Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geodezja i kartografia a gospodarka przestrzenna
Autor Wiadomość
camar0 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Reputacja: 0
Geodezja i kartografia a gospodarka przestrzenna
Witam! Jeszcze nie zdałem matury, ale powoli myślę na jaką uczelnie mam iść. Zdaje geografie rozszerzoną, i nie wiem który z tych kierunków jest lepszy i dlaczego? Co będę mógł robić po nich? Który jest łatwiejszy? Który oferuje większą szanse na znalezienie pracy?
Z góry dziękuje za odp.
12-11-2010 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8
RE: Geodezja i kartografia a gospodarka przestrzenna
To dość rozbieżne kierunki..

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
14-11-2010 09:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
camar0 Offline
Nieobecny

Skoro tak uważasz to napisanie różnic, o które prosiłem nie powinno stanowić problemu....
14-11-2010 13:16
radek_3131 Offline
Licealista

Ilość postów: 165
Reputacja: 5
Myślę, że po tych dwóch kierunkach znajdziesz robotę bez problemu. Geodezja i kartografia jest bardziej matematyczna. Po geodezji to chyba wiadomo co można robić, a po gospodarce przestrzennej (i tutaj cytat z informatora z Wydziału Nauk Geograficznych w Łodzi):

"Absolwent uzyskujący po trzech latach studiów tytuł licencjata posiada wiedzę o charakterze interdyscyplinarnym (ekonomicznym, społecznym oraz przyrodniczym) pozwalającą na pracę w instytucjach i firmach zajmujących się m.in. przestrzenną organizacją rozwoju społeczno-gospodarczego, formułowaniem polityki przestrzennej i środowiskowej, planowaniem przestrzennym, programowaniem rozwoju lokalnego i regionalnego oraz procesami zarządzania w jednostkach administracji terytorialnej. Program studiów zakłada przygotowanie absolwentów do pracy w firmach publicznych i prywatnych związanych z zagospodarowaniem przestrzeni, biurach planistycznych i pracowniach urbanistycznych, administracji samorządowej i rządowej wszystkich szczebli, agencjach rozwoju lokalnego i regionalnego (np. agencjach nieruchomości), jednostkach badawczych i agendach instytucji międzynarodowych zajmujących się gospodarką przestrzenną"

[Obrazek: u3659y2011v3.gif]
14-11-2010 15:11
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
mysle ze musisz sobie odpowiedziec na pytanie: czy lubisz kilkugodzinne pomiary w nie zawsze sprzyjajacych warunkach a potem jeszcze kilka godzin liczenia stolikoegoTongue...bo jesli cie t nie kreci to daruj sobie 9chociaz w sumie pewnie tego nie wiesz bo nigdy nie poróbowales)..aby isc na geodezje musisz sie zaprzyjaznic z matma i fizyka na dluzszy czas...poza tym najlepsi secjalisci chocby nawet z najbardziej przeludnionego kierunku znajda bez problemu prace...wiec idz tam gdzie ci serce i rozum podpowiadaBig Grin

Geomania...niektórych już złapało:D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2010 16:29 przez pisk35. Edit Reason: )
16-11-2010 16:28
camar0 Offline
Nieobecny

Dziękuję za odpowiedzi, a czy możecie mi powiedzieć po czym znajdę prędzej pracę, mieszkam na Podlasiu w małym "mieście" i zawsze u nas było z tym krucho. Latanie po polu nawet mi się podoba. Unikam głownie chemii bo jestem noga, ale matematyki, fizyki się nie boje, no może troszkę fizyki. Smile
16-11-2010 17:33
Kasiakatia Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Hej mam ten sam problem. Zdaję rozszerzoną gegre. Chciałam iść na geodezję PG, ale dziś mam wątpliwości. Jest to kierunek z naciskiem na matmę i fizę, własnie tej drugiej sie obawiam. Parę dni temu znowu zaczęłam szukać i natknełam się na gospodarkę przestrzenną. W necie znalazłam różne opinie. Apropo's samych studiów są one pozytywne, jednak nie mogę znaleźć informacji odnośnie pracy. Wiem, że u nas jest z nią ciężko, niekiedy przydatne są znajomości, jeśli ktoś bedzie dobry to i tak znajdzie pracę. Lecz chciałabym usłyszeć rady kogoś, kto ma o tym kierunku pojęcie. Stidiuje ktoś gosp. przestrzenną? Jeśli już poszłabym na UG. Oczywiście również chętnie zaczerpnę rady od studentów geodezji odnośnie studiowania na PG i nie tylko.

Pozdrawiam, Kasiakatia
23-01-2011 16:47
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
powiem tak..zapytaj Malgoszty...jesli chcesz szczególow...ja studiuje geodezje na AGHu i moge powiedziec ze fizyka jest do przejscia....nawet bez podstaw...zagadnienia z fizyki to najbardziej elentarne rzeczy...zadne ambitne całki czy rózniczki...przed sejsa trzeba troszke posiedziec...ale sa o wiele gorsze przedmioty...w ktorych trzeba wszystko rozkminic...np programowanie<bryyy>

Geomania...niektórych już złapało:D
23-01-2011 22:03
Kasiakatia Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
dzięki za odpowiedź. tak, już do niej napisałam. Smile

Pozdrawiam, Kasiakatia
24-01-2011 11:50
joa7 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 20
gospodarka przestrzenna to troche dziwny twór ,z tego co widzialam.
wydaje mi się ,że lepiej studiowac zwykłą archit. lub archit.krajob.
acha nie nabierajcie sie na gp na akademiach ekonomicznych ,prawie zero zajec z projektowania i wlasciwie cos w rodzaju pseudoekonomicznego kierunku.
Geodezja wydaje się sensowna ,choc nie zgodzę się ,że w kazdym regionie nie ma problemow z praca ,jak zawsze licza się uklady ,znajomosci i czy mamy rodzinę w tym biznesie-tworzą zamkniete kliki...
25-01-2011 21:33
Marcin Mania Offline
Uczeń

Ilość postów: 43
Reputacja: 1
Jeśli chodzi o geodezji i kartografie. To trzeba znać bardzo dobrze matematykę i fizykę. Ponadto bardzo trudno dostać się na ten kierunek Na PG jest to prawie ponad 16 osób na jedno miejsce. Jeśli chodzi o gospodarkę przestrzenną to zależy gdzie. Po politechnikach na tym kierunku będziesz pracował np. w biurach projektowych dostaniesz tytuł inżyniera (studia bardziej ścisłe), a na uniwersytetach jest po tym licencjat, prace dostaniesz w urzędach biurach nieruchomości itp.

Ucz się geografii szybciej - pobierz za darmo kurs szybkiego czytania: http://MarcinMania.pl/szybkieczytanie
28-01-2011 11:28
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!