-01-2007 16:44
Bartus Offline
Student

Ilość postów: 613

a ja mowielem ze bd Ameryka Smile

muflon muflon Tongue

co to jakas muszla klozetowa czy co Smile?
21-01-2007 16:51
Paolo Offline
Student

Ilość postów: 238

co do ustnych - ja akurat porównanie zrobiłem, a zapomniałem pewnych elementów (chów zwierząt, mało o uprawach) przy porównaniu warunków naturalnych.....DRK i Egiptu
dostałem noty od 2 do 4 (4 od szefa komisji, 2 od pewnej pani)
ta sama pani oceniła kolegę na 1 podczas gdy pozostałe noty miał 4,3,3,3
to taki jeden, jedyny zgrzyt Smile
21-01-2007 17:06
Leon Offline
Licealista

Ilość postów: 102

brss napisał(a):Pozdrawiam wszystkich, z którymi widziałem się w Kielcach, w szczególności Łukasza i "czarnego konia" tych zawodów twisted (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi), czyli gimniazjalistę Franciszka.

Smile) hehe tzw. 'emo kid' Big Grin
dzieki za pozdr Smile jak tam ang?

Sport to zdrowie. Zawodostwo to kalectwo.
21-01-2007 19:51
Rincewind Offline
Licealista

Ilość postów: 100

Niestety w tym roku mi się nie powiodło. Może dlatego ze cześć pisemna w 95% dotyczyła geografii gospodarczej. Ja bardziej nastawiłem się na fizyczną. No ale trudno. Najtrudniejsze dla mnie były kanały i porty w Europie (najwięcej punktowane zadania :? ), najłatwiejsze zadanie było to z opisem morz. Poza tym nie spodziewałem się obu Ameryk (większość obstawiała inne kontynenty). No ale ogólnie to fajna atmosfera itp. Gratulacje dla wszystkich, którzy się dostali do finału!! Big Grin

Pozdrawiam, Rincewind
21-01-2007 22:38
draco Offline
Student

Rincewind napisał(a):Może dlatego ze cześć pisemna w 95% dotyczyła geografii gospodarczej.
Mocno przesadziłeś. Bardzo dużo było zwyczajnej znajomości mapy, krajoznastwa i zadań na myślenie. Do tego te wspaniałe zwierzaki Big Grin

21-01-2007 23:04
memoria Offline
Licealista

Ilość postów: 117

Też mi się wydaje, że przesadziłeś. Z gospodarki to było zadanie z mapą Polski i Ameryki (swoją drogą to nienawidze rolnictwa, a nie dość, że było na drugim podejściu pisemnym to jeszcze na ustnym Big Grin ). Ja myślałam, że będzie dużo trudniej.

Pozdrawiam, memoria
21-01-2007 23:06
franz Offline
Licealista

Ilość postów: 182

zwierzaki (z muflonem na czele), rumby i astronomie wszystkie, a także przemysł stanowczo won! wink

co do ustnych, to stanowczo nie ma trylobitow, porownania warunkow transportu przez pryzmat warunkow naturalnych norwegii i finlandii w zasadzie tez Tongue
21-01-2007 23:32
memoria Offline
Licealista

Ilość postów: 117

Muflony są kochane Big Grin Akurat to wiedziałam na 100%, bo od zawsze mnie te zwierzaki fascynowały Tongue
Gospodarka sio, aastronomia niech zostanie, zdecydowanie Big Grin Z niczego tyle nie wiem co z astronomii Tongue
Jednak żegnamy też trylobity (albo raczej okres kiedy żyły Tongue ) oraz nautologie typu rumby Tongue Reszta może byc Smile

Pozdrawiam, memoria
21-01-2007 23:34
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!