Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geomonitoring, geoinformacja czy geografia? Uniwersytet Łódzki
Autor Wiadomość
maqs77 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Geomonitoring, geoinformacja czy geografia? Uniwersytet Łódzki
Witam.
Do piątku muszę złożyć dokumenty na któryś z trzech kierunków na które się dostałem. Są to:
Geoinformacja, geomonitoring i geografia.

Nie mogę się zdecydować co wybrać, odrzuciłem już chyba całkowicie geografię.
Geoinformacja wydaje się kierunkiem bardziej przyszłościowym, teoretycznym. Geomonitoring wydaje się znacznie ciekawszy i chyba bardziej praktyczny niż teoretyczny.
Może spróbujecie mnie namówić na konkretny kierunek?
Tutaj link do wydziału http://www.geo.uni.lodz.pl/

Ogólnie marzyła mi się geologia ale w Łodzi niestety nie ma. Może na magisterskie się udam do innego miasta, zobaczymy jak życie się ułoży w ciągu tych 3 latWink
18-07-2012 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
TwistedNerve Offline
Nieobecny

RE: Geomonitoring, geoinformacja czy geografia? Uniwersytet Łódzki
Patrząc na datę wpisu, domyślam się, że już po ptokach, ale wypowiem się, bo może przyda się to w przyszłości osobom stojącym przed podobnym dylematem.
Ja sama jestem studentką geomonitoringu. Wybrałam się na niego z przekonaniem, że oferuje on znacznie więcej możliwości po zakończeniu studiów, niż zwykła geografia. Nie sposób opisać, jak wielkie spotkało mnie rozczarowanie po zetknięciu z okrutnymi realiami. Przede wszystkim, w moim odczuciu, to wciąż kierunek niedopracowany. Powstał on stosunkowo niedawno i miał stanowić odpowiedź na wymagania rynku pracy, otworzyć więcej dróg. Jak okazało się, program geomonitoringu wcale nie czyni zwykłego geografa lepszym specjalistą w tej dziedzinie. Tak naprawdę ten kierunek ma wciąż zbyt uogólnioną postać by załapać się na rynku pracy w miejscach, gdzie mogą szukać stanowiska chociażby absolwenci ochrony środowiska. Idący na niego studenci na chwilę obecną służą za króliki doświadczalne i trzeba brać to pod uwagę, jeśli nie chce się potem mieć poczucie zmarnowanego czasu.
Jednakże nie jest to kierunek kompletnie do niczego. Zdecydowanie mogę polecić go osobom interesującym się geografią fizyczną, a nie przepadającym za częścią społeczno- ekonomiczną (jak ja Tongue ). Wiem, że nowy, ulepszony plan, ograniczył ją do minimum i to niewątpliwa jego zaleta. Dlatego mam nadzieję, że nikogo zbytnio nie zniechęciłam do wyboru geomonitoringu. Moja wypowiedź jest też wyrazem pewnego rodzaju zawodu, jaki czuję po latach studiowania tego kierunku, czego należy mieć świadomość Wink Być może, kiedy już odejdę (a blisko już, blisko), wcale nie będzie tak źle.

Pozdrawiam (zwłaszcza studentów geomonitoringu Wink )!
05-04-2013 21:21
zosia_67 Offline
Nieobecny

RE: Geomonitoring, geoinformacja czy geografia? Uniwersytet Łódzki
Ja jestem studentką IV roku geografii na UW i jestem zadowolona. A przy odrobinie szczęścia, o pracę również nie trudno.

Mi się udało znaleźć pracę poprzez portal uczelniany, gdzie publikują oferty pracy dla studentów http://www.uczelnie.pl/kierunek/Geografia/index.php?s=2

Trochę determinacji i będzie dobrze!
08-04-2013 12:00
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!