Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie aplikowac?
Autor Wiadomość
ZdolnaSlazaczka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
Gdzie aplikowac?
Witajcie.

Prawie 2 lata temu zdawalam mature, planowalam pojscie na studia zwiazane z geografia, jednak wyjechalam. Chcialabym jednak prawdopodobnie wrocic.
Prosze doradzcie mi, gdzie mam szanse aplikowac z geografia pr 50%, matma pp 60%, niemieckim pp 84% i pr 40%, polski pp 74%. Chcialabym studia dosc ciekawe. Myslalam dokladnie nad geografia, jednak mam pewne watpliwosci odnosnie pracy... Czy jakas po niej znajde? Jesli nie geografia, to moze geologia, tylko co po tym?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam! :)
13-01-2014 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5
RE: Gdzie aplikowac?
A co powiesz na GIS na SGGW w Warszawie? Nie wiem, jakie tam są progi, ale kierunek ciekawy.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
14-01-2014 01:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
ZdolnaSlazaczka Offline
Nieobecny

a dziekuje, popatrze, obczaje Wink
14-01-2014 19:40
Genesis1925 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Może geologia na Politechnice Wrocławskiej albo na AGH w Krakowie?
16-01-2014 19:15
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Na myślę że dostaniesz się bez problemu. Jeśli interesuje cię geografia fizyczna, nie ekonomiczna, to myślę że dobry wybór. Zależnie od specjalizacji, jeśli nie będziesz się tylko obijać, myślę że da radę. Na pewno większe możliwości niż po geografii. Ropa, gaz, geologia inżynierska, hydrogeologia, możliwości jest wiele. Geografię odradzam, a jeśli już to coś z GISem i teledetekcją.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
19-01-2014 23:11
e21 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12
Chciałbym się podpiąć pod pytanie Big Grin Maturę zdawałem w 2012 ale musiałem sobie zarobić na życie studenta (w sumie nadal pracuję) Tongue Byłem na 100% zdecydowany na geologię ale ostatnio zaciekawił mnie kierunek zwany geofizyką. I mam mały problemik. I tak zastanawiam się co lepsze i gdzie. Big Grin Biorę pod uwagę takie warianty: UJ - geologia, AGH - geologia i górnictwo(niestacjonarne) UŚ - geologia lub geofizyka. Na UJ miałbym 66.7pkt/100 na AGH 497 na UŚ jeszcze nie liczyłem bo nie jestem pewien czy podstawę sumuje się z rozszerzeniem czy wybiera się korzystniejszy wynik. Czy można liczyć na porady użytkowników zacnego forum Big Grin ?

"Szczęście sprzyja tym, którzy są na nie przygotowani"
Louis Pasteur
20-01-2014 14:20
Typicalk Offline
Uczeń

Ilość postów: 47
Na UŚ dostaniesz się zawsze, bo przyjmują wszystkich. Wink
Geofizyka na UŚ z tego co wiem, jest dość trudna (a przynajmniej niewiele osób zostaje na kolejnych latach studiów).
21-01-2014 23:41
e21 Offline
Przedszkolak

Typicalk, teraz mam trochę mieszane uczucia.Sad To znaczy, że UŚ nie jest zbyt dobrą uczelnią (chociaż jak patrzyłem na rankingi to UŚ z 26 wskoczył na 20) czy po prostu sporo osób woli UJ ze względu na renomę? Jeżeli chodzi o geofizykę to zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwy kierunek ale chyba warty studiowania (tzn. bardzo ciekawy). Smile Co więcej słyszałem, że podobno UŚ ma najlepszą geofizykę w Polsce. Ciekawe ile w tym prawdySmile

Louis Pasteur
22-01-2014 12:02
McDiane1186 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Uważam że geografia to na prawdę dobry pomysł. Nie polecam jednak Uniwerku w Szczecinie. Wydział Nauk o Ziemii - zero poziomu.
22-01-2014 22:04
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Nie patrz aż tyle na renomę, co też się liczy, ale na poziom konkretnego kierunku. Geologia na UJ wybitnych możliwości studentom nie daje. UŚ chyba ma lepsze zaplecze. Nie mówiąc już o AGH...

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
22-01-2014 22:31
e21 Offline
Przedszkolak

Dziękuje za dotychczasowe rady. Smile Prawdopodobnie wybiorę UŚ.Szperałem sporo po ich stronie i chyba to będzie najlepszy wybór -> geologia na UŚ. Geofizyka jednak będzie dla mnie zbyt trudna. Na AGH nie będę składał papierów bo niestacjonarnie dostępny jest tylko GiG na wydziale geoinżynierii i budownictwa. Po dogłębnym przestudiowaniu sylabusa widzę, że ten wydział jest bardziej nastawiony na procesy górnicze i efektywne eksploatacje zasobów kopalnianych niż na badania geologiczne. Z UJ mam miesznae odczucia. Zawsze chciałem tam studiować i miałbym bliżej niż na UŚ do Katowic(Sosnowca) no ale nie jestem pewien czy to dobry wybór dla geologa i co więcej nigdzie nie zauważyłem aby oferowali praktyki dla studentów. Oczywiście nadal będę zadowolony jeżeli znajdzie się ktoś kto podzieli się swoją opinią Big Grin

Louis Pasteur
25-01-2014 16:40
ziajaxoxo Offline
Nieobecny

Dobry wybór. I powodzenia! Smile
12-02-2014 12:44
Typicalk Offline
Uczeń

Ilość postów: 47
UJ jest lepszy być może np. w historii, ale w geologii na pewno nie. Więc jeśli rozważasz geologie uniwersytecką, to polecam UŚ.
16-02-2014 13:56
Bimo Offline
Nieobecny

Jeśli kierunki są typowo ścisłe to lepiej szukać innej uczelni, np AGH.
20-02-2014 14:46
exide Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 13
Na geofizyce uś jest dosctrudno mamy to samo co geologia + dowalona fizyke, chemie i matme. Ale niby naajgorsze dwa lata sa. Ogolnie atmosfera naa geofizyce na uś jest znacznie lepsza niz na geologii czy geografii. Polecam to dla wytrwalych, bo co sie nie zda za pierszym to mozna wyprosic ewentualnie. Najgorzej jest z matma, etrapez w malym paluszku musi bycSmile
22-02-2014 21:56
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: