Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gdzie na studia?
Autor Wiadomość
AbixxxD Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
gdzie na studia?
Hey hey Smile
obecnie przygotowuję się do matury, planuję potem iść na geografię. Zastanawiam się jedynie nad wyborem uczelni, a dokładniej nad UW i UG, gdyż bliżej mi do Trójmiasta. Może to porównywanie brzmi śmiesznie biorąc pod uwagę to, że UW jest uznawane za najlepszą uczelnię w Polsce, ale wg informacji podanych na stronach obu uniwerków, wyższe progi na geo były w ostatnich latach na UG. Poza tym, słyszałam pozytywne opinie na temat WOiG w Gdańsku, nie wiem natomiast jak jest w przypadku WGiSR.
Czy jest tutaj ktoś, kto mógłby mi przybliżyć nieco poziom kształcenia (opinie) na obu uczelniach i doradzić, którą wybrać? Czy opłaca się wybierać Wawę?
28-12-2011 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
RE: gdzie na studia?
Do zachęcania chyba najlepszą osobą nie jestem, bo można tak powiedzieć, zrezygnowałam z geografii na UW. Wink
Ogólnie to studiuję na MISMaPie więc roku w plecy nie mam czy coś. Po liceum też byłam zapalonym geografem. Na MISMaPie zaczynałam z kierunkiem podst. geografią, do tego dołożyłam sobie geologię że już sie i tak tego w A teraz dlaczego. WGiSR - poziom - moim zdaniem bez rewelacji, fakt że jestem po olimpiadzie itp. ale nie robiac za wiele egzaminy pisałam na 4,5 -5, choć oczywiście wiele osób dobie nie radzi i zalicza przez 3 lata egzamin z karto... Do tego babranie się w ćwiczeniach na kalkach itp. słysząc że teraz w ten sposób się tego nie robi, ale wy musicie. Ćw terenowe z karto na sprzęcie wręcz muzealnym Wink Choć bardzo miło je wspominam, ale to wiadomo z innych względów Wink Nie wiem jak na innych uniwersytetach, ale u nas strasznie ostatnio pousuwali wycieczki i wyjazdy terenowe albo te których skasować nie mogli to są płatne. W moim przypadku okazało sie też że geografia wcale nie jest tym co mnie kręci. Uwielbiałam fizyczną, ekonomicznje nawet nie lubiłam, a na studiach masz niestety sporo ekonomicznej... Nauki o Ziemi (a nie świecie) znalazłam na geologii, która to swoją drogą jest też bardziej przyszlościowa i daje lepsze perspektywy. Także jeśli też jesteś bardziej "fizyczna", to proponujęe rozważyć geologię Wink Co do Wawy - drogo, miasto jak miasto (ja ogólnie miast nie lubię, ale to jest wyjątkowo wielkie i wszyscy tak się spieszą, itp...), choć może daje lepsze perspektywy rozwoju naukowego? Popatrz też na konkretne kierunki rozwijane tu i tu, Gdańsk pewnie bardziej coś z morzem i pomyśl co cię bardziej interesuje. A z plusów: spotkałam nie wiem czy wielu, czy kilku, ale ludzi naprawdę bardzo fajnych, ciekawych, czy nawet wrednych ale specyficznych Big Grin którzy nadają charakter temu wydziałowi Wink Bo fajnych studentów znajdziesz wszędzie, geografowie/czy geolodzy to z reguły fajni ludzie Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2011 15:17 przez Kaktusia. Edit Reason: )
29-12-2011 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!