Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geografia z historią we Wrocku-czy to nie przegięcie?
Autor Wiadomość
banan783 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
Reputacja: 0
Geografia z historią we Wrocku-czy to nie przegięcie?
Mam pytanie odnośnie kierunku geografia z historia na UWroc. Wiadomo, że historia i geografia to bardzo rozbudowane, szerokie interdyscyplinarne nauki,dlatego moje pytanie. Czy studia te są bardzo trudne i co można robić po nich? Czy to dobra baza dla przewodnika turystycznego? A i czy osoba, która nie przepada za matmą, ale jakoś sobie radziSmile poradzi sobie z kartografią, fizyką Ziemi itp.?

Pozdrawiam, banan783
23-04-2009 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
RE: Geografia z historią we Wrocku-czy to nie przegięcie?
mnie sie wydaje, ze jeśli kogoś pasjonują te dwie dziedziny - a znam takie osobyTongue - to czemu nie...w sumie nie wiem jak to jest z pracą po takich studiach, ale studiować się powinno to co się lubiBig Grin

Geomania...niektórych już złapało:D
27-04-2009 17:20
malgoszta Offline
Doktor

Ilość postów: 798
Reputacja: 22
a co do matmy, różne historie chodzą, ale na pewno dasz sobie radę! niemożliwe żeby wykładowcy robili kompletny kosmos ludziom, którzy przyszli na studia z klas biologicznych czy humanistycznych.
ciekawy kierunek, powodzeniaSmile

"Cokolwiek robisz, staraj się mieć powód." Forrest Gump
27-04-2009 17:26
annakup1989 Offline
Student

Ilość postów: 250
Reputacja: 6
Geografia i historia to ciekawe połączenie. Wiem coś o tym bo zdawałam je na maturze. Studiowanie geografii ma to do siebie, że paradoksalnie łączy przedmioty ścisłe takie jak matematyka, fizyka, kartografia, geologia (gdzie jest sporo fizyki), czy chemia i te humanistyczne (głównie historię). A co po tym? To może powiem na swoim przykładzie. Szczerze mówiąc jeszcze nie wiem. Jestem dopiero na pierwszym roku, i pewnie minie dużo czasu, aż się zdecyduje. Postawię pewnie jednak na geografię polityczną, regionalną świata (gdzie jest sporo histy), a do tego zacznę może stosunki międzynarodowe. Po takim połączeniu nie powinnam mieć specjalnych problemów ze znalezieniem pracy. Jeśli chciałbyś zostać przewodnikiem to radziłabym Ci pójść na turystykę. Poza tym słyszałam, że tak naprawdę, by być przewodnikiem wystarczą tylko odpowiednie kursy. Od i to tyle...
PzdrSmile

Peace for ever.
27-04-2009 22:42
banan783 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
Reputacja: 0
Z tym przewodnikiem to prawda, ze wystarczą kursy, bo jakiś czas temu sporo szperałam na ten temat po necie...
Tak na prawdę to szukam jakiegoś rozwojowego i ciekawego kierunku, który był bardziej przyszłościowy niż typowe kierunki humanistyczne. Powiedzmy, że moje zainteresowania są tak szerokie, ze czytanie opasłych tomów i typowa pamieciówka to nie dla mnie. Kiedyś myślałam o MISH (Międzywydziałowe Interdyscyplinarne Studia Humanistyczne), ale że tylko kilka uczelni prowadzi takie studia i miejsc jest bardzo mało to stwierdziłam, ze chyba się nie dostane i tak znalazłam swój nowy, ostateczny cel:Geografia z historią, a do Wrocka tez daleko nie mam bo z Zielonej Góry jestem.

Pozdrawiam, banan783
28-04-2009 21:35
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10
nazwa kierunku brzmi równie kosmicznie, jak UJotowskie połączenie z biologią Big Grin

wygląda jakby zapowiadało się dużo nauki, ale jeśli ktoś uważa że to jest ciekawe i będzie potrafić wykorzystać sensownie tą wiedzę no i ja opanować to pewnie dla niego jest to stworzone Big Grin

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
28-04-2009 21:46
annakup1989 Offline
Student

Ilość postów: 250
Reputacja: 6
A tak nawiasem, u nas na UMK też istnieje taki kierunek jak geografia+biologia. Trochę dziwny twór, bo po skończeniu takich studiów raczej nie można nazwać się ani prawdziwym geografem ani biologiem
PzdrSmile

Peace for ever.
28-04-2009 22:10
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
w sumie takie ''dziwaczne'' połączenia mogą być dosyc ciekawe, bo jakże nowatorskie - tylko jak po takich kierunkach zabrać się za szukanie pracy?

Geomania...niektórych już złapało:D
29-04-2009 16:03
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: