Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grossglockner/Taury Wysokie - info, jak zdobyć tą górę..
Autor Wiadomość
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8
RE: Grossglockner/Taury Wysokie - info, jak zdobyć tą górę..
żeby wejść na Grossglocknera, musisz przejść w zależności od szlaku od 0,5 do około 4 godzin po lodowcu. Lodowiec jest silnie uszczeliniony (sam widziałem, jak popołudniu w jedną z nich wpakował się członek grupy bodajże Niemiec albo Austriak), szczeliny rano są przykryte śniegiem (nie widać ich), popołudniu wszystko się roztapia - lodowiec wygląda jak ser szwajcarski (dosłownie) i w zasadzie wtedy związany z partnerem idziesz na wskroś przez nie (niekiedy nie ma nawet możliwości ominięcia ich! - skaczesz...). Szczeliny, te, które widziałem są olernie głębokie - kilkanaście metrów (minimum!!), nie chce myśleć, co by się stało, jeśli byś w nią wpadł.. Wybierając trudniejszy wariant drogi, idziesz lodowcem te 30 minut, ale później czeka Cię około 7-8 godzin szlaku przypominającego trudnością naszą Orlą Perć, choć czasami trafiają się trudności V+ (moim zdaniem adekwatne do tych z Tatr). Idąc sam, robiłbyś to bez asekuro... (choć jest tam trochę ringów i spitów do normalnej/lotnej). Ten wariant jest "dość" niebezpieczny. Idąc lodowcem... A jeszcze pytanie do Ciebie - chodziłeś już po lodowcach alpejskich (ze szczelinami)?

szczerze osobiście odradzam atak ów szczytu w pojedynkę... Nie wiem, jak będę stał z pracą mgr w przyszłym roku, bo jeśli poszłoby wszystko zgodnie z zamierzeniami, może pojechałbym tam jeszcze raz...

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
28-10-2008 08:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: