Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geomorfologia - Klimaszewski vs Migoń
Autor Wiadomość
GeoLinFanUser Offline
Uczeń

Ilość postów: 29
Reputacja: 0
Geomorfologia - Klimaszewski vs Migoń
Klimaszewski jaki i Migoń wydali podręczniki do geomorfologi. Który z autorów pisze bardziej przystępnym/zrozumiałym językiem... i tak najzwyczajniej w świecie... w którą pozycję bardziej opłaca się zainwestować!? Albo chociaż jaka jest różnica między nimi!?
05-11-2008 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10
RE: Geomorfologia - Klimaszewski vs Migoń
Migoń: nowy i świeży, połowa grubości Klimaszewskiego, nie ma wszystkich możliwych informacji. nowsze spojrzenie, wiele rzeczy jak np ruchy masowe są przedstawione w zupełnie inny sposób niż w Klimaszewskim. jest sporo zdjęć

Klimaszewski: stary i często rozwlekły, zawiera sporo rzeczy które w Migoniu są pominięte, baaaardzo gruby. część rzeczy które są tu ponad migonia jest czasem istotna a czasem zupełnie niepotrzeba. w zależności od wydania ma różną ilość stron, brak zdjęć, ale dużo szkiców i rysunków

dla mnie:
Migonia można czytać w sposób normalny, dla przyjemności, ale jeśli chce się poznać dogłębniej jakieś konkretne zagadnienie to warto zajrzeć do Klimaszewskiego i przejrzeć tylko strony które są mu poświęcone. czytanie całego od deski do deski nie ma raczej sensu.
bardzo możliwe, że będziesz potrzebował informacji o czymś co jest tylko w Klimaszewskim.
najlepiej mieć dostęp do obu pozycji. a jeśli chcesz kupic tylko jedną to doradzam Migonia, a do Klimasza sięgać w czytelenii w bibliotece

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
05-11-2008 16:32
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8
ja wolałbym Klimaszewskiego (zresztą go mam Tongue)
Na studiach jest tak, że lepiej mieć w podręczniku 10 zdań za dużo, niż jednego za mało...

A czytasz, to co potrzebujesz, zresztą jak to napisała carenza...

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
05-11-2008 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
azsiak88 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Dla mnie obie są potrzebne, każdy z autorów ma inne spojrzenie i czytając obu można dojśc do jakichś wniosków.

Pozdrawiam, azsiak88
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2008 21:54 przez arrturro. Edit Reason: )
04-12-2008 20:29
n Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17
ja zdecydowanie polecam "biblie" Klimaszewskiego- ilość stron może i przerażą, ale jakość i ilość wiedzy na plus
12-12-2008 19:48
persona Offline
Uczeń

Ilość postów: 30
Reputacja: 1
nom klimaszewski to konkretne cegła i troche cezko sie Go czyta ale na pewno nie brakuje zadnych informacji...
Choc ja osobiscie zaliczyłam geomorfo kożystając z klimaszewskiego w wydaniu skróconym bo w normalnym mnei za bardzo przerazał ;]

ehhhh...
13-12-2008 18:24
devilo Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
(13-12-2008 18:24)persona napisał(a):  nom klimaszewski to konkretne cegła i troche cezko sie Go czyta ale na pewno nie brakuje zadnych informacji...

zgadzam się z przedmówcą, jesli chodzi o przygotowanie do egzaminu z geomorfologii to Klimaszewski jest bardzo dobry, choc książka jest nieprzyjemnie gruba, lecz przydatna
14-12-2008 13:22
zielonka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Może się przyda plikownia
28-01-2014 13:51
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!