Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gospodarka przestrzenna - który wydział
Autor Wiadomość
e_myszka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Reputacja: 0
gospodarka przestrzenna - który wydział
Witam Was. Chciałabym dowiedzieć się czym rózni się gospodarka przestrzenna na łodzkim wydziale ekonomiczno socjologicznym od tej na wydziale geograficznym.
Jak myślicie który z tych wydziałów jest bardziej przyszłościowy?
nie znam nikogo kto mógłby mi pomóc odpowiedieć na te pytania.
Dodam,że jestem tegoroczną maturzystką i odpowiedź na moje wątpliwości jest dla mnie niezbędna Smile
Z góry dziękuję za Wasza pomoc Smile :roll:

Pozdrawiam, e_myszka
24-01-2008 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
e_myszka Offline
Nieobecny

nikt mi nie odpowie? cry

Pozdrawiam, e_myszka
25-01-2008 23:55
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 195
Reputacja: 8

zapewne nie ma wśród nas studentów owych wydziałów, więc nie możemy Ci pomóc...zachodzi również druga ewentualność - studenci owych wydziałów są tak zajęci sesją, że nie mają czasu zaglądać na forum...

ja czuję się kompetentny w opisywaniu jedynie dwóch kierunków: geografii i stosunków międzynarodowych na UW...w razie pytań - walcie śmiało...ale UŁ nie znam...

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
26-01-2008 00:02
e_myszka Offline
Nieobecny

chociaż nie uzyskałam odpowiedzi to i tak dziękuję Smile
nie mam pojęcia gdzie moge zaczerpnąć takich informacji, macie jakiś pomysły? lol

Pozdrawiam, e_myszka
26-01-2008 21:36
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5

Pomysł: Forum UŁ, możesz też zapytać @Noe_83 jego uczelnia, coś powinien wiedzieć...

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
26-01-2008 22:32
topika Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10

ja jestem z WNG i w porównaniu z Eko-socem to na tym pierwszym wydziale masz więcej geografii a na drugim matematyki i to głównie na tym polega różnica. Na WNG masz mniej miejsc przeznaczonych na przyjęcia i jest to młodszy kierunek, bo jeśli się nie mylę to 2 rok.
Z tego co słyszę to na eko-socu mają łatwiej.

Wszystko zależy kim chcesz po GP zostać...jak pracować na programach CAD lub w terenie to wng. Do czego Ci bliżej matmy czy geografii...

Pozdrawiam

Szkoda, że szczęścia nie można znaleźć na drodze do niego...
26-01-2008 23:07
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8

Akurat przestrzenna nic a nic mnie nie interesuje, ale jestem na WNG UŁ i coś dopowiem..

Może i kierunek fajny, ciekawy...ale wykładowcy nie za bardzo :? Są tu takie "legendy" jak (niespełniony) dr. Nalewajko i pani dr. Niżnik (jeśli podpadłaś choćby raz, przygotuj się na ustne zaliczenie u niej przedmiotu.., poza tym zapomni o tym, że czegoś na ich wykładach się nauczysz, coś zrozumiesz...) czy też ("wyjątkowa") pani prof. Kaczmarek (ma poprostu bzika na punkcie cyferek i swoich teorii, ale to chyba jak każdy prof)...
Jeśli chodzi o szeroko pojęta informatykę - to bym się tak na to nie nastawiał (chyba że jesteś napradwę dobra z niej..), bo za niezaliczoną jedną ( z kilknastu) prackę potrafili usadzić studenta (tu akurat przysłużył się jeden z doktorantów, czy nawet mgr...nie pamiętam).

Jeśli jesteś z Łodzi, to proponuje iść na wydział (wejście od Kopcińskiego) wejść na II czy III piętro i po prostu zapytać się tam obecnych studentów, jak oni oceniają tą Katedrę (choć to zapewne będzie trochę subiektywne..)

Jest jeszcze taka może opcja, abyś najpierw skończyła licencjat (specjalizacje wybierasz dopiero na początku 5 semestra), wówczas zobaczysz, "jak co tam smakuje" (osadnictwo, społeczna, regionalna-społeczna) i poźniej ewentualnie pisała mgr na E-S... Tylko tutaj najpierw przejdź się do dziakanatu E-S i zapytaj, czy na mgr przyjmują studentów z WNG.

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
27-01-2008 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
e_myszka Offline
Nieobecny

luca próbowałam sie zarejestrować i jak na razie nie przyszło do mnie potwierdzenie rejestracji ale spróbuję jeszcze raz Smile

topika zdecydowanie wolę geografię niż matematykę, lecz wydaje mi się,że po tym na eko-soc znajdę lepszą pracę. Może mam błędne warzenie :shock:
A tak w ogóle gdzie łątwiej się dostać na WNG czy eko-soc ?

noe_83 Dziękuję za taką opcję, na to bym nie wpadła.
Jak na razie napisałam maila do jednej ze studentek 4 roku na eko-socu - znalazłam ją gdzieś w internecie na stronie poświęconej łodzkiej GP. Mam nadzieję,ze mi odpisze i udzieli kilku przydatnych informacji.

O przejściu się na obydwa wydziały tez myslę, i chyba będę musiała tak zrobić. Może to jakoś pomoże.

Pozdrawiam, e_myszka
27-01-2008 22:35
topika Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10

Cytat:A tak w ogóle gdzie łątwiej się dostać na WNG czy eko-soc ?

na eko-soc łatwiej

Pozdrawiam i życzę podjęcia dobrej decyzji. Big Grin

Szkoda, że szczęścia nie można znaleźć na drodze do niego...
30-01-2008 16:09
e_myszka Offline
Nieobecny

topika napisał(a):
Cytat:A tak w ogóle gdzie łątwiej się dostać na WNG czy eko-soc ?

na eko-soc łatwiej

Pozdrawiam i życzę podjęcia dobrej decyzji. Big Grin

to teraz jestem już totalnie zagubiona :roll:
ale znalazłam forum GP eko-soc. zoabcyzmy co mi tam "powiedzą" Tongue

Pozdrawiam, e_myszka
30-01-2008 19:50
kasiulek_se88 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5

Ja jestem na gospodarce przestrzennej na WNG i jest naprawdę spoko. Moja siostra chodzi na WSE i tam robią zupełnie co innego. wiadomo niektóre zajęcia w pierwszym semestrze nam się powtarzały ale to i tak coś innego. Jeśli bardziej interesujesz się od strony geograficznej to zapraszam do nas, a jeśli jesteś bardziej ekonomistką to na na tamten wydział.
Jeśli chodzi o wykładowców to wszędzie znajdziesz jakiegoś fenomen albo skrajnego świra

Big Grin życzę powodzenia w dokonywaniu wyboru .

Pozdrawiam, kasiulek_se88
16-03-2008 19:15
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!