Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geologia AGH
Autor Wiadomość
Geeozy Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Reputacja: 0
Geologia AGH
Witam chciałbym się dowiedzieć coś od osób które miały już do czynienia z tym kierunkiem a dokładniej z Górnictwem i Geologią gdyż ten kierunek oferowany przez AGH mnie najbardziej zaciekawił. Otóż czy są to ciężkie studia, czy wiedza z chemii, fizyki ewentualnie z matematyki jest do nadrobienia podczas studiowania ? Obawiam się głównie chemii oraz fizyki gdyż zaniedbałem ich naukę ;] Jakiekolwiek info od Was będzie mile widziane Big Grin
08-04-2010 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 281
Reputacja: 5
RE: Geologia AGH
Na jaki wydział? Bo w zależności od wydziału jest kładziony nacisk w inny sposób.

GGiOŚ - geologia inżynierska GiG typowa górnicza

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
09-04-2010 10:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Geeozy Offline
Nieobecny

Będę się chciał dostać zdecydowanie na GGiOŚ. Ale możesz napisać coś pokrótce o pozostałych wydziałach również Big Grin
09-04-2010 11:30
pl65 Offline
Student

Jeśli chodzi o zaplecze naukowe jakim dysponuje GGiOŚ to nie można nic zarzucić. Z czego wiem z matmą na geologii nie jest ciężko, z tym że na pewno nie można jej odpuścić. Podobnie jest z fizyką. Ogólnie na AGH nie jest łatwo ale jeśli będziesz oprócz imprezowania również się uczył to dasz radę Smile.

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
09-04-2010 11:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Geeozy Offline
Nieobecny

No ty tylko zmobilizowałeś mnie Przemku do cięższej nauki i starania się o kierunek Smile dziękuje bardzo za pomoc Smile
09-04-2010 12:10
Geeozy Offline
Nieobecny

Może mnie ktoś oświecić i powiedzieć po jakim czasie i jaki się ma tytuł po geologii ? Otóż na AGH (z tego co wyczytałem) studia są 3,5 letnie inż. i potem 2 lata mgr. Natomiast geologia na UAMie w Poznaniu są to studia 3 letnie licencjackie, a potem jest to wybory specjalność Hydrogeologia i Geologia Inżynierska więc ma się po tych 2 latach tytuł inż. ??
10-04-2010 00:17
Asiaa91 Offline
Student

Ilość postów: 321
Reputacja: 2
Obawiam się, że na uniwersytecie nie ma inżyniera i jest tylko magister po tych 5 latachSmile

"Najbardziej stracony dzień to ten, w którym nie zaśmialiśmy się ani razu":D
10-04-2010 10:48
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Raczej tak jak napisałą Asia po uniwersytecie jest tylko magister. Na UW są już poważne plany wprowadzenia tytułu inżyniera, ale to jeszcze trochę potrwa.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
10-04-2010 12:31
Geeozy Offline
Nieobecny

Czyli mam rozumieć, że kończąc geologie specjalizacji inżynierskiej mam tytuł magistra ale wiedzę inżyniera ? Big Grin z tego co wiem to na uniwersytetach są też studia inżynierskie choćby geodezja lub informatyka stosowana. A jeżeli chodzi o geologie to jest wg Was znacząca różnica w późniejszej ścieżce kariery kończąc AGH inż niż UAM mgr ?
10-04-2010 12:55
Asiaa91 Offline
Student

Ilość postów: 321
Reputacja: 2
Ja też myślałam o geologii i kieruję się bardziej na AGH niż na UW właśnie ze względu na tego inżynieraSmile z samym magistrem to chyba bardziej jakaś praca naukowa a z inżynierem to tak typowo w terenie, takie moje wrażenieSmile

"Najbardziej stracony dzień to ten, w którym nie zaśmialiśmy się ani razu":D
10-04-2010 13:06
Geeozy Offline
Nieobecny

No szkoda, gdyż ewentualne studia w Krakowie to duże ryzyko gdyż samym pociągiem jechał bym z domu ponad 7 godzin. Nie wiesz czy są gdzieś prócz w południowych rejonach Polski studia geologiczne inżynierskie ?
10-04-2010 13:28
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Studia na uniwersytecie różnią się programowo od tych z politechnik, chociażby ilością i zaawansowaniem przedmiotów ścisłych. Specjalizacja, która nazywa się inżynireską niestety na razie nie daje takiego tytułu. Osobiście myślę o tej specjalizacji, bo studiuję m.in. geologię na UW, ale dopiero 1 rok więc co do dokładnego pragramu studiów nie wiele mogę powiedzieć. Jak swego czasu wybierałam kierunek studiów to nie rzuciła mi się w oczy żadna geologia dające tytuł inżyniera poza południem Polski. Poza tym jeśli będziesz dobry i Ci się powiedzie to po skończeniu specjalizacji na uniwerku też będziesz w stanie znaleźć niezłą pracę, parę historii słyszałam. No i zawsze jakaś nadzieje w tych zmianach w przyszłości, bo oprócz normalnych studiów inzynierskich, mają wprowadzić podyplomowe na byłych studentów itp. Ale jak to dokądnie będzie ciężko określić.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
10-04-2010 14:52
pl65 Offline
Student

Z inżynierem jest tak że po prostu musi być pewna kadra naukowa i zaplecze techniczne.
Na pewno Akademia Górniczo-Hutnicza (która jest uniwersytetem naukowo-technicznym) tworzy w znaczący sposób Polską geologię i w istotny sposób geologię światową. Pod względem naukowym to na AGH bardzo często przed imieniem trzeba wpisywać prof. dr hab. inż. bo na AGH jest Polskie zaplecze geologiczne.
Po za tym z perspektywy studenta to AGH ma pieniądze i nie oszczędza na studentach, bogato wyposażone pracownie (myślę o geologicznych, bo po tym względem uwzględniam ocenę), liczna oferta praktyk.
Co jeśli chodzi drogę ja mam 8h jazdy do Krakowa i jakoś nie narzekam Big Grin
Jeśli chodzi o studia są dwu stopniowe:
7 semestrów i ma się tytuł inż.
po 3 następnych tytuł mgr inż.

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2010 17:17 przez pl65. Edit Reason: )
10-04-2010 17:15
goolden Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Hej, chciałam sie dowiedzieć jak bardzo różni się Górnictwo i Geologia na GGiOŚ od tego na wydziale Wiertnictwa nafty i gazu ? Chyba trudniej dostać się na GGiOŚ, czy to prawda?
18-04-2010 15:32
notnormal Offline
Nieobecny

Ilość postów: 9
Na GGIOŚ dostaniesz się z ręką... No możesz se mieć tą rękę gdzie chcesz. :] w tym rogu progiem było 280pkt, co daje 28% (!) z matury rozszerzonej z geografii/matematyki/ nie pamiętam czego jeszcze do wyboru. Z podstawą pewnie niewiele więcej potrzeba. Tyle co ja mogę powiedzieć, bo o wiertnictwie wiem nie wiele. Ale różnica tkwi pewnie w specjalnościach, i przyszłych możliwościach jeśli chodzi o pracęSmile poczytaj na stronach wydziałów, adresy znajdziesz na stronie domowej agh Smile
21-04-2010 12:44
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!