Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
geo czy wos?
Autor Wiadomość
domciax Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
geo czy wos?
cześćSmile
mam dość nietypową sytuację - jestem na humanie, w drugiej klasie i niedawno postanowiłam całkowicie się przekierunkować. chcę iść na jakąś dobrą uczelnie ekonomiczną i wiem, że większość z nich bierze pod uwagę maturę rozszerzoną z geografii, tylko niektóre z nich także wos. co prawda, moja wymarzona uczelnia wos respektuje, ale myślę realistycznie i biorę pod uwagę, że mogę się nie dostać, a łatwiej by mi było załapać się gdzieś indziej z geografią.
tak więc co wybrać - wos czy geografię? naukę rozszerzoną obydwu zaczynałabym niemalże od zera, bo pomimo rzekomego rozszerzenia wosu, tak naprawdę mało na nim robimy. wiem, że obie matury uchodzą za dość proste, ale może ktoś ma doświadczenie/zna kogoś, kto był w podobnej sytuacji i mógłby doradzić?
dodam jeszcze, że muszę także sobie poszerzyć matematykę, która teraz robię na podstawie, więc naprawdę lepiej byłoby mi wybrać coś, co jest mniej problematyczne.
z góry dzięki za odpowiedziWink
03-04-2011 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
scyzoryk92 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 14
Wink RE: geo czy wos?
osobiście uważam, że lepiej wybrać geo, choć do najłatwiejszych nie należy. Jeśli umiesz kombinować to sobie poradziszSmile
04-04-2011 16:36
jezocw Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 21
RE: geo czy wos?
Jeżeli jesteś na studiach humanistycznych łatwiej Ci będzie zdać wos dlatego, że masz już jakiś poziom pisania a na wosie chyba trzeba napisać jakaś prace która daje dużo pkt. Z geo jest tak, że jest o wiele więcej materiału do nauczenia ale jest w ciekawszej i łatwiejszej formie. Ja wybrałem właśnie geografie w tym roku, zaczynając od zera bo miałem ten sam problem co Ty, bo też zamierzam się dostać na logistykę. Wos jest tez bardziej przystępniejszy jeżeli lubisz czytać wiadomości ze świata i ogólnie interesujesz się politologia czy socjologia Wink
05-04-2011 13:33
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
"Jeżeli jesteś na studiach humanistycznych"
Big Grin

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
05-04-2011 14:56
Wasquez Offline
Student

Ilość postów: 267
Reputacja: 2
@dani3131: przejęzyczył się chłopak, nie czepiaj się Big Grin

@topic: zgadzam się z jezocw. Wiedza z WOS'u może się przydać przy wielu zagadnieniach związanych z geografią ekonomiczną. Niestety geografia fizyczna to zupełnie inna bajka i trzeba porządnego przygotowania, by ogarnąć cały materiał. W większości testów przygotowujących do matury które rozwiązywałem (kochany OPERON i nie tylko...) miałem takie pytania, że ucząc się samej fizycznej mógłbym daleko zajść. Ale jeżeli masz zapał i chęci, to sobie jak najbardziej poradzisz z nauką. Jesteś w drugiej klasie, więc czasu masz sporo. Co do rozszerzonego WOS'u to się nie martw, u mnie połowa klasy zdaje WOS, kilka jednostek nawet na poziomie rozszerzonym i czują się dość pewnie, pomimo, że dostaliśmy ten jakże ciekawy przedmiot dopiero w 3 klasie, więc nie martw się na zapas Smile
A co do rozszerzonej matmy, to się nie wypowiem, bo wziąłem ją głównie ze względu ładniejszego wyglądu świadectwa <joke>

Jestem saperem - jeśli biegnę, rób to samo!
05-04-2011 18:33
Bziu Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 53
bierz geografię Big Grin
a tak na serio to jeżeli na każdą uczelnię na jaką chcesz pójść możesz wybrać i to i to, to wybierz ten przedmiot który jest dla Ciebie łatwiejszy, możesz zrobić sobie jakiś arkusz maturalny np z ostatniej matury i zobaczysz z czego Ci lepiej pójdzie, zastanów się też czego chętniej się będziesz uczyła. Nie wiem jak WOS ale ja np geografii na rozszerzenie uczę się od praktycznie zera 8 miesięcy i całkiem dobrze mi arkusze idą, zobaczymy w maju jak mi pójdzie ale liczę na to że ostra praca przez te miesiące nie poszła na marne Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2011 23:09 przez Bziu. Edit Reason: )
05-04-2011 23:05
domciax Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
dzięki za odpowiedziWink
zdecydowałam, wybieram geografię, będzie mi łatwiej z dostaniem się na studia no i po przeglądnięciu arkusza z rozszerzonej gegry i wosu, zdecydowanie lepiej poszłoby mi to pierwszeSmile
teraz pozostaje kwestia książek - jakie polecacie? na pewno zaopatrzyłabym się w jakieś podręczniki, który byłby najlepszy : seria geografia na czasie, geografia fizyczna i społeczno-ekonomiczna czy seria autorstwa skrzypczaka? czy warto inwestować w vademecum operonu? podzielcie się, proszę, doświadczeniemSmile
06-04-2011 17:00
bartek_s1992 Offline
Student

Ilość postów: 293
Vademecum z Operonu jest ciekawie opisane, dużo obrazków i łatwo się uczyć (wg mnie Smile ) Ale ja teraz uczę się z "Notatki z lekcji" Tomasza Kozioła. (ale muszę jeszcze kupić testy egzaminacyjne z geografi) A co do książki autorstwa skrzypczaka to nie wiem bo nie widziałem jeszcze tegoTongue
Pozdrawiam
06-04-2011 17:31
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: