Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Główny szlak beskidzki
Autor Wiadomość
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Główny szlak beskidzki
Za tydzień, chyba nie cały nawet Wink , wybieramy się z bratem i kolegą na jakiś tydzień w góry. Mam pytanie czy ktoś może chodził z własnym namiotem głównym szlakiem beskidzkim? Najbardziej mnie interesują odcinki Ustroń - Babia góra i Krynica - Komańcza. Zastanawia mnie dostęp do baz namiotowych i sklepów. Wiem, że w Beskidzie Niskim z dostępem do tego nie jest za dobrze... A z drugiej strony byłam teraz w maju w okolicach Krempnej i mam ochotę tam wrócićm Big Grin Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Albo jakiś inny fajny, godny polecenia kawałek do przejścia?

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
04-07-2011 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
RE: Główny szlak beskidzki
Widzę, żę odgrzebano mój stary temat Wink
Z perspektywy czasu powiem tak: ok byłam tylko na odcinku Ustroń - Babia Góra w końcu, ale sklepy? Jeśli jakieś były to chyba tylko przed oczyma duszy mojej Wink Do sklepu to raczej trzeba schodzić ze szlaku w dół do wiosek, bo sam szlak raczej przez wsie nie prowadzi. Ok, jest Węgierska Górka, ale to po ok 60 km... W schroniskach drogie wszystko jak cholera jeśli w ogóle jest coś konkretnego. Pola namiotowe jakieś się zdarzają, ale "na dziko" jest milion razy fajniej Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
19-02-2013 21:51
aicha2583 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Reputacja: 0
Węgierska Górka to urocze miejsce, jeśli jesteś tutaj to po prostu wstyd aby jej nie odwiedzićWink
03-06-2013 11:52
anilana Offline
Student

Ilość postów: 624
Reputacja: 16
Szłam tym szlakiem w zeszłym roku i w tym (z tym że od schroniska do schroniska - no lata nie te i kondycja też). W zeszłym roku od Szczyrku (Beskid Śląski) po Halę Boraczą (Beskid Żywiecki) i jeszcze trochę Beskidu Sądeckiego. Z polami jest ciężko (często są jednak przy schronach np na Przegibku, na Rycerzowej, Na Krawców Wierchu, na Wierchomli) - na ogół są, ale można na dziko. O sklepach zapomnijmy (chyba że komuś się chce schodzic na dół, żeby potem włazić znowu na górę (no chyba, że wjedzie wyciągiem a takich też jest sporo). Żywiłam sie głównie w schronach ale część żarełka niosłam ze sobą (głównie dla jamniora Wink). Nocleg w schroniskach nie jest taki drogi jeśli należy się do PTTK (mam zniżki) - większość od 25-32 zł (bez zniżek) (wyjątek - Hala Miziowa czyli "hotel"). Ze względu na jamniora nie mogłam chodzic po parkach narodowych więc o Babiej czy Goracach nic nie powiem. Właśnie wróciłam z wędrówki po Żywieckim (od Zwardonia po Miziową) czerwonym szlakiem. Baaardzo lubię to pasmo. Ale za młodu kochałam Beskid Niski - to była prawdziwa dzicz Big Grin Na Krawców widziałam mapkę z bazami studenckimi. Jest ich całe mnóstwo w Karpatach do tego chatki. Myslę że można przejść całe Karpaty dużo taniej właśnie korzystając z takich miejsc. Prawie każda uczelnia ma gdzieś jakąś bazę namiotową albo chatkę. W dzisiejszych czasach brakuje mi w górach tylko jednej rzeczy - posiadów gitarowych.

Pozdrawiam, Anula
16-08-2013 11:54
Ondaria Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Reputacja: 0
Ten szlak jest bardzo długi z tego co czytałem w przewodniku to ma około 500 km Smile
06-01-2014 23:09
Magdee Offline
Banned

Ilość postów: 8
Jak zrobi się ładna pogoda, to można wybrać się pod namiot. Nawet podczas pandemii nie powinni robić problemu, skoro na wypoczynek wybierzemy sobie jakieś ustronne miejsce. Warto jedynie pamiętać o maseczkach na uczęszczanych szlakach, różnie bywa.
11-03-2021 14:52
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: