Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geologia czy geoinformacja? UAM
Autor Wiadomość
dziukers Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Reputacja: 0
Geologia czy geoinformacja? UAM
Witam. Dostałem się na UAM na oba kierunki tj. Geologia i geoinfomacja ( studia inżynierskie) i tutaj pojawia się problem, ponieważ nie wiem na co się zdecydować . Z jednej strony wiem , że geologia jest bardzo ciekawym kierunkiem , a z drugiej nie będę miał po niej inżyniera jak to jest w przypadku geoinformacji. Ciężko mi jest ocenić czy geoinformacja mi przypasuje, ze względu na to, że jest to 1 rok tego kierunku na tej uczelni i nie wiadomo czego się spodziewać, poza tym nie do końca wiem czego konkretnie będę się tam uczył. W tej chwili dokumenty mam złożone na geologię i się zastanawiam nad ewentualną zmianą . Także jakiekolwiek rady mile widziane.; )
19-07-2012 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
RE: Geologia czy geoinformacja? UAM
Nie będziesz miał tytułu INŻYNIERA?! To absolutnie dyskwalifikuje geologię. -,-

Skąd mamy wiedzieć jak jest na geoinformacji na UAM i "czy Ci przypasuje", skoro Cię nie znamy? Najlepiej popatrz w rozkład zajęć, poczytaj syllabusy i sam dokonaj wyboru. Nikt nie weźmie odpowiedzialności za Twoje decyzje.
19-07-2012 19:09
dziukers Offline
Nieobecny

Miałem nadzieję, że właśnie po to to forum jest, ale najwyraźniej się myliłem. Czy ja napisałem gdziekolwiek, żeby podjąć za mnie decyzję? Chciałbym otrzymać jakieś rady. Nie wiem, może ktoś studiuje te przedmioty i ma jakieś pojęcie w tym temacie, da informacje odnośnie ewentualnej przyszłości w zawodzie czy po prostu powie, który kierunek jest bardziej wartościowy. Osobiście odpowiadają mi oba kierunki dlatego też próbuję się czegokolwiek dowiedzieć.
20-07-2012 00:01
Tynkaa Offline
Licealista

Ilość postów: 119
Wpierw piszesz: "Ciężko mi jest ocenić czy geoinformacja mi przypasuje", a już w następnym poście "Osobiście odpowiadają mi oba kierunki". Jedno wyklucza drugie.

Następnie: "ze względu na to, że jest to 1 rok tego kierunku na tej uczelni i nie wiadomo czego się spodziewać" powiedz mi skoro to jest pierwszy rok na tej uczelni to skąd ktoś inny może wiedzieć czego się można spodziewać?

No i : "poza tym nie do końca wiem czego konkretnie będę się tam uczył" dla mnie to jest niedopuszczalne, że złożyłeś na kierunek (w rekrutacji), na którym nie wiesz czego będziesz się uczył. Masz syllabusy, nikt nic innego Ci poradzić NIE może, ponieważ jak już wcześniej zostało wspomniane ten kierunek jest po raz pierwszy.

No i kwiatek: "geologia jest bardzo ciekawym kierunkiem , a z drugiej nie będę miał po niej inżyniera". Powiedz mi, co Ci daje magister inżynier, a tego nie da Ci magister ?
20-07-2012 11:21
dani3131 Offline
Doktor

W ogóle ludzie pogłupieli z tymi inżynierami. Byłem swego czasu na targach edukacyjnych w PKiN i miałem przyjemność być świadkiem rozmowy przy stoisku Wydziału Fizyki UW:
"-A co powiecie o inżynierii nanostruktur?
- Bardzo ciekawy kierunek... (opis kierunku Big Grin)
- A jest się po tym inżynierem?
- Nie, studia I stopnia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.
- A nie, to nie..."
20-07-2012 14:09
Tynkaa Offline
Licealista

Proszę Cię, nic nie mów. To jest szaleństwo, a jak się zapytam, co Ci daje ten tytuł to wielka odpowiedź: "no jak to co? Inżynier to inżynier!". Ot co.

Najlepsze: zastanawiam się nad wyborem AGH i UJ. Na UJ oczywiście perfekcyjny syllabus, na AGH zrobiony w połowie. Pytam się w komisji rekrutacyjnej o ten syllabus (bo przecież muszę wiedzieć czego mam się uczyć w najbliższym czasie).. to już wielkie zdziwienie, ze ktoś się tym zainteresował... podaję przykład matematyki, ze chciałabym porównać. Na to odpowiedź jednego z takich SUPER INŻYNIERÓW: "No jak? U nas w końcu matematyka jest inżynieryjna !". Myślałam, że padnę.

Ja może jakaś niedzisiejsza jestem : |
20-07-2012 15:05
dziukers Offline
Nieobecny

Możliwe, że źle się wyraziłem w pierwszym poście... Chodziło mi raczej o opinie na temat tych kierunków nie tylko studentów uamu, ale także innych uczelni. Poza tym, jeśli chodzi o geoinformacje to jest ona już jakiś czas na uamie, tylko nie inżynierska a licencjacka, więc możliwe, że będą odbywać się w podobny sposób. I tak jak wspomniałeś, może rzeczywiście niepotrzebnie kieruje się opinią ludzi , którzy twierdzą, że po kierunkach inżynierskich praca jest na wyciągniecie ręki.

Oprócz tego, przeglądałem programy studiów, syllabusy i rozkłady zajęć. Największy problem stanowi fakt, że jednak po technikum informatycznym geoinformacja zdawałaby się być najbardziej odpowiednia i mogłoby mi to trochę ułatwić życie studenckie, aczkolwiek po głębszym zastanowieniu raczej zostawię papiery na geologii i i myślę, że będzie to ciekawszy i możliwe bardziej przyszłościowy kierunek.
20-07-2012 15:07
Tynkaa Offline
Licealista

Szczerze? Nawet najbardziej przyszłościowy kierunek wcale nie gwarantuje znalezienia pracy. Po pierwsze: gdy nie będzie Ci sprawiał przyjemności to nie będziesz chciał się tym zajmować, następnie wcale nie musisz być z tego dobry oraz nie wiesz jak będzie wyglądał rynek za 5 lat...to naprawdę sporo czasu i może się pozmieniać diametralnie. Wniosek: wybrać to co się lubi (oczywiście w praktyce i tak może wyjść inaczej). Nie rezygnować z czegoś, bo nie ma tytułu inżyniera lub "pracy", bo jak podałam wyżej 3 powody (a jest ich więcej) nie wystarczy wybrać czegoś "prestiżowego".
20-07-2012 16:29
dani3131 Offline
Doktor

W 100% zgadzam się z przedmówczynią. Ważne żebyś robił to co lubisz i był w tym dobry.

Swoją drogą dziwne, że uniwersytety nagle zaczęły otwierać inżynierskie lub "inżynierskie" kierunki, a politechniki jak to ładnie określono "poszerzać swoją ofertę edukacyjną" o kierunki nijak nie odnoszące się do techniki.
20-07-2012 17:35
Tynkaa Offline
Licealista

Kasa, kasa, kasa. Czym lepsza nazwa (nowoczesna a najlepiej zawierająca w sobie "inżynieria czegoś tam") tym więcej chętnych. Im więcej chętnych tym więcej kasy...jak już gdzieś indziej pisałam "zwykły chwyt marketingowy".
20-07-2012 17:42
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!