Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gospodarka przestrzenna - Poznań
Autor Wiadomość
franz Offline
Licealista

Ilość postów: 182
Reputacja: 0
Gospodarka przestrzenna - Poznań
No to zakladam temat dotyczacy jednego z kierunkow pokrewnych geografii - gospodarce przestrzennej. Mam kilka pytan - gdzie najlepiej studiowac ? Ile gospodarka przestrzenna ma wspolnego z geografia, matma, i innymi dziedzinami nauki ? Jakie sa perspektywy zwiazane z tym, co bedzie "po" studiach ? Latwo i gdzie moznaby znalezc prace, pomijajac administracje ?

Szczegolnie interesowalby mnie Poznan. Wiem, ze na UAM jest ten kierunek, ale jest on realizowany na Collegium Polonicum w... Slubicach !! Szczerze mowiac, nie odpowiada mi to zbytnio. Za daleko, nikt znajomy rowniez nie chce sie wybrac, miasto male, blisko Niemcy, pewno sie trzeba bedzie duzo niemieckiego uczyc. Czy orientuje sie moze ktos, jak wyglada sprawa z Akademia Ekonomiczna ? Polecacie szkole ? Czy moze dla czlowieka, ktory lubi geografie, ten kierunek w tej uczelni bedzie zbyt powiazany z matematyka (brrrr), przedsiebiorczoscia czy biznesem ? Najbardziej podoba mi sie program realizowany przez UAM, no ale nie wiem, DLACZEGO NIE W POZNANIU
23-05-2006 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

Weź również pod uwagę koszty studiowania i kadrę. W Warszawie nie płacisz za kursy terenowe i uczysz się od najlepszych (chyba) specjalistów praktyków w kraju. Dlatego proponuję Ci wybrać jednak studia na UW.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
23-05-2006 17:11
Melez Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17

Franz GP jest i w Poznaniu i w Słubicach.ja Ci powiem tak. ja najbardziej chce do Poznania sie dostac wlasnie na GP. wiecej inf. przeczytaj pod tymi linkami. jesli chodzi Ci o studia to napewno sie nie zawiedziesz na UaM. Poziom jest bardzo wysoki. Najnowoczesniejszy kompleks uniwersytecki w tym kraju jest na Morasku

anathema-a natural disaster tak mi z glowy nie chce uciec :)
23-05-2006 17:25
franz Offline
Licealista

Dziekuje bardzo za odzew
23-05-2006 19:56
Melez Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17

nie ma sprawy. na GP jest tylko geografia potrzebna.

anathema-a natural disaster tak mi z glowy nie chce uciec :)
23-05-2006 20:14
Relison Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3

Hej tak sie sklada ze wlasnie koncze 3 rok GP i radze ci zastanow sie dobrze czy rzeczywiscie chcesz studiowac GP nie zeby bylo zle tylko jesli bardziej ciagnie cie sama geografia (fizyczna i ekonomiczna) to lepiej odpusc sobie GP zebys pozniej nie zalowal, Jesli nei kreci cie ekonomia, matematyka, architektura a tylko geografia to to nie jest miejsce dla Ciebie bo bedziesz sie tu meczyl przechodzac przez kolejne nie-geograficzne przedmioty

Pozdrawiam, Relison
15-06-2006 23:29
franz Offline
Licealista

dzieki za wiadomosc. a gdzie studiujesz ? na uam ?  wink
17-06-2006 12:01
Relison Offline
Nieobecny

ntak na UAM Smile

Pozdrawiam, Relison
17-06-2006 12:07
franz Offline
Licealista

ok. w porzadku, architektura i ekonomia mnie kreca, matma moze troche mniej, ale da sie przezyc
17-06-2006 19:05
Relison Offline
Nieobecny

Hmm co do kierunku to niestety za malo praktyki to co na polibudzie robia na 1 roku my na 3, 4 Sad Wiec jesli planujesz prace w zawodzie (a statystyki sa smutne tylko 5-10% absolwentow pracuje w zawodzie) to dla wlasnego dobra lepiej wyboerz GP na polibudzie (Wrocław) po polibudzie latwiej tez zdobyc uprawnienia urbanistyczne a my musimy zdaje sie 2 lata praktyki i studia podyplomoweSadA bez uprawnien nie mozesz otworzyc wlasnego biura a w urzedzie ponad szarego pracownika tez nie wyskoczyszSad
Co do ludzi to jak wszedzie czesc sie lubi czesci nie ale ogolnie jest okSmile Fajkna sprawa sa integrujace praktyki wakacyjne szkoda tylko ze na nasz kosztSad
A co do perspektyw pracy to do urzedu ciezko sie

Pozdrawiam, Relison
17-06-2006 22:30
obsydian Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 20

hmm.. od tego roku zaczne studiowac ten kierunek.. i po tym co przeczytałm mam mieszne uczucia.. ale jestem dobrej mysliSmile
07-08-2007 23:19
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5

zawsze trzeba być doberj myśli. Ja zrezygnowałem z gospodarki na AE w Krakowie. Zobaczymy jak się dalej potoczy życie....

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
31-08-2007 21:05
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!