Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
geodezja
Autor Wiadomość
Bartus Offline
Student

Ilość postów: 613
Reputacja: 0
geodezja
co sadzicie o tym kierunkuSmile??

jak słyszalem jesli jest sie dobrym to mozna naprawde duza kase zarobic po tych studiach ,nie robiac nic prawie ;]

czy to prawda ??
jakies sa te studia i jak jest przyszłosc po nich Smile
08-08-2006 14:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
brzosa Offline
Uczeń

Ilość postów: 46

witam,
Geodezja raczej nie wiele ma wspólnego z geografią( kartografia)ale już napisze
Geodetą trzeba być z powołania ,bo raczej nie każdemu się podoba taka forma zarabiania na życie.Ja osobiście mógłbym nim być,
Geodeci z tego co słyszałem zarabiają niezłe pieniądze, a na brak zleceń też nie narzekają. Jeżeli naprawde masz do tego smykałke, to polecam.
P.S można tak powiedzieć "nic nie robiąc" ponieważ gdy już nabierzesz wprawy, wszystko idzie jak po maśle, mówi to po swoich doświadzeniach z niwelatorem i teodolitem.
Pozdrawiam

Pozdrawiam, brzosa
03-10-2006 13:58
n Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17

po maturze wybralem sie wlasnie na geodezje na AR w Krakowie...Byl to wybor bardzo glupi z perspektywy czasu. Zero zastanowienia- dwoch kumpli z LO szlo na geodezje wiec i ja sie wybralem. Studiowalem jeden caly semestr- w sesji zdalem w pierwszym terminie 4 egzaminy...a do piątego nie podeszłem- zrezygnowalem.
Mozna by chyba powiedziec ze poszedlem po rozum do glowy. Po prostu nie podobalo mi sie to co robilem na cwiczeniach- to czego sie uczylem. Typowo studia techniczne- mnostwo rysowania, projekty...i matematyka wyższa...blee...
Wprawdzie stracilem rok, ale to "tylko" rok...
03-10-2006 20:17
brzosa Offline
Uczeń

jak już wspomniałem wyżej geodetą stajesz się jak księdzem z powołania nie z przypadku Tongue

Pozdrawiam, brzosa
03-10-2006 20:20
n Offline
Przedszkolak

oj święte słowa...hehe :roll:
03-10-2006 20:24
tomnak Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 24

n napisał(a):Typowo studia techniczne- mnostwo rysowania, projekty...i matematyka wyższa...blee...
Wprawdzie stracilem rok, ale to "tylko" rok...
Zgadzam sie z tobą Wink talkie ploty za mną chodzą od dawna, ze ta mata na geodezji jest astronjomiczna wręcz ;/;/
kurcze mówisz ,ż etak dużo jest tej nauki a ja chciałem włąsnie geodezje(studia) pogodzić z nauką na drugim fakultecie tzn na geologii widze, że jednakowe uczenie nie jest mozlwe Sad szkoda, pozdro

Pozdrawiam, tomnak
13-10-2006 18:42
n Offline
Przedszkolak

wiesz- znam ludzi którzy ciągną po dwa kierunki rownoczesnie, no i idzie im calkiem dobrze, zeby nie powiedziec- nadzwyczajnie dobrze. Jesli tylko masz tyle samozaparcia w sobie no i jesli czujesz sie na siłach to próbuj- przeciez warto. Po skonczeniu tego kieruku masz konkretne wykształcenie w bardzo dobrym zawodzie.
a co do matmy to fakt- u mnie matma byla astronomiczna. Sama nazwa- matematyka wyższa mowila sama za siebie. W sumie jednak bardziej niemilo wspominam wszystkie przedmioty, na ktorych trzebabylo sie wykazywac umiejetnoscia "trojwymiarowego patrzenia". M.in. geometria wykreślna troche nerwow mi zżarła...:|
15-10-2006 11:41
tomnak Offline
Przedszkolak

n napisał(a):W sumie jednak bardziej niemilo wspominam wszystkie przedmioty, na ktorych trzebabylo sie wykazywac umiejetnoscia "trojwymiarowego patrzenia". M.in. geometria wykreślna troche nerwow mi zżarła...:|

UUuuu to widze, że chyba sie musze mocniej przyłożyć do maty jak to wszyscy potwierdzaja. Ale w końcu matematyka jest jeden z niewielu przed miotów który masz od początków swojej edukacji. Smile

Pozdrawiam, tomnak
22-10-2006 12:17
karolinka ap Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1

witam Wink

ja właśnie sobie studiuje geografie z ochroną środowiska i dodatkowo geodezje, co prawda w studium 2 letnim (na studia nie miałabym czasu)...

no i właśnie jest nieźle, co prawda poziom niski, no ale jakieś tam podstawy złapałam..

najgorsze w studiowaniu geodezji jest to że samodzielnym geodetą po takim 2 letnim studium mogę stać sie dopiero po CHYBA 5 czy 6 latach, tak że te studia to tylko dla cierpliwych i nie myślcie, że zaraz po ich skończeniu bedziecie mieć duuuzo zleceń i takie tam Wink

szkoła cierpliwości jednym słowem Wink

http://www.geoforum.apkrakow.prv.pl - forum geograficzne studentów Akademii Pedagogicznej w Krakowie ;)
10-11-2006 12:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paulena Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12
.........
też ostatnio myślałam o geodezji. i w sumie bardziej od tego czy się dostanę, boję się tego czy sobie na tych studiach poradzę.
matematyka jest na aż tak wysokim poziomie, jak mówicie ? czy jakoś da się przez to przejść ? bo nie mówię, że tego przedmiotu nie lubię, ale chyba aż tak inteligentna to nie jestem.. ;p
a poza tym geodezja kojarzy mi się ze studiami typowo dla facetów. studiują tam jakiekolwiek dziewczyny ? ;p

Pozdrawiam, paulena
13-11-2006 17:21
tomnak Offline
Przedszkolak

Paulena!! ~~ ty się lepiej popytaj więcej na ten temat kolegi z Nakła, który chce tam iść, znaczy idzie!!

Pozdrawiam, tomnak
13-11-2006 17:52
paulena Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12

no dobra, dobra. to swoją drogą. ale inne źródła informacji też można mieć. ;]
a poza tym ty tam, tomaszu jeszcze nie studiujesz ;D

Pozdrawiam, paulena
21-11-2006 22:40
brzosa Offline
Uczeń

karolinka ap napisał(a):witam Wink

ja właśnie sobie studiuje geografie z ochroną środowiska i dodatkowo geodezje, co prawda w studium 2 letnim (na studia nie miałabym czasu)...

no i właśnie jest nieźle, co prawda poziom niski, no ale jakieś tam podstawy złapałam..

najgorsze w studiowaniu geodezji jest to że samodzielnym geodetą po takim 2 letnim studium mogę stać sie dopiero po CHYBA 5 czy 6 latach, tak że te studia to tylko dla cierpliwych i nie myślcie, że zaraz po ich skończeniu bedziecie mieć duuuzo zleceń i takie tam Wink

szkoła cierpliwości jednym słowem Wink
jeżeli pierwszy rok geografii to dogadaj się z prowadzącym terenówki z kartografii i może Ci odpuści Smile ,
Odnośnie tego studium to jasne ,że nie stajesz się geodetą 'samodzielnym'. Takich ludzi szkoli się na uczelniach wyższych. Będziesz dobry "łatowym", przez te 5-6 lat :] :]
A jak wyglada u Ciebie na studium poziom matematyki ??

Pozdrawiam, brzosa
22-11-2006 16:18
tomnak Offline
Przedszkolak

haha!! ale mnie besztasz Paulinalol . No zgadzam się jeszcze długo nie będe studiował, ale i tak trzeba się nastawić pozytywnie do studiów.

Pozdrawiam, tomnak
22-11-2006 17:18
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!