Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Ankieta: Na który komitet wyborczy zagłosował(a)byś w nadchodzących wyborach parlamentarnych?
Samoobrona RP
Polskie Stronnictwo Ludowe [PSL]
Lewica i Demokraci [LiD]
Prawo i Sprawiedliwość [PiS]
Polska Partia Pracy
Liga Polskich Rodzin [LPR]
Partia Kobiet
Krajowa Partia Emerytów i Rencistów
Platforma Obywatelska [PO]
Polska Partia Socjalistyczna
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geografia wyborcza - jakie są Wasze preferencje wyborcze?
Autor Wiadomość
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196
Reputacja: 8
Geografia wyborcza - jakie są Wasze preferencje wyborcze?
Jak w temacie. Idą wybory, a ja jestem ciekaw jak wyglądałaby polska scena polityczna, gdyby decydowali o niej wyłącznie geoforumowicze. Głosujcie!

PS. W ankiecie są brane pod uwagę (ważniejsze) komitety wyborcze, które zgłosiły kandydatów do sejmu. Kolejność wg daty rejestracji w PKW.

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
16-09-2007 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snikers_89 Offline
Licealista

Ilość postów: 142
Reputacja: 0

PO i PiS tylko po sobie jadaa.. mieli sowoja szansee.. moze by tym razem srobowal ktos inny ? Jestemm za hmm ' malo liczacymi sie ' tak powiedzial OSTR na koncercie w mojej malej miesciniee.. i mysle ze chlop mial racjee.

takie przynajmniej jest moje zdanie.
pozdr

twisted
16-09-2007 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro

no to zagłosuj w ankiecie @snikers_89! jeżeli nie ma na liście komitetu, na który chciałbyś zagłosować, to po prostu wymień go w poście. Listę wszystkich zarejestrowanych komitetów wyborczych możesz znaleźć tu:
http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?pla...&page=text

16-09-2007 23:10
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

nie znam programów wyborczych.
kto obiecuje podwyżki dla geografów i geologów?
albo inne udogodnienia....

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
16-09-2007 23:20
snikers_89 Offline
Licealista

Ilość postów: 142
Reputacja: 0

hmm.. osobiscie nie wiem na kogo bym zaglosowal.. ostatnio moj kuzyn i kolegaa ( najmlodszy radny w PL podobnoo ) bedziee bral udzial w wyborach na wiejskaa z listy PO i pewnie bym na niego oddal swoj glos;p noo rodzina, ale wieciee co najbardziejj dziwi mniee jak PO i PiS sie wzajemniee mieszajaa z blotem, nawet w tych reklamach przedwyborczych w tv. Mysle iz najzwyczajnieej powini spelniac swojaa role powinni byc dla nas i dla naszej Polski ! Smile

..a politykiem zapalonym nie jestemSmile
16-09-2007 23:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro

carenza napisał(a):kto obiecuje podwyżki dla geografów i geologów?
ech...i tu tkwi problem Polaków...pierwsze pytanie, to jak zwykle kto co obiecuje...

no comment :?

16-09-2007 23:44
carenza Offline

a czym Ty się kierujesz?

Trwający w zachwyceniu
16-09-2007 23:47
arrturro Offline
SM Don Arrturro

przede wszystkim tym, co robi i tym, co sobą reprezentuje [polityk]; kwestią tego, czy wywiązuje się z danego słowa [tzn. czy nie rzuca słów na wiatr]; no i może jeszcze kwestią tego, czy ma jakieś zasady w życiu i czy według nich postępuje [a nie tylko twierdzi, że je ma i że wedle nich postępuje, bo to już zupełnie inna historia...]

PS. Zapomniałem wstawić do wyboru opcji "Nie wiem" albo "Nie wybieram się na wybory", a nie wiem, jak można zmienić ankietę...może ktoś coś wie na ten temat?

16-09-2007 23:55
carenza Offline

a to co robi nie jest jednoznaczne z jego programem, co planuje dla nas zrobić?
czy znasz polityka, który się z obietnic wywiązał?

Trwający w zachwyceniu
16-09-2007 23:57
arrturro Offline
SM Don Arrturro

oczywiście, że to co robi, w żaden sposób nie jest adekwatne do tego, co obiecuje! czy tego naprawdę nie widać? [a jeśli jest, to w stopniu zgoła niezauważalnym]

i jest przynajmniej jeden polityk [może znalazłoby się jeszcze kilku, ale musiałbym dłużej pomyśleć, a teraz mi się nie chce], który zrobił to, co obiecał, za co bardzo go cenię. Jest to prof. Meller, były MSZ - powiedział, że jak Lepper zostanie przyjęty do rządu, to on zrezygnuje z urzędu i jak dobrze wiemy - tak zrobił. Dodatkowy plus za wielki profesjonalizm w wykonywaniu swej pracy i kształtowaniu naszych stosunków międzynarodowych [nie to, co ta pożal się...AF], wielką inteligencję i opanowanie. Gdyby tylko startował w Warszawie [a szczerze jeszcze nie wiem, skąd będzie startował], to na niego oddałbym swój głos!

17-09-2007 00:04
carenza Offline

podsumowując, nie ma na kogo głosować w tej ankiecie lol

Trwający w zachwyceniu
17-09-2007 00:14
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5

Mi wybory zbrzydły, ale zagłosować pójdę.
Albo na PIS albo na PSL (wsi nie oddamy Samoobronie). Mam kumpla, który kibicuje UPR (czyli teraz Lidze Prawicy, monarchista jeden Big Grin).

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
17-09-2007 09:32
Nowaker Offline
Administrator

Ilość postów: 253

A przedstawię Wam mój punkt widzenia.

Co zrobić, żeby osiągnąć to?:
* większe pensje
* więcej autostrad
* więcej pracy
* więcej pieniędzy
* itd.

Odpowiedzią nie jest:
* dać więcej pieniędzy bezrobotnym
* zwiększyć podatki
* zwiększyć opłaty na ZUS, chorobowe
* wydłużyć urlopy
* dawać za darmo mieszkania
* lustrować do upadłego
* otwierać nierentowne stacje w Włoszczowej
* itd.

Odpowiedzią jest:
* zmniejszyć podatki
* zminimalizować ZUS-y
* sprywatyzować wszystko prócz policji
* likwidacja niepotrzebnych struktur państwa
* mieć gdzieś lustrację (po co ona?)

Mniejsze koszty zatrudnienia pracownika.
Co nam da np. zminimalizowanie opłat na ZUS, chorobowe, wypadkowe? Ano - zatrudniający oferując pensję 1000 zł na rękę swemu pracownikowi, sam ponosi 2000 zł. Jeśli nie będzie wydawał tyle na głupii ZUS, itp. - da więcej pracownikowi. Efekt - więcej pieniędzy u pracownika w kieszeni, ten z kolei mając więcej kasy kupuje więcej - i tak rozwija się gospodarka.

Lustracja.
Lustracja - po co ona? Po co IPN? Po co restrykcje? Pracodawcy nic nie obchodzi, co ktoś robił kiedyś, jak dobrze się spełnia w robocie. Archiwa powinny być całkowicie otwarte dla wszystkich, a restrykcji (np. zakaz bycia dziennikarzem) żadnych. Zauważcie, że lustracja teraz daje możliwości gry politycznej partii rządzącej. Dziwnym trafem znajdują się teczki na przeciwników.

Podatek liniowy.
Dlaczego osoba, która mniej zarabia ma podatek 19%, a która więcej - 30%, a potem 40%? Przecież sam fakt, że więcej zarabia powoduje proporcjonalnie większy podatek, ale nie - jest nieproporcjonalny!
Przykład:
* Zarabiam rocznie 10 000 zł => podatku 1 900 zł
* więc skoro zarabiałbym 100 000 zł => to podatku powinno być 19 000 zł. To chyba logiczne, nie? Nie - płacę więcej - 25 225,45 zł. Dlaczego? To się nazywa niesprawiedliwość. Podatek liniowy jest sprawiedliwy dla wszystkich.

Inwestowanie, a nie wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Dlaczego budowa autostrad idzie tak słabo? (oprócz długiego blokowania przez UE - przecież autostrady północ-południe są sprzeczne z ich interesami) Autostrada A1 jako całość to wielka inwestycja (inwestycja - czyli pieniądze wydane po to, by się zwróciły dwukrotnie). Transporty z Czech będą szły do portu w Gdańsku, Gdyni a nie do Rostocku. Budowa autostrady - potrzebni są pracownicy (walka z bezrobociem), potrzebne materiały (rozwój firm, które dostarczają materiałów).

Walka z bezrobociem.
Walka z bezrobociem, to nie pieniądze na "kuroniówki" (ile osób kombinuje, dogaduje się z szefami firm i płaci im tylko ZUS, by potem mieć kuroniówkę). To nie pieniądze na programy dla bezrobotnych, itp. Walka z bezrobociem czynna to działania państwa zmierzające do tego, by rosła ilość firm zatrudniających ludzi. Trzeba przyciągać inwestorów zagranicznych, ogromne zachodnie firmy - jedna firma da np. 2000 miejsc pracy. Cały powiat na tym zyskuje (mają pracę), przy okazji rośnie konkurencja, większy wybór, ceny maleją. (Nie zyskują tylko jedni - nieroby)

Prywatyzacja firm państwowych.
Stacja w Włoszczowej - ale mówię o niej w kontekście prywatyzacji. Wiadomo, że firma państwowa jest słaba. Każdy tylko kradnie (wiemy to z czasów ubiegłych - niekoniecznie widzieliśmy to, ale nam opowiadano). Politycy dla swoich interesów wykorzystują firmy - prowadzą niezyskowną politykę. Firma, jak firma - dąży do jak największych zysków. Firmy państwowe - zobaczcie, autobusy jeżdzą na takich trasach, na których jadę ja sam i jakaś pani na cały 40-osobowy autobus (gdy jeżdzę do mojej dziewczyny to tyle osób siedzi w autobusie). Taki Jelcz pali chyba powyżej 15 l/100 km. Traci PKS, więc tracimy my - bo jeśli PKS traci, to państwo dorzuca im kasę. PKP ze stratami? - płaci to państwo, płacimy my. Dobrze zarządzana firma nie przynosiłaby strat, tylko zyski.

Rozwój gospodarczy na wsi.
Rolnicy, osoby ze wsi - rozwój gospodarczy Was również nie ominie. Jeśli jest więcej firm produkujących cukier, to macie większy wybór, gdzie zawieźć buraki. Możecie znaleźć lepszą cenę. Sprzedajecie mleko? - więcej firm mleczarskich = większe możliwości dla Was w negocjacjach, możliwość wyboru lepszej ceny. Państwo opiekuńcze Wam w tym nie pomoże.

Sapienti sat.

Po moich poglądach na pewno wiecie, na którą partię oddam głos. Dodam tylko, że to są MOJE poglądy, a poglądy tej partii są najbliższe moim poglądom.

Pozdrawiam,
Nowaker
Portal geograficzny GeoZone - geografia

17-09-2007 11:44
Enkeli Offline
Student

Ilość postów: 357
Reputacja: 2

luca napisał(a):Mam kumpla, który kibicuje UPR (czyli teraz Lidze Prawicy, monarchista jeden Big Grin).
ja też mam niejednego kumpla będącego "za" UPR, nie wspominając, że ja też..... mogło by być ciekawie.... 8)

minä arvostan elämän kauneutta koska tiedän sen katkeruuden
17-09-2007 11:45
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070

Jak się dorwie poseł Zawisza (LPR Ligi Prawicy) do władzy koniec z miniówkami, rybaczkami ,czym tam jeszcze tylko habit i włosienica.
A Twój @Enkeli kumpel chce zostać w przyszłości królem Polski??
Bo mój chce, wtedy to zostanie jedno wyjście- emigracja.

"Mniejsze koszty zatrudnienia pracownika.
Co nam da np. zminimalizowanie opłat na ZUS, chorobowe, wypadkowe? Ano - zatrudniający oferując pensję 1000 zł na rękę swemu pracownikowi, sam ponosi 2000 zł. Jeśli nie będzie wydawał tyle na głupii ZUS, itp. - da więcej pracownikowi. Efekt - więcej pieniędzy u pracownika w kieszeni, ten z kolei mając więcej kasy kupuje więcej - i tak rozwija się gospodarka. "
W Polskiej gospodarce (w części zakładów prywatnych) jest tak, że zatrudnia się pracownika po stawce minimalnej, a resztę daję się na rękę,.
Zauważ, że składka emerytalna jest ważna jeżeli chcesz godziwie żyć po 65 roku życia.
Bez przesady może nie 2000. Podatki, składki itp, zjadają około 1/3 pensji.
Ciekawi mnie kto zagłosował za KPEIR??

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
17-09-2007 12:02
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: