Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geologia na UW
Autor Wiadomość
maturzysta001 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 98
Reputacja: 0
Exclamation Geologia na UW
Witajcie.
Wybieram się w tym roku na powyższy kierunek i chce zapytać jaki jest poziom zajęć z chemii i matematyki na tym kierunku?
Jeśli ktoś wie z autopsji bądź ma tam znajomych bardzo proszę o odpowiedz Wink
Pozdrawiam
24-02-2011 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
RE: Geologia na UW
Ktoś wie Smile Niech cię to nie przeraża, że po pierwszym semstrze zostaje jakaś połowa przyjętych, dostać się jest po prostu bardzo łatwo, więc choć zajęcia nie są bardzo trudne, to masa tych "wybitnych inaczej" na własne życzenie nie zalicza sesji albo nawet rezygnuje wcześniej. Chemia robi pogrom to fakt, egzamin w pierwszym terminie rok temu zaliczyło coś około 20 osób, ale problemem są raczej laborki. Jak mogłoby się wydawać nie chodzi tu wcale o jakąś wielką chemię. Osoby, które miały ją np. rozszerzoną w liceum są raczej zdegustowane niskim poziomem. A nawet jeśli nie miałeś to wszystko jest do opanowania. Mi osobiście bardziej przeszkadzała atmosfera na laborkach... Matematyka jest moim zdaniem całkiem łatwa i przyjemne (ale jestem po mat-fizie), wiem, że sporo osób miała z nią problem. Nawet jeśli nie miałeś z matma za wiele wspólnego to, wykład jest moim zdaniem fajnie poprowadzony, z ćwiczeniami bywa różnie, ale to naprawdę nie jest wysoka matematyka. Poza tym tak jak mówiłam, dostać się jest łatwo, więc poziom na studiach też nie jest jakiś koszmarny.
A ogólnie to polecam geologię z czystym sercem Big Grin Zwłaszcza, że wkrótce mają nam ponoć wprowadzić możliwość uzyskania tytułu inżyniera Smile No i te geologiczne wyjazdy terenowe... Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
25-02-2011 17:27
maturzysta001 Offline
Gimnazjalista

Dziękuje Ci za tak obszerną odpowiedz Smile
Mam nadzieje że po przetrwaniu pierwszego roku jest już ok?
Nie przypuszczałem że w laborkach może panować zła atmosfera, myślałem że to najfajniejszy i najciekawszy element. Tongue
Co do matematyki to jak przy niej posiedzę to się nauczę Wink
W moim przypadku dobrym wyjściem byłby akademik bo mam około 40km do uczelni wiec bez sensu tracić tyle czasu na dojazdy.
25-02-2011 23:02
Kaktusia Offline
Doktor

Drugi rok łatwy nie jest. Wreszcie pojawiają się ściśle geologiczne przedmioty, a nie jakaś matma czy chemia. Ale pogromu już nie ma. Jak ktoś chce może wylecieć zawsze, ale jak uczciwie usiądziesz to nie będzie problemu.
Co do laborków, to wykonywanie doświadzeń jest fajne, ale co tygodniowe wejściówki prowadzone często w dość stresujący sposób (choć to pewnie zależy od człowieka i nastawienia, ja tego nie nawidziałam) i konieczność uporania się z tym szybko, bo czeka sprawozdanie, nie jest już przyjemne Wink
Najciekawszy i najprzyjemniejszy element to praktyki terenowe Big Grin Choć uwaga nie jest to wyjazd rekreacyjny (na pewno nie wyłącznie rekreacyjny) i są osoby, które nie zaliczają.
Pierwszy rok ma ciężko, bo jak mówiłam przyjmują wielu chętnych, wiedząc, że miejsc na drugim roku jest powiedzmy o połowę mniej Wink

>Dante Alighieri<
26-02-2011 10:26
maturzysta001 Offline
Gimnazjalista

Jeszcze raz wielkie podziękowania Kaktusia za rozwianie wątpliwości. Wink
Gdyby ktoś miał jakieś pytania i wątpliwości związane z tym kierunkiem proszę pisać w tym temacie.
Mnie ciekawi jeszcze jaki był w ubiegłych latach próg przyjęcia na geologie.
Mam nadzieje że nie więcej niż 70/100.
Według moich szacunków uzyskam miedzy 63 a 73 na 100 według przelicznika procentowego na tym kierunku.
26-02-2011 18:53
Kaktusia Offline
Doktor

Nie ma sprawy Smile
Co do progu to nie mam pojęcia, bo jestem z MISMaPu i geologia jest tylko częścią moich studiów (choć tą główną Wink ), ale raczej nigdy wysoki nie jest, nie chciałabym puszczać tu jakichs plotek (różne rzeczy się słyszało), więc jeśli Ci zależy, mogę w poniedziałek popytać, normalni geolodzy pewnie się lepiej w tym orientują.

>Dante Alighieri<
26-02-2011 23:48
maturzysta001 Offline
Gimnazjalista

Gdybyś przy okazji mogła to zapytaj Wink Ale tylko przy okazji nie chce Ci zawracać głowy takimi rzeczami Smile
Pozdrawiam
27-02-2011 13:28
Student Travel Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Cześć,
Może mój wpis nie jest związany z edukacją, ale jest on blisko uczelni, dlatego mam nadzieję, że ten post nie będzie usunięty.

Zapraszam środowisko akademickie na wyjazdy Student Travel.

Wszystkie wyjazdy na http://student.travel.pl są dedykowane młodym ludziom, choć nie trzeba być studentem, żeby jechać.

Naprawdę warto Smile
20-02-2012 12:21
damian93547 Offline
Licealista

Ilość postów: 166
jak myslicie jak bedzie z praca po geologii?
tez sie zastanawiam nad UW
09-04-2012 23:28
Kaktusia Offline
Doktor

myślę że może być nienajgorzej Wink oczywiście zależnie od tego czym konkretnie chciałbyś się zająć i czy będziesz dobry, ale obecnie w geologii robi się ciekawie (np w pon mamy spotkanie z ludźmi z uniwersytetu z Arabii Saudyjskiej Wink niedawno byli ludzie ze Schlumbergera i szukali pracowników, etc.)

>Dante Alighieri<
10-04-2012 12:09
fokajednooka Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 22
Odświeżę i zapytam się jak to jest z dojazdami na zajęcia w terenie Smile. Jak wyglądają takie wyjazdy? Smile Są kilkudniowe z tego co wywnioskowałam? Smile I czy student płaci z własnej kieszeni za takie wyjazdy? (Wiadomo, studencka kieszeń, więc wolę się upewnić zanim się zdecyduję).
Z góry dziękuję za odpowiedź Smile
23-04-2014 19:14
Kaktusia Offline
Doktor

Ja nie płaciłam, ale zdaje mi się że to mogło się trochę zmienić... Za główne, najdłuższe kursy - ogólną na roku i kartowanie na 2 płacić się nie będzie raczej, bo ośrodek jest własnością UW (i to już nie sławenty, zagrzybiony Bocheniec Tongue). Wyjazdów jest sporo, w tym 2 długie: 2.5-3 tyg. Poza tym jeden 2 tyg i kilka tygodniowych (tzn. 5 dniowych). Dojazdy są na własną rękę zazwyczaj, tylko na historyczną nas zabierali autokarem chyba... A wyjazdy wyglądają różnie, zależnie od kursu, ale jeśli lubisz geologią/geografię w terenie, nie boisz się że buty ci się wybrudzą w błocie, zmokniesz albo słońce cię przypali, to będziesz zachwycona Smile Dla mnie najfajniejsza część studiów. Oczywiście każdy kurs się różnie, są lepsze i gorsze, ale ja terenówki uwielbiałam i uwielbiam.

>Dante Alighieri<
23-04-2014 19:39
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!