Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gospodarka przestrzenna
Autor Wiadomość
charlie Offline
Wielki Szogun

Ilość postów: 454
Reputacja: 0
Gospodarka przestrzenna
Co sądzicie o gospodarce przestrzennej? Mi ten kierunek niewymownie się podoba. Czy ktoś to może studiuje? Może ukończył? Jak jest z pracą? Wiem, że praca jest, ale liczy się nie tylko praca, ale i płaca. No więc? wink

jak to mówią daltoniści: "życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne"

"bo całe życie jest funkcją"
05-10-2007 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

nigdy nie rozumiałam co sie w takim czymś może podobać... :roll:

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
05-10-2007 23:13
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5

Mam kilka osób znajomych, które to studiują. Z własnego doświadczenia na SGH wiem, że gospodarkę przestrzenną można ciekawie połączyć i stać się specem od zarządzania finansami i nie tylko na terenie gminy/powiatu/województwa. Jest naprawdę dużo możliwości. Do tego (przynajmniej na SGH) nie jest to popularny kierunek, w czym tkwi jego wada i zaleta. Wada - bo czasami jest problem z uruchomieniem przedmiotów, szczególnie specjalizacyjnych, zaleta - bo mniejsza podaż. Z drugiej strony zaczynając to na SGGW robiłeś na 1 roku to, co na SGH zaczyna się w okolicach 4/5 semestru studiów. Oczywiście ja będę zawsze zachęcał do studiowania na SGH bo wobec powszechnego niezdecydowania są u nas wspaniałe warunki do kończenia przynajmniej 1 kierunku studiów (bardzo wiele osób się decyduje na 2) lub tez/i z ścieżkami. Można się ciekawie wyspecjalizować - np. specjalista do wykorzystania śr. z Unii Europejskiej w samorządzie terytorialnym (oczywiście takiego stanowiska nie ma, ale obrazowo tłumaczę, czym można się zajmować).
O bliższe informacje najlepiej się dowiadywać na forum SGH, bo dużo się zmieniło od ostatniego roku i będziesz miał studia 2-stopniowe, więc przy robieniu 2 kierunków, czy nawet 1 jest zdecydowanie więcej roboty.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
05-10-2007 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Jendrulla Offline
Student

Ilość postów: 379

Ja wybieram na Gospodarkę Przestrzenną, tak więc nie idź na UW bo mi jeszcze miejsce zajmiesz ^^

Pozdrawiam, Jendrulla
06-10-2007 00:12
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070

A mi się ten kieurnek podobał Smile. Właściwie podoba nadal.
Mam kilka książek Domańskiego i innych specjalistów z GP. z biblioteki, przeczytałem, jak Cię to interesuje to idź. Są tam takie fajne wzory na liczenie niektórych rzeczy...

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
06-10-2007 10:02
alhambra Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 22

Mnie tez sie ten kierunek podobal ,niestety jako stara maturzystka nie moglam sie na niego dostac w systemie dziennym no i troche szkoda.Osobiscie uwazam ,ze jednak lepsze perspektywy ,pracę tez ciekawsza no i duzo wiecej w spolnego z projektowaniem ma sie np po architekturze krajobrazu ,po gp raczej typowo urzedniczą .zastanawiam sie jeszcze nad podyplomowka w tej dziedzinie ale byc moze za granicą.

Pozdrawiam, alhambra
06-10-2007 18:01
charlie Offline
Wielki Szogun

Ilość postów: 454

A ja projektować nie chcę i w urzędzie też nie chcę i chcę na GP Big Grin Co robić?

Mam już inkesik na GP na UW, ale na pewno (i przede wszystkim) wybieram się na ekonomię na SGH, więc problem jest jeszcze jak ja to wszystko pogodzę... wink

jak to mówią daltoniści: "życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne"

"bo całe życie jest funkcją"
07-10-2007 18:46
snaakee Offline
Administrator

SGH ma umowę z UW na studia równoległe. Tylko że przeważnie załatwia się to tak, że najpierw zaczyna się jedną uczelnię, a po jakimś czasie (nie pamiętam, czy po roku, czy po dwóch) składasz podanie o studia równolegle - warunek dobre wyniki w nauce. Nie wiem tylko, czy dotyczy to akurat gospodarki przestrzennej. Na pewno dotyczy prawa. Powiem tak; o ile mi wiadomo, gp na UW nie jest specjalnie prestiżowym kierunkiem. Natomiast SGH ma dobre zaplecze profesorskie, jezeli chodzi o ekonomię, chociaz jak się dowiesz na studiach, obowiązują dwie szkoły ekonomii w Polsce - ta z UW i ta z SGH. W zależności od klimatu politycznego jedna z tych dwóch szkół w danym okresie zdobywa przewagę. Dlatego jeżeli mógłbym coś zasugerować, to SGH jest niezwykle elastyczne, jeżeli chodzi o kończenie dwóch kierunków u siebie. Nie wiem, jak to się ma na UW, dlatego nie będe się wypowiadał na temat uniwerku.

pozdrawiam,
07-10-2007 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
alhambra Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 22

wiec jesli nie chcesz projektowac czy pracowac w urzedzie to co w sumie chcesz robic? masz mgliste pojecie o studiach i podoba ci sie nazwa czy jakis bardziej konkretny plan..?Smile
pytam bez zlosliwosci z ciekawosciWink

Pozdrawiam, alhambra
08-10-2007 20:52
blanka Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 14

Mnie na przykład kompletnie nie kreca te wszytskie kenomiczne kierunki, a mam problem bo zdaje geo i matme, i wlasnie taka alternatywa wydwala mi sie gospodarka przestrzenna albo kartografia. poza tym jakos nie mam pomysłow, wiec moze mi doradzicieSmile
21-11-2007 17:05
snaakee Offline
Administrator

Fakt, że na uczelnię zdajesz z tych przedmiotów nie oznacza wcale, że sa to podstawowe przedmioty. Na SGH możesz zdawać geografię/historię i matematykę, ale tak naprawdę te przedmioty są potrzebne, żeby przebrnąć przez podstawy, czyli np. Matematyka I, Mikroekonomia i Makroekonomia, natomiast potem możesz studiować gospodarkę przestrzenną, stosunki międzynarodowe, wybrać ścieżkę negocjacyjną, na której jest wiele przedmiotów z zakresu etyki biznesu, historii dyplomacji, możesz też iść na turystykę i rekreację.

Możliwości jest mnóstwo. Na większości kierunków poza tymi stricte humanistycznymi masz jakis element ekonomii przynajmniej w postaci przedmiotu "podstawy ekonomii". Więc od tego nie uciekniesz, chyba że wybierzesz studia humanistyczne.

pozdrawiam,
21-11-2007 18:25
blanka Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 14

Nie zamierzam wymigywac sie od takich przedmiotów, bo jakbym ie kumałam matmy niw ząb to bym jej nie zdawała, tylko bardziej chodzi mi o zaintersowania. A SGH niestety u mnie nie wchodzi w gre bo zdaje tylko jeden jezyk...
21-11-2007 18:34
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!